1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-21, 19:43   Temat: interpretacja wyników
Tato odszedł dwa dni temu... niecały rok walki z nowotworem, z nadzieją do końca... miał 50 lat.
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-28, 16:02   Temat: interpretacja wyników
Hej Wszystkim,
Bardzo proszę Was o interpretacje tych badan :( Jakie są rokowania? Co ewentualnie można jeszcze wdrożyć?

  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-01, 10:47   Temat: interpretacja wyników
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-01, 10:12   Temat: leczenie radiochemioterapia w LBN - DRP postac LD
Kochani moi, czy jestescie mi moze w stanie pomoc i odpowiedziec czy w lublinie jest mozliwosc leczenia skojarzona radioterapia i chemioterapia? Nigdzie nie moge znalezc konkretnych informacji na ten temat i jestem laikiem. Pytam, bo na razie tato jezdzi na chemie i badania do lbn, ale nie wiem niestety czy beda go dalej leczyc chemioterapia i tylko przedluzac zycie :( nie wiem czy nie starac sie o jakis wyspecjalizowany osrodek. On ma tylko mnie i nie wiem jak mu pomoc :(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-07-01, 10:17 ]
Ponieważ pytanie dot. Twojego taty, nie zamieszczaj go w nowym wątku, gdzie nie mamy informacji dot. pacjenta i choroby.
Wątki scalone.


  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 22:33   Temat: interpretacja wyników
Tato dzisiaj wrocil z drugiej chemioterapii. Zaczely mu juz wypadac wlosy i co jakis czas odchrzakuje. Mowil ze duzo flegmy z krwia wyplul i bylo to wszystko w kolorze bardzo ciemnym. Nie moze on rowniez wziac glebszego oddechu, co jest oczywiscie spowodowane zajeciem prawie calego pluca przez nowotwor. We snie tato wydaje dziwne odglosy - takiego ciezkiego wydychanego powietrza.
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-30, 21:09   Temat: interpretacja wyników
Hej Wszystkim.

Tato przyjął drugi cykl chemii. Chemię znosi bardzo dobrze. Po pierwszej miał mdłości, ale nie zwracał. Ogólnie wygląda bardzo dobrze, lecz dalej ma piskliwą chrypkę. Narzeka również na ból głowy. Wysyłam w załączeniu kartę informacyjną ze szpitala - są tak wyniki USG jamy brzusznej i TK głowy. Bardzo Was proszę o interpretacje. Jak przebiega leczenie? Tato ostatnio dużo pluł krwią - dostał leki w szpitalu i już mu przeszło. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.



  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-29, 20:03   Temat: interpretacja wyników
już wiadomo co to jest ... drobnokomórkowy rak płuc ... :( nie wiem czy postać rozsiana czy ograniczona. Tato będzie miał naświetlanie połączone z chemioterapią...
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-20, 19:35   Temat: interpretacja wyników
Bardzo Ci dziekuje za tak szybka odpowiedz. A czy mozliwa jest taka sytuacja jak leczenie chemioterapia---> zmniejszenie guza ----> operacja. Czy mozna doprowadzic do takiej sytuacji, ze juz guz nie bedzie naciekal na te wazne naczynia?
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-20, 18:07   Temat: interpretacja wyników
Cześć wszystkim,

Otrzymaliśmy już wyniki CT klatki piersiowej... proszę Was o interpretacje, ponieważ ja zupełnie się w tym nie odnajduje. Jaka jest sytuacja Taty? Czy jest możliwość operacji :(? Jakie są rokowania? Bardzo Was proszę o odpowiedź...Dodam również, że tato nie leczy się na żadną inna chorobę... był zdrowy.. aż do tego cholernego zapalenia krtani.



  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-14, 17:56   Temat: interpretacja wyników
Rozmawiałam z tatą. Mówił, że miał robione USG jamy brzusznej rok temu i wszystko było w normie. A jeżeli chodzi o TK klatki piersiowej to wyniki będą za około tydzień. Tato rozmawiał juz z torakochirurgiem i powiedział, że na razie nic mu nie pomoże bo nie ma jeszcze żadnych podstaw, czyli wyników badań.... Tak się boję... Tato jest znerwicowany
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-14, 17:15   Temat: interpretacja wyników
Niestety nie posiadam ich na razie :( sama wiem tyle co z wyników powyżej... bardzo się boje, ze tato nie bedzie zakwalifikowany do operacji Czy liczba wycinków w bronchoskopii cos oznacza? Tato podobno posiada tylko CT na płytce- nie wiem gdzie ono jest. a RTG robione 2 lata temu, które nic nie wykazało ( prawodpodobnie zostało źle zrobione)

[ Dodano: 2014-05-14, 17:29 ]
zapomniałam dopisać jeszcze w wynikach RTG : Oba płuca bez zmian ogniskowych. Czy to dobrze świadczy?
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-14, 17:01   Temat: interpretacja wyników
Niestety nic nie wiem, tato też nie. Mówi, że musza go potrzymac w szpitalu, bo pewnie ileś tam dni musi przeleżeć... nie dodałam, że tato od 3 tygodni ma również zmieniony głos. - na piskliwy. Niestety nikt przez telefon nie chce mi niczego powiedzieć. Jestem za daleko żeby przyjechać. Będę mogła dopiero za 3 tygodnie. Wspomnę Tacie, aby zapytał sie lekarzy o te badania. Bardzo dziękuję za informację.
  Temat: interpretacja wyników
anilewe123

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9661

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-14, 16:46   Temat: interpretacja wyników
Hej wszystkim,

Bardzo mi przykro, ze zawitałam na tym forum. Bardzo proszę o interpretacje wyników mojego taty (49 lat). Tato przez ostatnie 3 tygodnie leczył się na zapalenie krtani, bo tak zdiagnozował lekarz rodzinny. Dwa lata temu miał już robione RTG i nic nie wykazało.

Pacjent z chrypką od około 3 tygodni, od kilku dni śladowe krwioplucie. Posiada TG klp i CT klp na płytcę.Osłuchowo szmer-pęcherzykowy. Guz lewego płuca do diagnostyki.

Oto wyniki RTG sprzed 7 dni:
Znaczne poszerzenie wnęki lewej (zmiana TU?). Nieco zmniejszona objętość lewego płuca. Wzmożony rysunek płucny po prawej stronie. Wnęka prawa naczyniowa nieposzerzona. Srce bez cech powiększenia. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Nieduża prawoboczna skolioza księgosłupa TH. Proponuję TK klp.
Rozpoznanie opisowe- nowotwor o niepewnym lub nieznanym charakterze.

Tata wczoraj miał pobierane wycinki (aż 6) przy bronchoskopii. Wyniki będą za 2-3 tygodnie... Czy można już cokolowiek powiedzieć na jego temat ?:( Bardzo się martwię. Tato jest na razie w szpitalu do soboty - ma podłączoną kroplówkę.

Bardzo proszę o szybką odpowiedz, jeżeli można cokolwiek wywnioskować.

Pozdrawiam
Kasia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group