1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: kolonoskopia z Fortransem przy nowotworze jelita grubego
andrzej1980

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4477

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-21, 07:46   Temat: kolonoskopia z Fortransem przy nowotworze jelita grubego
Witam,
Proszę o pomoc.
Moja mama ma nowotwór złośliwy jelita grubego z przerzutami m.in. do otrzewnej.
Rok temu mama miała usunięty guz pierwotny i od tamtego czasu przyjęła 3 serie chemioterapii.
3 tygodnie temu mama miała wykonaną kolonoskopię bo podczas wykonywania Tomografii Komputerowej pojawiło się jakieś dziwne zgrubienie przy spojeniu jelita.
Przed kolonoskopią mama piła fortrans w celu przygotowania się do badania a od czasu badania cały czas coś ją kłuje w żołądku lub w jelitach (nie jest w stanie określić). Ból jest intensywny i niestety nie przechodzi.
Przeczytałem ostatnio na ulotce Fortransu, że nie należy go stosować w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej i stąd moje pytanie: Czy to Fortrans mógł spowodować to ciągłe kłucie i jeśli tak to co można teraz zrobić?
PS. Podczas kolonoskopii okazało się, że w jelicie jest wszystko OK poza małymi ubytkami w błonie śluzowej - czy to może być powód kłucia?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc bo nie wiem jak mogę mamie pomóc.
Andrzej
  Temat: Ovosan - czy ktoś z Was ma jakieś informacje??
andrzej1980

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 43462

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2010-12-12, 23:27   Temat: Ovosan - czy ktoś z Was ma jakieś informacje??
Witajcie,
Czy ktoś z Was słyszał o takim leku jak Ovosan?
Moja mama ma nowotwór złośliwy rozsiany. Zaczęło się od guza na jelicie grubym ale już podczas operacji usunięcia guza było wiadomo, że są przerzuty, m.in. na otrzewną i miednicę mniejszą. Rokowania lekarzy są złe. Mama od miesiąca przyjmuje chemioterapię i ogólnie czuje się nieźle. Słyszałem od jednego z pacjentów oddziału onkologicznego o Ovosanie i jego pomocy przy leczeniu nowotworów oraz pozytywnym działaniu podczas chemioterapii.
Czy ktoś z Was wie coś na temat tego leku? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,
A.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group