1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
arawis

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 16852

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-06-07, 16:21   Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
A jesteś pewna, że to konsultacja z takimi specjalistami? Generalnie po takim zabiegu zawsze jest wizyta, ale najczęściej w pierwszej kolejności z lekarzem, który Cię prowadził, operował itp. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinna być konsultacja z takim lekarzem, a dopiero później w zależności od wyników dalsza procedura..(czyli np. radioterapia). Ale jak masz możliwość, to odbierz wyniki wcześniej, zdaję sobie sprawę co czujesz, nie ma co się stresować do tego 20-go. Pamiętam jak ja dzwoniłam dowiadywać się o wyniki, ale wizytę miałam 2 tygodnie później. A przez telefon oczywiście niczego się nie dowiesz, takie procedury, niestety..
  Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
arawis

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 16852

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-29, 22:34   Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
eternitye,jak najbardziej ręka będzie Cię boleć od pachy aż do łokcia.Ja miałam wyciętego tylko wartownika w pasze a do tej pory (ponad 2,5 roku) skóra w tym miejscu jest dziwna, w sensie uczucie obcego ciała i czasami bóle. U Ciebie, to jak najbardziej normalne odczucie, zwłaszcza, że miałaś limadenektomię. Ja chodziłam z drenem podajże 3 tygodnie i dziwię się, że Ty nie otrzymałaś (choc może są jakieś przeciwwskazania) zamiast latać na ściąganie..Jak dla mnie powinnaś mieć ściągnąć chłonkę jak najczęściej, żeby nie zaburzać naturalnego spływu limfy. P.S. Też mam 2 koty ;) pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
arawis

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 16852

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-05, 16:52   Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
eternitye, według mnie ten tydzień nie robi różnicy. Poza tym Twój czerniak nie był aż taki agresywny, w sumie to jestem nawet zdziwiona,że masz przerzut do węzła po tak krótkim czasie. Jeśli odbierzesz wyniki TK, a wierzę że będą dobre, to wrzuć je na forum. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
arawis

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 16852

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-04, 21:35   Temat: Czerniak z przerzutem do węzła
eternitye, to normalne, że tak się czujesz zagubiona i bezsilna. Planów póki co nie odkładaj, po limfadenektmii pachowej powinnaś w miarę szybko dojść do siebie, choć przez jakiś czas ze sportów pozostanie Ci spacer, ewentualnie jazda rowerem, ale po 1-2 miesiącach powinno być ok. Na razie na Twoim miejscu póki co, nie faszerowałabym się żadnymi lekami. Poczekaj na wynik TK i wizytę u lekarza. Masz przerzut tylko do jednego węzła w dodatku nie przekracza on torebki - myślę, że nie jest tak źle. Pierwotne wyniki też nienajgorsze. Miałam podobne wyniki pierwotne i też byłam w Twoim wieku. No i witaj na forum :)

[ Dodano: 2018-04-04, 21:38 ]
A na TK czekałam maksymalnie 2 tygodnie, choć zdarzało się, ze już po tygodniu była.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group