1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
aneta1

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-06, 19:48   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Dziś wyniki PET widział torakochirurg i wg. niego wszystko jest na razie w porządku.To ognisko tkankowe wg. niego nie jest niczym dziwnym po takiej operacji przy aorcie.
9mówił cos o procesie zapalnym i tym,ze akurat tam jest bardzo unerwione miejsce więc metabolizm taki może być) Ja teraz nie wiem co robić???Szukac jakiegos onkologa??Nastepna TK 15.09.Dla niego wazne było,że węzły mniejsze niz uprzednio i,że czyste.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
aneta1

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-03, 07:41   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Dziwne to wszystko.Od początku, czyli zaraz po operacji i wyniku mówili,że tata nie kwalifikuje się do chemioterapii i to nie ze wzgledu na stan zdrowia(wtedy nie było o tym mowy)tylko ze wzgledu na zaawansownie(Ib/IIa).Moze xle sie wyraziłam jeżeli chodzi o torakochirurga ale chodzi mi o to,że ta pani onkolog potraktowała nas z góry.Prawie niec nie mówiła, rzuciła tylko okiem na choroby jakie przechodził i ostatnia tomografię.Ciagle tylko pytała co na to torakochirurg, czy konsultowany był z nim wynik Od czasu TK(ostatniej a Pet) minął miesiac i 7 dni.Na ta zmiane torakochirurg nic nie mówił tzn,że nie widzi nic złego.Zaznaczał,że to cięzka operacja przy aorcie , z której zdjął warstwę.
Sama nie wiem co o tym myslec.W tk były węzły 25 i 20.W pet 20 mm bez metabolizmu i jeden 15mm z metabolizmem 1,4.
Moze udac sie do innego onkologa?

[ Dodano: 2010-08-03, 07:46 ]
Zapamniałam dodac,ze dzieki wielkie za wyczerpujaca odpowiedź.
A czy z metabolizmem w esicy(wariant normy-3,8) jest ok? tzn. czy to normalne?

Dodam,że w TK było napisane,że ta zmiana to prawdopodobnie szczatki pooperacyjne a chirurg powiedział ostatnio,że tylko węzły go zastanawiają bo reszta jest potwierdzeniem o radykalnej resekcji.
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
aneta1

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-02, 09:16   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Podpowiedzcie proszę co z tym metabolizmem glukozy bo wizyta u lekarza dopiero w piatek!!
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
aneta1

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-29, 13:49   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Tato był z wynikami u lekarza onkologa ale nic konkretnego nie powiedziała.Chyba myslała,że jak beda duze wartosci to da chemie a tak to odeslała nas do torakochirurga, który operował tate.I dobrze bo to on zna historie choroby(onkolog pobieznie) i wie gdzie i jak operował.Onkologa zastawawiała ta pozostałosc po guzie a chirurg mówił,że to ok bo dopiero po operacji i ,że wzmocnieniu nie ulega.W poniedziałek dzwonimy do niego i umawiamy sie na konsultacje. Poza tym powiedziała,że te wyniki to nie do końca miarodajne bo zmainy moga wzrastac powolutku(to po co to skierowanie???) i dała skierowanie na tomografie juz za 2 miesiace bo to bedzie 3 od ostatniej(a PET sięnie liczy?? przeciez to też chyba cos podobnego)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
aneta1

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-27, 09:30   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Nie w grasicy a esicy miało byc!
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
aneta1

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-25, 20:48   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Witam.Jestem siostrą patryszji.Nie mam opisu ale z tego co pamiętam to w węzłach było czysto, w jednym był metabolizm suv1,4- odczynowy.Obszar o wymiarze 13mm(zmiana pooperacyjna przy klipsach) - miał metabolizm 2- do obserwacji TK( w czerwcu na badaniu z kontrastem było ok).Watroba powiekszona i jeszcze jakis rozlany metabolizm grasicy- wariant normy 3,8.To wszystko co odbiegało od normy.We wnioskach; brak nawrotu, brak przerzutów do wezłów regionalnych i dalekich narzadów.
Czy te dane świadcza,że jednak cos sie dzieje?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group