1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 65
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-01, 19:14   Temat: Proszę o interpretację
Dziękuję wszystkim, nauczona doświadczeniem będę wiedziała że prześwietlenie RTG nie zawsze pokazuje zmiany w płucach i ból kości może oznaczać raka a nie reumatyzm
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-24, 19:08   Temat: Proszę o interpretację
Dzisiaj zmarł mój mąż, już nie cierpi
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-22, 15:20   Temat: Proszę o interpretację
Dzisiaj pani doktor powiedziała że to jest jednak krwawienie z przewodu pokarmowego i że jest bardzo źle
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-21, 19:04   Temat: Proszę o interpretację
Ja też nie myślałam że to od tego, ale stolce są płynne i bardzo obfite więc żelazo ma tylko wpływ na zabarwienie, ale skąd wysoka temperatura
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-21, 17:37   Temat: Proszę o interpretację
Mąż w szpitalu paliatywnym od wczoraj, gorączka nadal i wolne stolce ( czarne zabarwienie prawdopodobnie od tego że bierze żelazo)dzisiaj pani doktor miała wolne więc nie wiem nic. Jak go nie ma w domu to bardziej to przeżywam, jestem totalnie załamana. Dzisiaj byłam nawet w zakładzie pogrzebowym dowiedzieć się co i jak, mąż chce być spalony i mieć pogrzeb świecki. Wiem podświadomie że to już koniec, klatka piersiowa po stronie guza mu się zapada, ma taki dół.
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-18, 19:54   Temat: Proszę o interpretację
Co może oznaczać płynny stolec o wyglądzię sadzy, bardzo śmierdzący. Wczoraj wysoka temperatura ponad 39 st, mąż nieprzytomny, dałam modafen i zimne okłady, dzisiaj w miarę ok ale ciężko się dogadać - niewiele je bo ciężko go dobudzić. Powiedzcie co to jest, czy to już koniec
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-14, 15:12   Temat: Proszę o interpretację
Dzisiaj odebrałam wynik rezonansu
W lewym płacie czołowym widoczne jest pojedyncze ognisko (śr.7mm) mogące odpowiadać meta. Liczne drobne ogniska naczyniopochodne położone okołokomorowo w obu półkulach mózgu, w podkorowo w półkulach móżdżku, w pniu mózgu. Uogólnione zaniki korowe i centralne.
Mąż już totalnie nie chodzi, leży w pampersie - więc lekarz od chemii powiedział że to koniec jego leczenia. Dał skierowanie na radioterapię ale czy pacjenta takiego będą naświetlać to nie wiem. Jutro jadę na oddział paliatywny może go przyjmą - będę rozmawiać z lekarką.
Jeszcze spuchła mu ręka z tej chorej strony, co to może być i czy robić np masaż limfatyczny
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-09, 21:36   Temat: Proszę o interpretację
Długo nie pisałam, po pobycie na oddziale paliatywnym mąż w miarę chodził, czuł się dość dobrze - ale nie dostał chemii ze względu na niską morfologię. Przez 2 tygodnie jeździliśmy do kielc i dostawał zastrzyki Neorecormo w celu podniesienia hemoglobiny - po pierwszym z 8,4 wzrosła w ciągu tygodnia na 9,9 a w drugim z 9,9 na 10,00. Lekarz podjął decyzję że dostaje tylko chemię w tabletkach Navelbine 80 mg. Mąż jest znowu bardzo słaby, niewiele chodzi. We wtorek miał rezonans głowy, podobno wyniki będą w ciągu tygodnia.
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-15, 22:48   Temat: Proszę o interpretację
a jak długo działają, na jaki czas stawiają na nogi, dają powera
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-15, 16:53   Temat: Proszę o interpretację
Mam pytanie co dają sterydy, mąż od piątku w szpitalu, dostaje kroplówki 2 razy dziennie. Lekarka do mnie mówiła że dostanie sterydy i jakieś antydepresanty, w związku z tym że weekend nie wiem nic - możliwe że te sterydy w kroplówce. Dzisiaj to inny człowiek, chodzi bez większego zmęczenia, je dużo więcej - i przede wszystkim nie śpi całymi dniami - czy to mogło tak szybko zadziałać.
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-13, 20:17   Temat: Proszę o interpretację
Mąż od dzisiaj w paliatywnym, dostał antydepresanty, kroplówki, zrobiono badanie krwi. Lekarka powiedziała że musi chodzić i możliwe że da mu rehabilitantkę, we wtorek psycholog - na razie tyle wiem, myślę że więcej w poniedziałek bo teraz weekend.
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-10, 11:37   Temat: Proszę o interpretację
Możliwe że jutro go przyjmą na oddział paliatywny do sandomierza, jest pierwszy w kolejce. Mają mu zrobić badania
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-09, 21:07   Temat: Proszę o interpretację
Nie wiem co o tym myśleć, mąż leczy się bardzo długo na nadciśnienie ale jak zachorował na raka to ciśnienie jest w normie ( a kiedyś u niego 240 na 100 było częste) ale lekarz kazał dawać leki. Dzisiaj rano coś mnie tknęło i zmierzyłam było 98 na 55 ale puls 118 - zadzwoniłam do lekarza rodzinnego i kazał jeden lek przestać brać a drugi tylko pół tabletki i w dzień było w miarę ok, nawet sam chodził do ubikacji. Niestety wieczorem powtórka z rozrywki - znowu wysoki puls i znowu nie może chodzić. Jutro jadę z synem na oddział paliatywny może coś uda nam się załatwić np wizytę lekarza - bo rodzinny nie bardzo chce leczyć to nie jego problem
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-08, 22:31   Temat: Proszę o interpretację
Od kilku dni z mężem coś zaczyna się źle dziać - mówi czasami coś bez sensu, jest skołowany. Dzisiaj w nocy upadł i w dzień też nie może chodzić mówi że kręci mu się w głowie i jest strasznie słaby. Nie wiem co robić czy dzwonić jutro do onkologa i w razie czego wieźć go prawie 100km do Kielc, czy szukać pomocy gdzieś na miejscu. Przeszedł już drugą chemię w poniedziałek była dolewka czyli u niego tabletki. Tak jak pisałam wcześniej mąż bardzo niewiele chodzi tylko leży i trwa to prawie pół roku - nie dlatego że nie może tylko mówi że się źle czuje i nie chce chodzić - całymi dniami śpi.
  Temat: Proszę o interpretację
andorka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 34483

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-23, 09:05   Temat: Proszę o interpretację
W poniedziałek chemia a mąż na antybiotyku właśnie w poniedziałek ostatni dzień brania. Czy dostanie chemię bo nie wiem czy jest sens jechać.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group