1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
anna191

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8743

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-15, 15:15   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam
Przesyłam wyniki badań mojego taty tj. tomograf płuc i rezonans kości.
Bardzo proszę o informację czy są jakieś przerzuty? Czy wszystko jest w porządku?

  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
anna191

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8743

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-06-09, 10:40   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam
Mojemu tacie zlecono biopsję prostaty- badanie nie wykazało zmian nowotworowych.
Dodatkowo miał badanie - scyntygrafię kości - celem weryfikacji zmiany w kości biodrowej ( wykazanej w TK ).

Lekarz prowadzący po obejrzeniu wyników scyntygrafii zlecił rezonans magnetyczny kości aby jeszcze raz sprawdzić kość biodrową.

Moje pytania:
1. Dlaczego jeszcze rezonans? Czy scyntygrafia jednoznacznie nie wykluczyła zmian przerzutowych?
2. Dlaczego na TK była widoczna zmiana a na scyntygrafii nic nie widać w kości biodrowej? (czy jest to możliwe?)

  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
anna191

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8743

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-13, 17:05   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Przesyłam opis badania histopatologicznego.

Czy oznacza to znaczne zaawansowanie choroby?
Czy wskazana jest teraz biopsja kości aby jednoznacznie stwierdzić lub wykluczyć przerzut?
A jeśli biopsja kości jest konieczna czy można ją zrobić w niedługim czasie po biopsji prostaty? (biopsja prostaty za dwa dni) Czy też należy poczekać na wynik biopsji prostaty i dopiero wtedy pobierać próbkę do badania z kości?

  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
anna191

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8743

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-07, 11:55   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Dziś mijają dwa tygodnie od operacji usunięcia nerki wraz z guzem.
Nadal czekamy na wyniki histopatologiczne.

Przed wypisem taty do domu zrobiono mu PSA - wyszło 20.
Przed szpitalem (trzy tygodnie temu) miał PSA 13,8. ( na wakacjach ubiegłego roku miał robioną biopsję- nie stwierdzono zmian nowotworowych).
Na 15 kwietnia zaplanowano kolejną biopsję prostaty.

Czy takie wysokie PSA jednoznacznie wskazuje na raka prostaty?
Czy jest to przerzut nerki?
Co można teraz zrobić? Jakie leczenie?
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
anna191

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8743

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-19, 07:00   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Jest mi bardzo ciężko, moje siostry (a mam ich trzy) są przerażone. Ciężko się na czymkolwiek skupić.

Rok temu o tej porze dowiedziałam się o chorobie mojego teścia. Miał raka jelita grubego z przerzutami.
Mieszkałam z nim i zajmowałam się nim (wraz z mężem) do jego śmierci (umarł w domu).
Boję się teraz o tatę.
Mam nadzieję jednak, że będzie dobrze, że jeszcze jest czas...

Tata wczoraj zgłosił się do szpitala miał mieć na dzisiaj zaplanowaną operację usunięcia nerki.
Niestety wczoraj nie mogli oznaczyć mu grupy krwi na miejscu( ma Ax). Musieli wysłać krew do oznaczenia do placówki oddalonej o 100km.
Operacja przesunie się najprawdopodobniej na jutro.

Moje pytania:
1. Wczoraj miał wykonane RTG klatki piersiowej- chcą sprawdzić czy są przerzuty?
2. Jeśli tak, dlaczego nie zrobili mu TK klatki piersiowej? (badanie byłoby dokładniejsze)
3. Czy mogą już pobrać biopsję z tej zmiany z biodra? Czy dopiero po usunięciu guza i przebadaniu go? (a to znacznie wydłuża w czasie diagnozę. Teraz będziemy czekać na wynik histop. guza kilka tygodni a później kilka kolejnych na wynik z biodra)
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
anna191

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8743

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-16, 20:38   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam
Bardzo proszę o pomoc.
Tata(62lata) od ok 1,5 roku jest pod stałą opieką urologa. Leczy się na prostatę.
Ostatnie usg wykazało guza na nerce.
Dziś odebrał wynik TK jamy brzusznej ( w załączeniu)

Czy po tym badaniu można stwierdzić jaki to stopień nowotworu?
Czy jest to możliwe, że pół roku temu nic nie było na nerce? ( poprzednie usg nic nie wykazało)
Jakie są rokowania w tym stadium choroby?
Czy te zmiany w kości biodrowej to przerzut?
Czy jest możliwe , że są gdzieś jakieś przerzuty, np na płucach?

Bardzo proszę o odpowiedź.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-09, 11:09   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Nie.

[ Dodano: 2014-04-10, 08:04 ]
Dokładnie leki jakie przyjmuje to :
sevredol 20- 0,5 tabl co 4 h
plaster fentanyl Activis 25- 1 plaster na 3 dni
gastrostad- 1 tabl naczczo
pabi-Dexametehason 1mg- 2razy dziennie po 4 tabl
megace - 20ml
clexane- zastrzyk 1x dziennie

Działa któryś z nich moczopędnie?
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-09, 08:55   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Dziękuję za odpowiedź.
Teść prawie cały czas leży.
Ma wysuszone usta i wewnątrz w buzi. Smaruję mu usta- nawilżam. Od wczoraj pojawiła się chrypka. Tak jakby mu coś przeszkadzało w gardle i nie mógł "odchrząknąć". Czy może być to z ciągłego leżenia?
Mam jeszcze jedno pytanie:
Dlaczego jest tak dużo moczu- skoro mało pije? Moczu jest około 3 razy więcej niż tego co wypije. Jak to możliwe? Mocz jest ciemny- kolor mocnej herbaty.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-08, 16:59   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Witam
Przesyłam kartę leczenia szpitalnego oraz badanie histopat wycinka.











[ Dodano: 2014-04-08, 17:17 ]
w dniu dzisiejszym zrobiona była morfologia i CRP. Wyniki w załączeniu.
Czy w związku z tym że CRP sie obniżyło i morfologia też jest ok istnieje jakaś szansa, że stan teścia poprawi się? Że będzie silniejszy?
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-25, 11:17   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Wróciliśmy do Sevredolu. Dzięki temu teść czuje się lepiej- mniej go boli.
Jest mi ciężko bo z małym dzieckiem(9-miesięcy) i dwójką szkolnych trudno jest mi opiekować się tak bardzo chorym. Każdego dnia czekam tylko na powrót męża z pracy...
Stomia- jakoś sobie z tym radzę.
Przeraża mnie tylko te zaburzenia świadomości teścia. Nie wiem czy coś mu się śni? Czy to jest związane z lekami? Czy choroba tak działa...
Słyszy szum- mówi, że wichura jest na zewnątrz. Że, coś kapie z drzwi ...itp.
Nie ma poczucia czasu. Gdy wychodzę na moment do kuchni po wodę- mówi, że nie było mnie godzinę. Co chwilę pyta o godzinę i za każdym razem jest zdziwiony. Czasem wydaje mi się że nie wie czy to ranek czy wieczór.
Bardzo bolą go plecy- poniżej prawej łopatki. Ból ten przemieszcza się, wędruje po plecach. Gdy próbuje siadać, ból się nasila.

pytania:
Czy brak poczucia czasu i i te przywidzenia to działanie leków? ( bierze dawkę 0,5 tabl Sevredolu co 4 godziny)
Co może być przyczyną tego bólu pleców?
Dlaczego jest mu cały czas gorąco? (Zawsze był zmarzluchem)
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-19, 20:09   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Teść wczoraj opuścił szpital. Tydzień temu usunęli mu guza esicy. Ma wyłoniona stomię. Dostał receptę na lek PADOLTEN 37,5mg +325mg. Ma zażywać to 3 razy na dobę.
Boli go masakrycznie. Reaguje złością i krzykiem na ostry ból. Czuję się taka bezsilna.
Czy mogę podawać mu częściej ten lek??
Czy powinnam przenieść się z tymi pytaniami na dział- opieka paliatywna?
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-28, 13:00   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Wyniki badania:
Rak gruczołowo-naciekający GII M-8140/3
Za dwa tygodnie teść ma zabieg i ma być zastosowana chemioterapia. Tak powiedział dziś lekarz.
Teść nie ma apetytu. Dajemy mu Sevredol - aby go nie bolało.
Dwa tygodnie to szmat czasu...
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-18, 11:03   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Bardzo dziękuję Alice.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-18, 09:55   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Bardzo dziękuję za informację. I przepraszam za ! i ?. To wszystko z przerażenia i wielkiej niemocy.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8725

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-18, 09:23   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
WITAM
Od około 2 miesięcy mój teść (74 lata) skarżył się na bóle pleców, w okolicy łopatki i pod prawą pachą. Twierdził, że go przewiało i się przeziębił. Od stycznia zaczął chudnąć i ból się nasilał. Lekarz rodzinny skierował go do chirurga w sprawie wątroby a ten na badanie TK.
W ubiegły poniedziałek mój teść miał wykonane badanie TK. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się ( od dwóch lekarzy- radiologa i chirurga onkologa), że stan jest bardzo poważny. Nie kwalifikuje się do chemii i operacji. Przeżyliśmy koszmar !!!!
Wczoraj moj mąż był z teściem na wizycie u chirurga onkologa. Ten zapisał go na operację jelita grubego- za miesiąc a za 3 dni ma mieć zrobione badanie- kolonoskopię.
Teść nie dostał żadnych leków przeciwbólowych. Ból go wykańcza. Nie może spać.
Proszę o pomoc!!! Co jest prawdą!!!! Jeśli stan jest taki poważny po co ta operacja???? Jeśli nie, dlaczego inni lekarze tak mówili.
To ja jestem z teściem w domu. Mam malutkie dziecko. Muszę patrzeć jak go boli i jak się zmienia w oczach. Przesyłąm wynik badania TK. Czy w wwątrobie są też przerzuty?? Czy w talerzu biodrowym to też przerzuty??? Dlaczego boli go pod ręką prawą i pod łopatką???
Proszę o pomoc!!!

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group