1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mikrozwapnienia w piersi
alicja119

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-04, 15:34   Temat: Mikrozwapnienia w piersi
Dzięki, Fajne babki jesteście :)
  Temat: Mikrozwapnienia w piersi
alicja119

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-03, 21:48   Temat: Mikrozwapnienia w piersi
Ja nie mam w wyniku mammografii określenia typu BI RADS, nie wiem czemu? A mój obszar zwapnień jest większy o średnicy 2-2,5 cm. Jestem przerażona. 7 lipca idę znów do onkologa, muszę podjąć jakąś decyzję.

[ Dodano: 2011-07-03, 22:09 ]
Cz powinnam poprosić radiologa o określenie skali wyniku badania mammograficznego w Systemie BI-RADS? Kiedy określenie tego typu powinno znaleźć się w opisie?
  Temat: Mikrozwapnienia w piersi
alicja119

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-02, 17:17   Temat: Mikrozwapnienia w piersi
Dziękuję za informację i przepraszem, że wpakowałam się w czyjś wątek.

[ Dodano: 2011-07-02, 17:37 ]
Dodam tylko, że mammografię wykonywałam w odstępie roku, a to ostatni wynik badania usg z czerwca 2010:
"W piersi prawej na godz.3 i 10 stacjonarne owalne i dobrze ograniczone zmiany wielkości 10x6mm i 6x3mm. Poza tym obustronnie dosyć liczne drobne torbielki. Innych zmian ogniskowych nie stwierdza się. Doły pachowe wolne."
Czy powinnam obecnie wykonać jeszcze raz badanie usg? Słyszałam bowiem, że w przypadku zwapnień usg nie daje wymiernego obrazu.
Zapytam jeszcze, czy skierowanie na rezonans otrzymam od lekarza onkologa, czy załatwia to się jakoś inaczej?
Gdybym chciała umówić się z innym onkologiem na prywatną wizytę, to czy otrzymam z mojej przychodni onkologicznej swoją historię choroby (zdjęcia mammogragii i usg), czy mogę dysponowac tylko opisem badań, które są w moim posiadaniu?
Proszę o odpowiedź i jednocześnie dziękuję za wyrozumiałość.
  Temat: Mikrozwapnienia w piersi
alicja119

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-02, 12:50   Temat: Mikrozwapnienia w piersi
Proszę o zweryfikowanie wyniku badania.

Piersi podobnie jak w badaniu poprzednim bez cech procesu naciekowego, z obfitą ilością włókniejącej tkanki gruczołowej, oraz z pojedynczymi, rozsianymi zwapnieniami i ze skupiskiem zwapnień w górno-bocznej części lewej na obszarze o średnicy 2-2,5 cm (ich ilość wzrasta w tej okolicy w kolejnych badaniach).
Mniej regularne układy beleczek gruczołowych, oraz drobne silniej wysycone cienie - obszary włóknienia? niewyczuwalne torbielki? fibroadenoma? widoczne są nadal obustronnie - obecnie najwyraźniej w dolno-przyśrodkowej cz. prawego sutka o wym. około 12*7 mm.
W dołach pachowych stwierdza się cienie niecharakterystycznych węzełków chłonnych.
Niewyczuwalne drobne zmiany w obu piersiach (zwłaszcza w prawej)
Wskazane są badania kontrolne rtg i USG.
Obszar niejednoznacznych zwapnień w górno-bocznej części lewej piersi (dysplastyczne?) - ze względu na wzrost ich illości - proponuję próbę BAC mammotomicznej pod aparatem rtg po uprzedniej kwalifikacji.

Kwalifikacja nie powiodła się, bo moje zwapnienia nie kwalifikują się do biopsji mammotomiocznej z powodów technicznych (są na granicy ze ściana klatki piersiowej)
Proponowano mi chirurgiczne wycięcie tych zwapnień celem pobrania materiału do badania histopatologicznego lub dalszą ich obserwaję tzn rtg na zmianę z USG.

Nie wiem co robić?
Boję się tego zabiegu, gdyż mam bardzo małe piersi i przy wycięciu zmian o średnicy 2, 5 cm blizna będzie pewnie mocno widoczna a pierś zniekształcona.
Czy ktoś z Was ma za sobą doświadczenie związane z takim zabiegiem i podzieli się swoją wiedzą na ten temat ze mną? Interesują mnie ewentualne dolegliwości po zabiegu.
Nie mam też pewności, czy jest naprawdę konieczny?
Słyszałam że obraz badań mammograficznych może być zafałszowany z powodu używania preparatów pod pachy z zawartością talku. Ja takich stale używam i nikt przed badaniem nie poinformował mnie, aby nie robić tego w dniu wykonywania mammogrfii. Zastanawiam się więc, czy nie powtórzyć badania tym razem *na czysto* i wtedy podjąć decyzję o tym, co dalej, ale wiem, że to wydłuża okres diagnozy przynajmniej o pół roku, co może być ryzykowne.

Proszę o trzeźwy wgląd w mój przypadek, bo sama chyba sobie z tym nie poradzę.
Wiem, że zdrowie jest ważniejsze od estetyki, ale jeśli nie ma konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego, to rzeczą naturalną chciałabym go uniknąć.
Proszę o odpowiedź - Co ryzykuję czekając z podjęciem takiej decyzji?
Dodam, że mam 44 lata, nie rodziłam i od roku obserwuję u siebie objawy wczesnej menopauzy.
Wynik ostatniego badania cytologicznego z 2009r. - prawidłowy.
21 lipca mam umówioną wizytę u ginekologa i chyba powtórzę badanie poziomu hormonów - poprzednie z 2008r. - wskazywało na ich prawidłowy poziom.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group