1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników rtg
anja154

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3475

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-03, 09:29   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników rtg
Nie, ale przeraziły mnie te wszystkie nazwy, do tego dziadek od strony taty zmarł na nowotwór płuc. Szukałam w necie i tak trafiłam tutaj.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników rtg
anja154

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3475

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-03, 07:22   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników rtg
Nie nic się nie działo, osluchowo coś zaniepokoiło panią doktor, stwierdziła zapalenie płuc.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników rtg
anja154

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3475

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-02, 12:04   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji wyników rtg
Mój tato ma 70 lat, na kontrolnej wizycie dostał skierowanie na rtg klatki piersiowej. Tato palił przez 40 lat dwie paczki dziennie, obecnie nie pali od 10 lat.

Oto opis rtg:
Niewielka część lewego kąta przeponowo-żebrowego nie ujęta w badaniu. Nieznaczne spłycenie prawego kąta przeponowo-żebrowego.
Niewielkie zacienienie prawego kąta przeponowo-sercowego o linijnym górnym zarysie. Obraz rtg może odpowiadać zrostom opłucnowym. Poza tym pola płucne o wzmożonym rysunku podścieliskowym, z rozsianymi nieregularnymi i siateczkowymi cieniami. Obraz może odpowiadać zmianom śródmiąższowym zapalnym lub włóknistym. Cień serca i aorty szerokości w granicach normy. Prawostronne skrzywienie odcinka piersiowego kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające w trzonach widocznych kręgów piersiowych.

Po wizycie u lekarza rodzinnego otrzymany antybiotyk i kontrola za 7 dni.
Proszę o interpretację bo nie wiem co myśleć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group