1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-13, 19:41   Temat: czerniak
Super, że wszystko w porządku. Ręka ma prawo boleć i puchnąć, w końcu został zaburzony spływ limfy. Ja oprócz nadobojczykowego , miałam również wycięty węzeł pachowy. Do tej pory, choc minęło już 3,5 roku, moje ramię jest dziwne, może nie spuchnięte ale zupełnie obce w dotyku i dość często pobolewa. Jeśli masz mocno nabrzmiałą, to skonsultuj z lekarzem. Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2019-03-13, 19:44 ]
Aczkolwiek jeszcze dodam, że jeszcze rok - 2 lata temu było o wiele gorzej.
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-27, 23:31   Temat: czerniak
angela01, co u Ciebie?
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-24, 22:41   Temat: czerniak
angela01, ja swego czasu miałam w ciągu 1,5 miesiąca 3 RTG. Ze względu na wątpliwości dotyczące tak częstych prześwieteleń poradziłam się na forum. Pozwolę sobie wrzucic Ci odpowiedż, którą dostałam od missy:
Cytat:
"Jeśli chodzi o medyczne zastosowania promieniowania rtg, nie istnieje pojęcie dawki granicznej. Nie można zatem powiedzieć, że rocznie można zrobić najwyżej jedno czy dwa badania rtg. Jeżeli korzyści zdrowotne określone przez lekarza kierującego na badanie i potwierdzone przez lekarza radiologa, który będzie je nadzorował przewyższają ewentualne szkody, to trzeba to badanie wykonać. Nieraz chodzi przecież o ratowanie życia pacjenta"

http://wpolityce.pl/lifes...-wyniki-sondazu
Myślę, że można to odnieść i do badań RTG i TK.

A od Madzia70:
"Naturalne tło promieniotwórcze w Polsce: 2,5 mSv (milisilverta) rocznie.
RTG klatki piersiowej – 0,1 mSv" .
I tak jak napisała marzena66, jęsli jest taka konieczność i lekarz uznała za konieczne zrobienie RTG, to nie ma czego się obawaić. Ja znowu od jednego ze swoich lekarzy usłyszałam, że TK jest o wiele bardziej obciążajace organizm niż TK, ale ile w tym prawdy, to nie wiem. Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2017-05-24, 22:42 ]
*TK jest bardziej obciążające niż RTG.
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-07, 03:53   Temat: czerniak
angela01, bardzo, bardzo słuszna decyzja :okok" . A tymczasem czekamy na właściwą decyzję lekarzy :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-04, 11:26   Temat: czerniak
Ano faktycznie.
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-03, 23:34   Temat: czerniak
angela01, angela01, to naprawdę maleństwo wy
hodowałaś. Pomódl się za nas wszystkich a najbardziej za siebie :)

[ Dodano: 2016-12-03, 23:51 ]
Clark 3 a Breslow poniżej 1 mm, jesteś szczęściarą :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-03, 23:11   Temat: czerniak
angela01, jeśli wyniki są wątpliwe, to słuszna jest kocepcja spotkania z Profesorem i proszę Moredatrów o usunięcie mojego wątku odnośnie pdejrzeń czerniaka. Czekamy na knsultację i mocno trzymamy kciuki za Ciebie i dobre wyniki :)

[ Dodano: 2016-12-03, 23:17 ]
Moderatorów oczywiście :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-02, 13:29   Temat: czerniak
W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nie było to moim zamiarem..TP53, w takim razie te dodatnie wskażniki co mogą jeszcze oznaczać?
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-02, 06:58   Temat: czerniak
Dodatnie Melan A i HMB45 stwierdza obecność czerniaka w węźle wartowniczym. Skonsultu z innym lekarzem i jeśli potwierdzi to poddaj się limfadenektomii. Nie ma na co czekać, zwłaszca, ze przerzut przekracza torebkę.

[ Dodano: 2016-12-02, 07:28 ]
skonsultuj, w sensie przebadania preparatów
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-29, 16:54   Temat: czerniak
angela01, to pewnie najprawdopodobniej jest chłonka. Niestety na temat wyników nikt Ci telefonicznie nie odpowie..Wiem, że będzie dobrze, to już pojutrze :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-28, 20:36   Temat: czerniak
angela01, zdaję sobie sprawę, że czekanie jest okropniejsze niż wynik, ale lada dzień będą. Wrzuć zdjęcie tej krosty, to raczej nie węzeł, tylko może jakiś stan pozapalny, ale najlepiej skonsultuj z lekarzem. Jeśli nie umiesz myśleć pozytywnie, to postaraj się w ogóle wyłączyć z myślenia. Zresztą, nawet przerzut do wartownika o niczym absolutnie nie przesądza:)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-26, 15:34   Temat: czerniak
angela01, nie nakręcaj się niepotrzebnie. Miałam niedawno sytuację odnośnie cytologii. Czekałam na wynik 2 razy dłuzej niż powinnam, czarnych myśli ogrom łącznie z tymi najgorszymi. Jak już odebrałam, to dowiedziałam się, że moje wyniki były podwójnie badane, tzn. że co któryś histpat. jest sprawdzany jeszcze przez jednego lekarza, nie wiem czy w celu kontroli lekarza badającego czy tak po prostu jest. Co do drugiej części postu, to niestety nie wiem, najlepiej zadzwonić w poniedziałek rano i się dowiedzieć. Będzie dobrze :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-24, 20:04   Temat: czerniak
angela01, ja miałam pierwotnie wycięte 2 węzły, pod pachą i nadobojczykowy. Ponieważ ten drugi był przerzutowy , to wycięto mi pozostałe węzły z tego spływu. Konsekwencje tego drugiego zabiegu są dla mnie do tej pory bardzo odczuwalne natomiast jeśli chodzi o węzeł pachwowy, to oprócz dziwnego uczucia obcosci ramienia i czasami bardzo lekkiego pobolewania pod pachą nie mam żadnych dolegliwości. Póki co, to jesteś krótko po zabiegu, więc ma prawo boleć, piec itp.
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33448

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-21, 20:39   Temat: czerniak
Witaj angela01, miałam identyczne parametry w zakresie Clark i Breslow , natomiast nie miałam owrzodzenia za to zostalam obdarowana podwyższonym indeksem mitotycznym. Napisz jeszcze, o ile masz to w wyniku okreslone wlasnie wartość IM i sam typ czerniaka. U mnie wystąpił mikroprzerzut do wartownika, ale to jest kwetia indywidualną, bo przy lepszych wartosciach moze się pojawić a przy wyższym zaawansowania już nie.

[ Dodano: 2016-11-21, 20:46 ]
http://www.termedia.pl/Cz...,26901,1,0.html - tu masz dosyć dużo istotnych informacji .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group