1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-18, 16:34   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Dziękuję wszystkim za otuchę i wyrazy współczucia. Trzeba pogodzić się z odejściem najbliższej osoby, inaczej życie będzie nieznośne.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-17, 19:59   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Witajcie wszyscy. Długo mnie nie było. W pazdzierniku 2013 mąż dostał bardzo silnej żółtaczki. Trafił do Kliniki. Zrobili MR Guz urósł o 15mm, naciekł mocno na tętnicę krezkową i wątrobową. Rokowanie było złe, nie nadaje się do resekcji. Mąż bardzo schudł podczas tej żóltaczki, osłabł ale nadal funkcjonował samodzielnie. Jeżdził samochodem na zakupy, do kościoła. Bardzo był smutny w dzień Wigilii, przeczuwał,że powoli nadchodzi najgorsze. Po świętach znowu ożył. 4 stycznia pojechał na zakupy, bo lubił to robić, następnego dnia do kościoła, 6 stycznia w Trzech Króli poczuł się słabo.Dostał kolejnego ataku dreszczy,chyba też małego udaru mózgu.Zmarł 10 stycznia. Dopiero dzisiaj byłam wstanie aby o tym napisać. Jedyne pocieszenie to, że nie cierpiał długu. Ja myslalam, że najgorsze dopiero przed nami a on stracił nagle siły. 6 i 7 stycznia jeszcze rozmawiał, 8 był już nieobecny. Zmarł we snie.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-05, 11:21   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Dzisiaj w wydzielinie pojawiła się krew, tak jak to było zaraz po protezowaniu. Jest osłabiony a wczoraj był na zakupach. Rano temperatura 35,5. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Czy w raku trzustki jest stosowana radioterapia? Może ktoś wie?

[ Dodano: 2014-01-05, 11:29 ]
M ma apetyt ale po każdym jedzeniu odczuwa ból, raz większy, raz mniejszy. Dzisiaj zaproponowałam mu przetarte ziemniaki z marchewką a on chce do tego mięso i będę musiała mu je podać. Twierdzi, że w szpitalu tez dostawał mięso i nie będzie się głodził. A pół godziny po jedzeniu będzie seria przeciwbólowych tabletek.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-04, 19:05   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
U mojego męża dwa razy pojawiły się silne dreszcze. Trwało to około pól godziny. Pierwszy raz miał temperaturę 37,4 a drugi atak miał wczoraj, a temperatura 39,9. Zbiliśmy ją paracetamolem i zimnymi okładami na czoło. Bólu przy tym nie było. Co to może znaczyć? Rano dzisiaj już było wszystko ok , mąż czuł się dobrze, nawet wybrał się na zakupy. A może ktoś mi powie jakie potrawy podajecie chorym. Wiem, że wszystko gotowane. Czy mleko jest wskazane, jogurty?
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-29, 17:00   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Dziękuję.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-29, 15:47   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Wracam do pierwszego pytania, a więc co to znaczy guzowato zmieniona brodawka Vatera? Pytanie drugie, skąd ten śluz w gardle, od guza , może coś zostało uszkodzone podczas protezowania / pojawił się dzień po protezowaniu /, a może to gronkowiec ? / wymaz był z nosa / i w nosie tez jest wydzielina.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-29, 11:36   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie . Po drugim protezowaniu dróg żólciowych u męża w gardle gromadzi się biała wydzielina. Cały czas musi ja odpluwać. Wydzielina pojawiła się zaraz na drugi dzień po zabiegu. Przez kilka dni była w niej krew, teraz jest czysta, biała. Dodam, że po drugim pobycie w szpitalu mąż zaraził się gronkowcem złocistym MRSA. Może to jest przyczyną. . Co Pani zdaniem znaczy guzowato zmieniona brodawka Vatera. Narazie dostosowujemy się do zaleceń lekarza, żeby z tym nic nie robić. Zapisałam męża na prywatną wizytę do profesora, niestety dopiero na 18 lutego. Niech nam wszystko wyjaśni o co chodzi. Poczytałam na forach onkologicznych co się dzieje gdy dojdzie do resekcji a potem do chemii. Chorzy szybko odchodzą. Może wybrali dobrą strategię. I jeszcze jedno pytanie. Jeśli w wycinkach do badania patologicznego, patolog stwierdził martwiczą tkankę z ziarniną zapalną pochodzącą z nabłonka gruczołowego to znaczy, że to może być gruczolakorak? W wolnej chwili napiszę Pani opis ostatniego MR,
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-28, 21:47   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Czy w raku brodawki Vatera jeśli nie nadaje się do resekcji stosuje się chemię.Moj watek to guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera. Zadaję pod tym wątkiem takie pytanie, ponieważ zastanawiam się czy aby u mojego męża guz głowy trzustki nie jest wynikiem guza brodawki Vatera. Na karcie informacyjnej napisano tak" Guz głowy trzustki, żóltaczka mechaniczna, stan po protezowaniu dróg żólciowych" Zastosowano leczenie: przepłukanie protezy, pobranie wycinków z guzowato zmienionej brodawki Vatera. Przeczytałam wiele wątków gdzie po resekcji guza brodawki Vatera a raczej dwunastnicy i sąsiednich tkanek , głowy trzustki, węzłow chłonnych nie stosowano chemii.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-12-28, 22:06 ]
Skoro post dot. Twojego męża, do należy go umieścić w swoim wątku - każdy Forumowicz ma swój wątek, w którym opisuje daną historię.
Post scalony.


  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-26, 15:13   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Tronka, przeczytałam dopiero dzisiaj Twój wątek.Przedtem nie mogłam go znależć. Napisałam kilka słow pod Twoim wątkiem. Mó mąż jakoś się trzyma, zółtaczka ustępuje 3,4 bilirubiny. Ma apetyt, nie chce przestrzegać diety, ciężko mi go do niej przkonać. Przed chorobą nie lubił makaronu, ryżu i teraz też nie chce tego jeść. Mam pytanie do Ciebie i innych forumowiczów. PO ostatniej endoskopii, kiedy zakładano mu nowy dren w przewodzie żólciowym, nachodzi mu do gardła bardzo obfita flegma. Czy to miałoby związek z tym zabiegiem, czy to może jakiś stan zapalny. Dodam, że w szpitalu nabawił się gronkowca złocistego/wymaz z nosa/. Oprócz bólu bardzo go to męczy. Badaliśmy mu wczoraj bilirubinę 3,4, alat 18, aspat 20, hemoglobina 10,5, leukocyty 7,1. Martwi mnie niska hemoglobina, również ta wydzielina w gardle.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-22, 12:24   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
anika, możesz zdradzicć jakie mama miała markery badane i jakie były ich wartości

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-12-22, 17:12 ]
Przeczytaj wątek ankity, tam są umieszczone wszelkie informacje.

  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-19, 15:42   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Ja sądze, że lekarze mocno podejrzewają raka ale coś chyba im tak do końca nie pasuje, ponieważ mąż był zdiagnozowany dokładnie 10 kwietnia br czyli do ostatniego rezonansu jaki mu robili w klinice minęło od postawienia diagnozy 7 miesięcy i nadal nie ma przerzutów, wątroba ok, płuca, nerki też, wyniki biochemiczne zaskakująco dobre. Spadek wagi nastąpił moim zdaniem przez żóltaczkę, bo mąż był już na końcu tak słaby , że prawie nic nie jadł. Teraz spowrotem odzyskuje apetyt.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-18, 19:50   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Dziękuję, tak zrobimy, tylko musimy odzyskać płytki z MR,bo nam nie oddali.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-18, 19:26   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Może cukrzyca typu 2 jest przeciwskazaniem, bo mąż na nią choruje. Zgadzam się z Panią, przecież lekarze leczący męża nawet nie wiedzą jaki to nowotwór, więc jaką mieliby zastosować chemię. Nie zapytałam dlaczego nie będzie chemii, bo jak już wcześniej napisałam ta informacja od lekarza spowodowała, że brakowało mi słów, to było zwykłe zdenerwowanie. Nie wiem czy słusznie myślę ale moim zdaniem lekarze od samego początku choroby trochę zlekceważyli stan męża. Zasugerowli się dobrymi wynikami biochemicznymi. Może teraz nie chcą przyznać się do błędu i pozostawili nas samych. Co Pani zdaniem powinniśmy dalej robić.
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-18, 18:38   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
Tak , Pierwsze badanie markerów mąż miał przy pierwszej żółtaczce /bilirubina 7/ ca 19.9 wynosił 221 CEA był w normie i AFP tez był w normie. Gdy żóltaczka zniknęła a trwało to ok 3 tygodni ca 19,9 spadło do 58. W lipcu na oddziale chirurgii zbadano ca 19.9 i wynosiło 82. W pażdzierniku przy mocnej żóltaczce bilirubina 20, ca 19.9 wynosiło 330. Rozmawiałam z lekarzem, wytłumaczył, że próbka do badania była wzięta z okolic guza, więc badanie histopatologiczne nie wykazało komórek nowotworowych. Zapytałam jakie będzie wobec tego leczenie, czy może chemia a on na to , że nie. Więc ja na to, czyli mąż umiera, a lekarz- wiele lat nie pożyje. Zapytałam też, czy może zwrócić się poradę do onkologa czy chociaż gastroentereologa, lekarz również odpowiedział, że nie. Ja byłam w takim szoku, że zapomniałam języka. W domu, gdy ochłonęłam pomyślałam, że coś jest nie tak, dlatego postanowiłam opisać chorobę męża na forum. Zapytam panią czy biopsja trzustki jest niebezpieczna?, podobno rozsiewa komórki nowotworowe, więc może stąd decyzja lekarzy o nierobieniu jej. Dodam tylko, że mąż trafił na oddział chirurgii Szpitala Klinicznego do znakomitego profesora i tam podjęto takie decyzje. Co Pani o tym sądzi?
  Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
aleksandra1124

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16399

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-18, 17:41   Temat: guz głowy trzustki z naciekiem na okolice brodawki Vatera
MOj mąż ma przedziwny przebieg choroby/ guz głowy trzustki/.

W kwietniu br pojawiła się żółtaczka mechaniczna. USG wykazało guza. Założono mężowi protezę aby zółć zeszła i stało się to bardzo szybko. Oprócz lekkich bóli w nadbrzuszu nie było innych dolegliwości. Zrobiliśmy MR jamy brzusznej, który potwierdził istnienie guza 20x26 mm. Udaliśmy się do znanego w naszym regionie profesora chirurga, który położył męża na oddział. Spodziewaliśmy się operacji.
Zrobiono kolejny MR, guz nie wykazał progresji, wyniki biochemiczne były bardzo dobre; hemoglobina 16,8, alat 18, aspat 20, amylaza 63 a więc wszystko w normie, oB 18, leukocyty 6700. Po tygodniu wypisano męża do domu a na karcie informacyjne napisano guz zapalny? głowy trzustki. To wszystko działo się w lipcu br.

10 pażdziernika mąż trafił do szpitala z silną żóltaczką mechaniczną / 20 norma 1/ Był tak słaby, że ledwo się poruszał, schudł od kwietnia 16 kg ale najbardziej przy drugiej żółtaczce. Zrobiono znowu MR i wykazał progresję guza 38x39 mm z naciekiem na okolice dwunastnicy i i tętnicę krezkową. Wykluczono resekcję. Endoskopowo założono większy stent do drogi żółciowej. Na wypisie tym razem napisano guz głowy trzustki. Podczas endoskopii z okolic brodawki Vatera pobrano próbki, do guza lekarze się nie dostali, wykluczyli biopsję, bo rozsiewa komórki rakowe.

Oto wynik histopatologiczny:
Martwiczo zmieniona tkanka oraz fragmenty ziarniny zapalnej z obecnością nabłonka gruczołowego z wykładnikami dysplazji/ Sródnabłonkowego nowotworzenia/ dużego stopnia. Ze względu na brak podścieliska niemożliwe jest wykluczenie nacieku nowotworoqwego.

Lekarze na podstawie tego badania mówią, że to rak, że nie będzie żadnego leczenia. Mąż nie ma żadnych przerzutów, wszystkie organy: wątroba, śledziona, płuca czyste. Powiekszone są tylko węzły chłonne w okolicy trzustki, pojedyncze największy 15 mm. Czy mogłabym prosić o odniesienie się do tej diagnozy. Mąż pozostał teraz bez leczenia, czy lekarze mają rację , żeby nic nie robić?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group