1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
anna022769

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8956

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-17, 10:01   Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
Dziękuję za szybką odpowiedź! Pozdrawiam!
  Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
anna022769

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8956

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-17, 08:49   Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
Dzień dobry!

Mąż był niedawno na wizycie w poradni hematologicznej, wcześniej miał robione badania. W związku z tym chciałam zapytać

płytki krwi
pażdziernik 2015 - 354 10*6/ml
styczeń 2016 - 303 10*6/ml

czy to duży spadek? czy choroba przyspieszyła?

Drugie pytanie, lekarz rodzinny zlecił mężowi morfologię co miesiąc u nas laboratorium. Porównywałam badania i zauważyłam że wyniki dość mocno odbiegają od siebie przeliczane w innych jednostkach. Którymi badaniami się sugerować? Które są dokładniejsze? Z góry dziękuję za odpowiedź.





Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-02-17, 09:30
Zamieszczając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy.
  Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
anna022769

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8956

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-16, 10:40   Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
Cześć MisiekW!

Dziękuję za informację o chorobie, na obecną chwilę wiedza ta mi wystarczy ;)
Natomiast jeżeli chodzi o badania to tylko te co wysłałam mąż miał robione.
Wątroba, śledziona, węzły chłonne są niepowiększone. Mąż konsultowany jest w poradni hematologicznej przy Szpitalu Miejskim w Tychach

P.S.

Zastanawiam się czy lepiej mieć świadomość tej choroby i żyć z nią, czy nie wiedzieć o niej i też żyć? Zadaję sobie to pytanie ze względu na to co dzieje się w głowie mojego męża, zawsze był człowiekiem silnym fizycznie, ale czy silnym psychicznie?

Pozdrawiam
  Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
anna022769

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8956

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-15, 14:17   Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
Dzień dobry!

Zarejestrowałam się na tym forum po raz pierwszy, gdyż niedawno została wykryta u mojego męża przewlekła białaczka limfocytowa. Wiek męża wynosi 51 lat, choroba została wykryta przypadkowo przez rutynowe badanie krwi. Mąż miał również robione RTG płuc oraz USG jamy brzusznej i wyniki tych badań są w normie i nie wykazały niczego niepokojącego, poza badaniami morfologicznymi (ostatnie badania krwi zostały przeprowadzone 8-10 lat temu)

Mąż jest pod kontrolą hematologa, który stwierdził u niego białaczkę i zgodnie z jego zaleceniami zastosowano kontrolę za 3-4 miesiące z wynikami badań morfologii i rozmazu krwi.

W związku z tym mam pytanie, czy na tym etapie białaczki nie przeprowadza się żadnego leczenia? Czy pacjent jest tylko pod kontrolą hematologa?

Zrozpaczona żona

Poniżej w załącznikach przedstawiam wyniki badań.



 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group