1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-12, 16:20   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam serdecznie po dłuższej przerwie.
W załączniku przesyłam pełny wynik histopatologiczny.
Bardzo proszę o szczera interpretację i czy ciocia powinna się udać do onkologa ?
Nie wiemy co mamy dalej robić.
Czy ten rak bardzo źle rokuje ?

[ Dodano: 2016-09-12, 16:32 ]
Przepraszam, ale właśnie zauważyłam że nie wszystkie dane lekarzy usunęłam. Chciałam to edytować, ale niestety nie mogę .Bardzo przepraszam moderatorów raz jeszcze za swoja nieuwagę.




[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-09-12, 17:09 ]
Poprawione :)

  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-22, 23:24   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Dobry wieczór.
Dziękuję bardzo za rady i sugestie .
W załączniku przeslalam opis z karty informacyjnej wypisu ze szpitala cioci
odnośnie wstepnej werygikacji histopatologicznej
Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego wyniku.
Czy kochani Waszym zdaniem dobrze zostały wycięte te guzy ,chodzi mi o te marginesy
?
Ciocia miała loboktomie górną lewą z limfadektomią sródpiersia
Rozumiem ze ta limfodektomia to wyciecie wezłów chlonnych?
I tutaj mam pytania czy zawsze podczas takich zabiegów wycina się węzły czy tylko wtedy gdy są zmienione ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Postaram się wstawić cały opis z karty wypisu tylko muszę to zrobić na komputerze gdyż na tel ciężko jest mi zamazywac dane cioci i lekarzy



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-08-01, 13:19 ]
Bardzo proszę usuwać dane lekarzy z załączników.

  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-22, 15:11   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Byłam dzisiaj w szpitalu i rozmawiałam z lekarzem .
Dr ,chirurg który operował ciocię powiedział ,że to na pewno jest rak -jego zdaniem gruczolakorak .
Oczywiscie potwierdzenie bedzie w hist-pacie .
Własciwie ciocia obecnie czeka na wypis .
Nie wiemy jaka dalej droga postepowania bo lekarz wiecznie się spieszy .Odniosłam takie wrażenie że on właściwie zrobił swoje i dalej się martwcie sami .
Kochani poradzcie co dalej ?
Czy mamy zgłosić się do onkologa ze wszystkimi badaniami ?
Czy bedzie chemia podawana czy tylko obserwacja ?
Jak to z reguły wygląda po takiej operacji ?
Ciocia jest podłamana ,jest bardzo nie miła opryskliwa i ma pretensje do wszystkich za to że jest chora .
Jest też przerażona bo jest sama ,ja niestety nie mogę być z nią 24h bo pracuje i jeszcze małe dziecko w domu .
Nie wiem jak mam ciocie zmotywować do walki ,do tego aby myślała pozytywnie i się wzieła za siebie ,za własne życie -żeby zaczeła żyć .
Najbardziej przeraża mnie jej taka bierna postawa,nie potrafii sama się zainteresować własnym zdrowiem tylko ogląda się na innych .
Mam też prośbe o podanie namiarów na dobrych lekarzy onkologów którzy zajmują się dalszym leczeniem po takiej operacji usuniecia góżów na płucach
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-21, 16:51   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witajcie .
Ciocia po operacji czuje sie dobrze .Już chodzi ,dreny zostały zdjęte .
Jutro być może bedzie mogła wrócic do domu .
Nie była to rozległa operacja ,tylko małe naciecie z lewej strony pod piersią .
Pan dr usunął 2 guzy -tego świecącego i nie świecącego -tak określił .
Oczywiście nic wiecej nie wiem bo ciężko złapać lekarza prowadzącego .
Jak bedzie wypis ze szpitala to mam nadzieje że czegos się dowiemy ,równiez odnosnie dalszego leczenia
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-14, 00:28   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Ciocia jest na oddziale .Przygotowywali do operacji .Z tego co ciocia mówi miała RTG ,jakieś badanie wysiłkowe i echo serca .Przyszła Pani dr i przeprowadziła wywiad i podczas tego wywiadu zapytała się ta Pani dr czy był u cioci lekarz prowadzący i powiedział o płynie w osierdziu .Operacja się nie odbyła.
Poprzednie badanie echo było robione na początku maja i również była kwalifikacja kardiologiczna o przeciwskazaniach do operacji.Opinia pozytywna.
Moja chrzestna jest strasznie zdezorientowana i szczerze taka strasznie bierna i oszczędna w pytaniach do lekarzy.Bardzo mnie to irytuje .
Może to jakaś pomyłka lub moja ciocia coś źle rozumiała.
Nie wiem .Nie będę gdybać i państwa męczyć .
Rano będę czekać cierpliwie pod gabinetem lekarza z prośbą o wszelkie informacje.
Boje się tylko ze to wszystko tak długo trwa a przecież mamy do czynienia z guzem w płucach i jeszcze nie wiadomo jak on ma na imię i czy lekko czy bardzo wredny.

[ Dodano: 2016-07-14, 13:13 ]
Kochani operacja bedzie jutro .
Ten płyn w osierdziu okazał się włókniakiem na sercu -mam nadzieje że dobrze zrozumiałam .
Nic grożnego .
To konsekwencja po przebytych zawałach .
Tak bardzo się cieszę .
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-13, 20:09   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Dziękuję.
Dzisiaj nie udało mi się żadnych informacji uzyskać.Jutro jadę z samego rana i będę rozmawiać z lekarzem .Nie była podziebiona .Mówiła tylko ze przed PETEM miała jakby boleści serca w nocy -jeden epizod.
Dziękuję raz jeszcze.
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-13, 13:12   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam .
Odwołali operację która miała być dzisiaj .Jakiś płyn w osierdziu .
Ciocia nic nie wie,lekarza nie ma ...
Co oznacza taki płyn w osierdziu ,czy to może być rozsiew nowotworowy ?
Nie wiemy co mamy robić dalej ...
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-07, 13:49   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam i dziękuję za odpowiedz.
Pocieszam się faktem ze nie ma przerzutów i lekarze chcą ciocię operować .W poniedziałek jedziemy do szpitala na Płocką
Lekarz wspominał i tym ,że raczej bedą chcieli usunąć płat płuca z guzem i wówczas tego guza wezma do badania i bedzie wiadomo co to za gad .

W Bronchoskopii caly pobrany materiał-bez cech nowotworu złośliwego .

Czy taka operacja jest bardzo niebezpieczna ?Czy dochodzi się do pełnejh sprawności po zabiegu -jaki okres ?
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-04, 20:24   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam ponownie.Wstawiam wyniki PET-CT
Na piszcie co o nich sądzicie. Proszę.
Ciocia 11.07 zostanie przyjęta do szpitala i operacja ja czeka. Lekarz mówi ze trzeba działać szybko


  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-29, 14:03   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam .
Wynik histopatologiczny (nie mam niestety fizycznie )brak obecności komórek nowotworowych i charakter łagodny .
Wynik PET-CT -WNIOSEK :wzmozony matabolizm guzka w prawym plucu -do weryfikacji mikroskopowej ,drugi guzek o charakterze pozapalnym .
Nie ma nigdzie powiększonych węzłow chlonnych ,przerzutów ,stan zapalny w żołądku i pojedyncze guzki zwapniałe w tarczycy -do diagnostyki pod kątem USG
Tyle zdołałam zapamiętać z tego co mi przeczytała ciocia .
Wkleje wynik wieczorem ,bede miala do wglądu .

Czy jest możliwość że ten guzek w płucu jest nowotworem niezłośliwym ?Pet wyklucza aby drugi guzek zauważony w Tomografii był guzkie podejrzanym gdyż jest na pisane charakter zapalny .
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-02, 13:28   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam serdecznie .Ciocia była dzisiaj na mammografii i Pani radiolog na razie bez opisu -on dopiero za tydzień -powiedziała cioci że nie widzi nic niepokojącego .
Cieszymy sie bardzo .
Wczoraj kardiolog robiący echo serca powiedział tylko że wyszło średnio .Tak mnie to denerwuje ,gdyz mógł już nic nie mówic .Echo było prywatnie i jak nie dokupisz dodatkowo konsultacji kardiologa to Ci nic nie mówią .
Ciocię bardzo pieką dłonie i na łokciach sucha skóra
Bardzo prosze o rade gdzie mozna do jakiego lekarza pójsc aby jakos temu zaradzić .
Ciocia sie bardzo boi ,mówi że inaczej już teraz myśli i żałuje ze zrobiła te badania bo mogłaby sobie żyć i żyć .
Bardzo prosze o informację czy na badanie PET trzeba sie jakoś specjhalnie przygotować bo ciocia wie tylko tyle że ma je za 2 tygodnie .

Jeszcze nie ma hist-patu .Mam tutaj pytanie czy jak jestem upoważniona do wszelkiego kontaktu medycznego w sprawie cioci to mogę osobiście dowiadywać sie o te wyniki ?
Bo jak pisałam wcześniej to wiem od lekarki prowadzacej ze trafi on do jej rak i potem cala konsultacja razem z wynikiem Peta bedzie .
[/i]
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-31, 23:44   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Dobry wieczór.Nie mogę spać .Ciągle siedzi mi w głowie ciocia i jej chorobą
Pocieszam się tym, że jeszcze nie jest tak źle gdyż te guzki są małe .Tomografia nie wykazała innych zmian np.powiekszonych węzłów czy płynu w płucach .
Najważniejsze jest to że chcą operować a to oznacza radykalne leczenie .

Jutro ciocia ma echo serca .Za tydzień konsultacje kardiologiczną.
Liczę na to że nie bedzie żadnych przeciwwskazań i serducho się ma dobrze.
W środę mammografia .Zmotywowalam ciocie aby w czasie oczekiwania na PET zdiagnozować ta zmiane zauważoną w tomografi .Mam nadzieje ze tutaj bedzie wszystko dobrze.
Ciasteczka moja ma bardzo czerwone spody dłoni i te spody zaczęły teraz bardzo piec.
Lekarz w szpitalu powiedział że te czerwone dłonie plus jakby łuszczyca się skóra i bardzo sucha były i są oczywiście objawem raka.
Czy może tak być ?
Jestem taka bezsilna .Chciałabym już działać a trzeba czekać i to czekanie mnie dobija .
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-30, 22:40   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Wynik hist-pat będę miała dopiero po badaniu PET.Pani dr prowadząca powiedziała ze wynik trafi bezpośrednio do niej i ona wszystko wyjaśni i omówi razem z wynikami PET .Po czym konsultuje to jeszcze Prof -nie wiem czy moge podawac nazwisko iwówczas oczywiście zakładam najbardziej optymistyczny scenariusz będzie operacja na Płockiej w szpitalu .
Ciocia 1.06 ma mieć echo serca i konsultacje kardiologa .
Tak się zastanawiam nad prywatną wizytą u tego Profesora czy może poczekać już na konsultacje w szpitalu.?
Przeraża mnie też odległy termin PET 3 tygodnie ponad i to na CITO
To czekanie jest najgorsze a nie wiadomo czy ten skorupiak w tym czasie sie nie rozmnaza
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-30, 21:00   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Dziękuję serdecznie za odpowiedż

Wiem że to rak .Ale jeżeli chcą operować to musi być jakiś niedrobnokomórkowy prawda?
Bo jak by był drobnokomórkowy to wtedy rzadko się operuje .

Pociesza mnie fakt na chwilę obecną oczywiście ze nie ma widocznych przerzutów i zajętych węzłów .Modlę się aby w PET też nic innego nie świeciło .

Mam też pytanie odnośnie tej zmiany w piersi ,czy jest możliwość żeby guzki w płucu miały charakter przerzutowy np .od raka piersi ?

Ale to chyba radiolodzy są w stanie to ocenić na podstawie obrazu w Tomagrafii prawda?
  Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
ania1983

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 10018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-30, 12:42   Temat: guzki płuca lewego płata górnego -T3N0M0(IIB)
Witam serdecznie
Moja chrzestna 62 lata jest diagnozowana w kierunku nowotworu płuc .
Właściwie czekamy jeszcze na badanie PET i na wyniki histopatologiczne .

Bardzo proszę o rozjaśnienie nam obrazu choroby.Lekarze mówią ze nie jest dobrze .
Chciałabym zasiągnąć porady czy na prawdę sytuacja jest tak bardzo poważna .
Czy jest możliwość ,że lekarze nie bedą chcieli operować cioci gdyż przechodziła 2 zawały ,wylew i z tego co wiem to spirometria też za dobrze nie wyszła.
Bardzo prosze o wszelkie sugestie .

przesyłam również dokumentacje












[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-05-30, 13:01 ]
Zamieszczając wyniki badań, karty wypisowe ze szpitala itp., proszę usuwać dane lekarzy.

[ Dodano: 2016-05-30, 16:07 ]
Witam ponownie .
Rozmawiałam z szpitalem Banacha i w pobranym materiale z Bronchoskopii nie wykryto komórek nowotworowych.

Może mi powiedzieć w za jakim nowotworem przemawiają obecne wyniki badań ?
Czy jest możliwość ze guzki mogą być łagodne ?

[ Dodano: 2016-05-30, 16:10 ]
apropo bronchoskopii -czekamy jeszcze na wyniki biopsji ,pewnie w niej bedzie zawarta informacja co to za rak itp .

[ Dodano: 2016-05-30, 16:30 ]
I jeszce mam jedno pytanie .W opisie Tomagrafii jest informacja o wciągnietej brodawce i zwiekszeniu tkanki litej .Czy to może sugerować dodatkowo jakies grożne zmiany w piersi ?
Badanie PET mamy zaplanowane na 17.06 ,czy warto jeszcze zrobic teraz mamografie ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group