1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
ankita

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89140

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-10, 20:11   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Czytam Twoje wątki i kibicuje Mamie. Nie jesteś tu sama - nawet jak nie piszemy to trzymamy kciuki...
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
ankita

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89140

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-20, 07:24   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
super, super. oby więcej takich szczęśliwych dni wśród chorujących na to paskudztwo.
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
ankita

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89140

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-25, 09:09   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
nie wiem z punktu widzenia medycznego ale mojej mamie zabroniono przebywać na słońcu - onkolog podająca chemię tak powiedziała, nakazała wyłącznie cień
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
ankita

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89140

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-28, 16:09   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Olu, pewnie lekarze się wypowiedzą profesjonalnie. Ja tylko z mojego doświadczenia: u mojej mamy po zespoleniach guz przestał być widoczny jednoznacznie na TK i RM. Zawsze było napisane: głowa trzustki 3,3 cm a w kolejnych mimo zmiany rozmiarów (dalej 3,3) inny opisujący dodawał - "powiększona głowa trzustki".

Dzisiaj wiemy że rak tam wciąż jest bo daje niestety przerzuty. Pewna radiolog wytłumaczyła mi to tak, że jak guz jest na głowie trzustki i wykonano zespolenia, to te zespolenia mogą jak gdyby spłaszczać obraz na TK i RM i dlatego nie jest widoczny odrębny guz, tylko zapisuje się tylko rozmiar głowy trzustki która jest powiększona - nie wiem jaki jest jej prawidłowy rozmiar. Co do węzłów - u mojej mamy zawsze były poniżej 10 mm i tak wpisywano mi w TK i tez radiolog wytłumaczyła że jak są do 10 mm to jest to dobry znak.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group