1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik TK
aloy751

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3649

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-14, 13:39   Temat: wynik TK
[pierwotny tytuł wątku: nerka do usunięcia? KT opis]

Witam
byłam na kontrolnej wizycie u urologa i mam czasami bóle w lewym boku i to było głównym powodem mojej wizyty, a najlepiej będzie jak wstawie opis KT to wyjaśni, i może pomoże w odpowiedzi na moje pytania co z tymi nerkami teraz?co mnie czeka jakieś zabieg usunięcia nerki?

KT
Nerka lewa o wym. 62x36 mm, warstwa miąższowa nieregularna gr. od 3 mm do 13 mm z obecnością kilku zwapnień w miąższu, wielkości 3 mm.
Lewa tętnica nerkowa wąska szer. 2,5 mm.
Nerka prawa o wym. 105x61 mm o nierównych, pozaciąganych zarysach, warstwa miąższu tej nerki grubości do 20 mm, z ubytkami miąższu, śr. do 8 mm - prawdopodobnie zmiany pozapalne.
Poza tym warstwa miąższowa tej nerki z kilkoma zwapnieniami wielkości do oraz ogniskiem płynowym w jej dolnym biegunie, o wym. 17x6 mm - najpewniej po zdrenowanej torbieli brak obrazów z 2002r. do porównania.
Kielichy nerkowe poszerzone do 16 mm.
W obu nerkach obecność miedniczek ekstrarenalnych, szerokości 17 mm po stronie prawej i 12 mm po stronie lewej.
Wydzielanie zakontrastowanego moczu zachowane jednoczasowe.
Moczowód lewy w fazie opóźnionej niezakontrastowany - nieznaczne opóźnienie wydalania po tej stronie?
Trzustka o budowie zrazikowej nieco powiększona w zakresie głowy do około 35 mm, trzonu 22 mm, ogona 33 mm, bez wydzielających sie zmian ogniskowych.
Wątroba, śledziona, nadnercza nie wykazują zmian. Układ żółciowy w normie.
Przy dolnym biegunie śledziony widoczne śledziony dodatkowe śr. 8 mm oraz 7 mm.
Aorta z obecnością zwapnionych oraz nieuwapnionych blaszek miażdżycowych.
Pęcherz moczowy w normie.
Stan po usunięciu macicy z przydatkami.
Powiększonych węzłów chłonnych w zakresie badania nie stwierdza się.
W segmencie 6 płuca prawego, przykręgosłupowo obszar słabszego upowietrzania miąższu płucnego - najpewniej zagęszczenia o typie matowej szyby.
W segm. 10 tego płuca guzek śr. 2,5 mm.
U podstawy płuc niewielkiego stopnia zmiany bliznowate.
Niewielkie esowate skrzywienie kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci niewielkich zaostrzeń krawędzi trzonów, oraz nadbudowykostnej krawędzi wyrostków międzystawowych L5/S1, ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego na tym poziomie.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję niestety nie mogę dołączyć płyt bo tymczasowo nie jestem w posiadaniu ich,ale może ktoś mi co powie coś więcej na temat moich nerek.

Pozdrawiam
  Temat: Guzek płuca
aloy751

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7084

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-14, 08:40   Temat: Guzek płuca
Leczę się na nadciśnienie,po wzięciu tabletek Lacipi 4mg,Corectin 2,5mgl ,juź mi tak nie nie leci w górę,150/100,a czasami 110/90,a czasami 120/80 Mam 57lat,Pozdrawiam
  Temat: Guzek płuca
aloy751

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7084

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-13, 20:23   Temat: Guzek płuca
Moja mama zmarla na raka jajnika lewego ,a ja mialam zawsze jakies problemy,miesniaki,krwotoki ,zapalenie jajników, przydatkow,nadżerki i zostalo wszystko wywalone ,ale nie stwierdzono komórek rakowych.Moja siostrzenica natomiast miała raka jajnika lewego ,tez jest po totalnym usunieciu narządów rodnych i po chemioterapii .Nie byłam na żadnej konsultacji jeszcze z tym wynikiem,nie wiem od którego lekarza zacząć?wynik otrzymalam pocztą elektr.bo nie ma mnie w Polsce,a niestety do pracy musiłam jechać, dzieki za odpowiedź!, trochę się uspokoiłam ale co teraz mam zrobić gdzie sie z tym udac
  Temat: Guzek płuca
aloy751

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7084

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-13, 19:12   Temat: Guzek płuca
byłam na kontrolnej wizycie u urologa i mam czasami bóle w lewym boku i to było głównym powodem mojej wizyty, a najlepiej będzie jak wstawie zjęcie KT to wyjaśni, i może pomoże w odpowiedzi na moje pytania z tymi nerkami to też nie wiem co teraz zbyt dużo jak na jeden raz dla mnie.

TK:
Nerka lewa o wym. 62x36 mm, warstwa miąższowa nieregularna gr. od 3 mm do 13 mm z obecnością kilku zwapnień w miąższu, wielkości 3 mm. Lewa tętnica nerkowa wąska szer. 2,5 mm. Nerka prawa o wym. 105x61 mm o nierównych, pozaciąganych zarysach, warstwa miąższu tej nerki grubości do 20 mm, z ubytkami miąższu, śr. do 8 mm - prawdopodobnie zmiany pozapalne. Poza tym warstwa miąższowa tej nerki z kilkoma zwapnieniami wielkości do oraz ogniskiem płynowym w jej dolnym biegunie, o wym. 17x6 mm - najpewniej po zdrenowanej torbieli brak obrazów z 2002r. do porównania. Kielichy nerkowe poszerzone do 16 mm. W obu nerkach obecność miedniczek ekstrarenalnych, szerokości 17 mm po stronie prawej i 12 mm po stronie lewej. Wydzielanie zakontrastowanego moczu zachowane jednoczasowe. Moczowód lewy w fazie opóźnionej niezakontrastowany - nieznaczne opóźnienie wydalania po tej stronie?
Trzustka o budowie zrazikowej nieco powiększona w zakresie głowy do około 35 mm, trzonu 22 mm, ogona 33 mm, bez wydzielających sie zmian ogniskowych. Wątroba, śledziona, nadnercza nie wykazują zmian. Układ żółciowy w normie. Przy dolnym biegunie śledziony widoczne śledziony dodatkowe śr. 8 mm oraz 7 mm.
Aorta z obecnością zwapnionych oraz nieuwapnionych blaszek miażdżycowych. Pęcherz moczowy w normie.
Stan po usunięciu macicy z przydatkami.
Powiększonych węzłów chłonnych w zakresie badania nie stwierdza się.
W segmencie 6 płuca prawego, przykręgosłupowo obszar słabszego upowietrzania miąższu płucnego - najpewniej zagęszczenia o typie matowej szyby. W segm. 10 tego płuca guzek śr. 2,5 mm. U podstawy płuc niewielkiego stopnia zmiany bliznowate.
Niewielkie esowate skrzywienie kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci niewielkich zaostrzeń krawędzi trzonów, oraz nadbudowykostnej krawędzi wyrostków międzystawowych L5/S1, ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego na tym poziomie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-07-13, 19:42 ]
Bardzo prosimy o stosowanie akapitów w poście, a także spacji po kropkach czy przecinkach. Dziękujemy.

  Temat: Guzek płuca
aloy751

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7084

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-13, 17:22   Temat: Guzek płuca
Witam. Właśnie odebrałam wynik z KT które zlecił urolog, ale nie spodziewałam się nowych wiadomości, a już napewno nie na temat płuc. Proszę o informacje co powinnam z tym zrobić, bo nie wiem w którym kierunku mam iść i od czego zacząć, co to dla mnie oznacza? za każdą radę dziękuję.

Fragment TK:
W segmencie 6płuca prawego, przykręgosłupowo obszar słabego upowietrzenia miąższu płucnego najpewniej zagęszczenia o typie matowej szyby. W segm.10 tego płuca guzek 2,5 mm. U podstawy płuc niewielkiego stopnia zmiany bliznowate.

To o płucach ale mam oczywiście cały opis KT który mogę udostępnić. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością. Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group