1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
aniutka34

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24010

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-16, 16:02   Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
canoe napisał/a:
Teraz 19 kwietnia będzie tomografia - oby było dobrze

Trzymam kciuki :!:
  Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
aniutka34

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24010

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-12-12, 09:39   Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
canoe, co u Was, jak Mama się czuje?
  Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
aniutka34

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24010

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-24, 14:52   Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
absenteeism napisał/a:
Pytanie było skierowane do aniutki34, bo to ona pisała:
aniutka34 napisał/a:
Mój Tata również przez kilka miesięcy leczył się u lekarza rodzinnego, a ten przepisywał mu leki na zwyrodnienie stawów, mając świadomość,że Tata jest pacjentem onkologicznym (1,5 roku wcześniej miał wykonaną lewostronną nefrektomię) i ów lekarz o tym wiedział, a nie wpadł na pomysł, aby skierować Tatę na tomografię czy rezonans magnetyczny

Tato był pod opieką onkologa, ale on powiedział, że wszystko jest w porządku i nawet wyniki kazał robić co roku :evil:

[ Dodano: 2012-08-24, 14:53 ]
Ale to było wcześniej, zanim Tata trafił do lekarza rodzinnego
Do onkologa więc nie szedł, bo przecież on kazał przyjść za rok
  Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
aniutka34

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24010

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-24, 13:46   Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
canoe napisał/a:

Co do tych leków Nexavar, Afinitor, Sutent czy to chodzi o Sunitynib? To nie wiem co i jak i kiedy można się ewentualnie o to starać???

Sutent= Sunitynib jest stosowany w pierwszej linii leczenia, jeśli pacjent nie był wcześniej leczony interferonem czy interleukiną. Trzeba spełnić odpowiednie warunki, m.in. warunkiem jest uprzednie wykonanie nefrektomii i wyniki na odpowiednim poziomie, np. kreatynina max. 2-krotność normy, hemoglobina (nie pamietam ile w przypadku sutentu, ale coś koło 9) itd.
Nexavar nie jest stosowany w pierwszej linii i dlatego m.in. my mamy problem z otrzymaniem refundacji na ten lek, pomimo, że lek działa, że jest stwierdzona jego skuteczność i że takie leczenie ustalił Tacie lekarz :( A to zostawię to bez komentarza, bo na usta cisną mi się same niecenzuralne słowa :evil:
Afinitor stosowany jest w drugiej linii po Sutencie.

[ Dodano: 2012-08-24, 13:51 ]
vioom napisał/a:
Za to ma niebywałe uprawnienia do rozpoznawania NIEPOKOJĄCYCH OBJAWÓW i kierowania do SPECJALISTÓW.

Podpisuję się rękami i nogami.
Ten konował co leczył mojego Tatę na zapalenie stawów powinien skierować Tatę do onkologa i zasugerować, że bóle mogą mieć związek z przebytą operacją i że trzeba to sprawdzić, bo pierwszym objawem przerzutów do kości są własnie bóle w kościach. Ja o tym wiedziałam i mówiłam wielokrotnie mojemu Tacie, ale On nie chciał mnie słuchać, bo przecież nie jestem lekarzem, a skoro lekarz twierdzi, że to na pewno zapalenie stawów...?
Podobny konował leczył Mamę autora tego wątku.
I nie ma co owijać w bawełnę, taka jest prawda.
  Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
aniutka34

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 24010

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-23, 18:20   Temat: usunięte guzki z płuc po raku nerki
canoe, współczuję serdecznie. Mój Tata również przez kilka miesięcy leczył się u lekarza rodzinnego, a ten przepisywał mu leki na zwyrodnienie stawów, mając świadomość,że Tata jest pacjentem onkologicznym (1,5 roku wcześniej miał wykonaną lewostronną nefrektomię) i ów lekarz o tym wiedział, a nie wpadł na pomysł, aby skierować Tatę na tomografię czy rezonans magnetyczny :evil: Ja czułam, ze coś jest nie tak, ale Tata nie wierzył mi, tylko lekarzowi (pewnie podświadomie odsuwał od siebie myśl, że to ma związek z przebytą operacją usunięcia guza). Niestety po paru miesiącach okazało się, że rozwija się przerzut do kości i stąd te bóle :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group