1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-02, 11:25   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76, jestem 7 miesięcy po wycięciu kilkunastu węzłów nadobojczykowych. Miejsce po wycięciu mam prawie cały czas spuchnięte, zdrętwiały obojczyk i tylną część ramienia. A przede wszystkim to mijsce strasznie wrażliwe na zmianę pogody i tak jak napisała icia, słońce w ogóle nie sprzyja nam "wycinkowcom". Także niestety to chyba normalne objawy, z którymi trzeba się będzie trochę pozmagać ;)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-28, 22:10   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Świetne wieści :)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-11, 14:44   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Witaj :) Ja swoje wyniki odebrałam ponad miesiąc po operacji a były bodajże po 3-3,5 tygodnia ale przez to, ze akurat wypadła okres świąteczny to wizytę z odbiorem wyników przełożyłam na tydzień później. Niestety nie udzielą Ci informacji przez telefon, sama próbowałam wyprosic ale nie mogą Ci podać, niestety.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-08, 20:02   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
marcelina007, na pewno może, bo ja miałam w swoim mieście ściągane, a cięta byłam w W-wie.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-08, 15:16   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Mi dali zalecenia na piśmie odnośnie zmiany opatrunków, czyszczenia itp. Także jeśli takie dostaniesz, to powinni Ci wszędzie uwzględnić :)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-07, 17:59   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76, ja miałam pierwszą wycinkę w poznańskim WCO, generalnie pierwszego dnia masz wszystkie badania (RTG, USG, krew) i jeśli jest możliwość dostajesz izotop. Drugiego dnia jest zabieg. Dostaniesz prawdopodobnie "głupiego jasia" a jak się ockniesz już będzie po wszystkim. Sam zabieg nie jest wielce inwazyjny, dlatego dzień po operacji wypuszczą Cię do domu jeśli wszystko będzie ok. Będzie ok :) Dla pocieszenia powiem Ci, że ja po wycięciu kilkunastu węzłów tłukłam się sama z drenem 5 godzin pociągiem ;) pozdrawiam

[ Dodano: 2016-05-07, 18:06 ]
Jeśli chodzi o zwolnienie, to najprawdopodobniej dostaniesz na początek 2 tyg.. stawisz się na wyniki i możesz dostać kolejne 2. Mi w WCO od razu dali 30 dni a w Warszawie 2 tygodnie mimo, iż zabieg w stolicy był bardziej inwazyjny.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-03, 17:19   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76, czerniak guzkowy jest nieco gorszy niż szerzący się powierzchownie, chociaż przejrzałam trochę opracowań i póki co nie znalazłam żadnych statystyk. Niemniej jednaj masz bardzo dobre pozostałe parametry: brak owrzodzenia, mitoz, dość niska głębokość naciekania. Także będzie dobrze :)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-02, 22:37   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Utwierdziłeś mnie w przekonaniu odnośnie WCO. Stąd też moje pytanie, bo też tam zaczynałam ale docelowo skończyłam w Warszawie. Jeśli masz potrzebę, to poproś o "wątek kciukowy" to można będzie wszystko pisać. Tu raczej tylko merytorycznie :)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-02, 20:00   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76, i zapewne słuszne przypuszczenia :) Mam pytanie, co skłoniło Ciebie mieszkającego w Poznaniu mającego WCO praktycznie pod nosem do przeniesienia się do Waw-y przy zupełnie niezłych pierwotnych parametrach czerniaka?
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-02, 17:52   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76, witaj w naszym "czerniakowym" gronie :) Też tak sobie właśnie pomyślałam, że przez to iż masz typ guzkowy będziesz mieć biopsję. Dobrze, że "uderzyłeś" na Waw-ę, mając WCO pod ręką. Jesteś w najlepszych rękach w Polsce. Pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group