1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-24, 09:43   Temat: Temat
Serdecznie dziękuję. Anka dzielnie walczyła, na święta wielkanocne piekła placki, choć było jej już ciężko, ale nikogo nie dopuszczała do pomocy. Nie mogła przyjmować pokarmów, zrobiono zabieg dożywiania jelitowego 13 kwietnia. Wróciła do domu 19 kwietnia już na morfinie, bardzo zmieniona, cierpiąca. Wieczorem przed śmiercią zażyczyła sobie chleb z kiszonym ogórkiem. Zmarła rano. Walczyła z chorobą 2 lata. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyrazy współczucia.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-23, 19:31   Temat: Temat
Dzisiaj rano moja koleżanka Anka przegrała walkę z rakiem drobnokomorkowym . Śmierć uwolniła ją od cierpienia zadanego przez chorobę . Niech śpi w spokoju.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-02, 18:35   Temat: Temat
Tak, to jestem ja, mam wątek dotyczący raka drobnokomorkowego płuc oraz raka trzustki, na którego chorował mąż. Bardzo dziękuję za linki.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-10-03, 13:12 ]
Proszę nie zakładać kolejnych tematów tylko pisać w wątku, który już założyłaś i dot. tej samej chorej. Posty scalone.

  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-02, 09:17   Temat: Zespół moźdźkowy w nowotworze pluc
Mam pytanie. Od półtora roku chorą na raka drobnokomorkowego płuc walczy dzielnie z tym potworem. Jakby było mało, pół roku od pierwszej chemii przyplatał się zespół moźdźkowy. Były robione badania w kierunku przeciwciał odpowiadających za tę chorobę, jednak okazało się, że są w normie. Czy chemia mogła uszkodzić mozdzek, co jeszcze może spowodować tę chorobę.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-14, 16:36   Temat: Temat
Dziękuję za odpowiedż, pisałam o naciekach bo tak przedstawiła mi to koleżanka. Niestety opis TK wyrażnie mówi o małych guzkach, większości zwapniałych ale teraz rozumiem, że dwa małe guzki mogą dać tak duży przerzut. Wczoraj rozmawiałam z koleżanką,jest w szpitalu.Ma naświetlane tylko śródpiersie i myślę a co z dwoma guzkami na płucu,dlaczego ich nie naświetlają.Może te dwa guzki są też zwapniałe. Czy guzek zwapniały może po chemii się zmniejszyć a po dwóch następnych znowu urosnąć.Wiem, że to nie ma w raku znaczenia, bo jest przerzut do węzłów ale może choć trochę da więcej nadziei.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-13, 13:25   Temat: Temat
Pozwoliłam sobie ponownie popytać o chorobę koleżanki. Jest po czwartej chemii, trzy zniosła bardzo dobrze, po czwartej było lekkie osłabienie i wymioty.Czytałam opisy TK po chemiach. Na prawym płucu są trzy małe zwapniałe guzki, największy 6mm, na lewym płucu jeden zwapniały guzek 4mm ale dwa małe guzki są chyba nowotworowe ponieważ z 8mm po dwóch chemiach zmalały do 4mm a po czwartej chemii urosły do 6mm.Martwią nas węzły chłonne śródpiersia. Przed chemią największy miał aż 6,7 cmx4,5 cm a po czwartej chemii zmalał 3,2x2,7.W tej chwili koleżanka jest na naświetlaniach śródpiersia 30 naświetlań, potem 2 tygodnie będzie przerwy i naświetlać będą głowę.Samopoczucie ma dobre, psychika naprawdę do podziwu, funkcjonuje jak przed chorobą.Chciałabym zapyać dlaczego dwa małe guzki na płucu dały tak duży przerzut do węzłów śródpiersia.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-14, 18:40   Temat: Temat
Jest moją bliską koleżanką, pomagamy sobie nawzajem w w różnych sytuacjach. Wiem, że choroba spadła na nią nieoczekiwanie. To ja podpowiadałam jej kilkakrotnie, żeby zrobiła sobie badania, bo całą zimę źle się czuła. Proszę nie wnikać pomiędzy relacje między nami. Czy ja wypytywałam się w internecie na temat jej choroby? Proszę czytać ze zrozumieniem. Ja tylko szukałam w necie informacji o raku drobnokomórkowym. To forum jest po to, żeby sobie pomagać, wyjaśniać, a nie strofować.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-11, 15:03   Temat: Temat
Moją mame w 2012 roku pokonał płaskonablonkowy rak płuca, bardzo martwie się o koleżankę, ma dopiero 54 lata, a rak drobnokomorkowego to przecież najgorszy w leczeniu tak płuca. Pytam o guza dlatego, bo gdy jest to przecież gorzej dlachorego. Poczytałam w necie troche o raku drobnokomorkowego i dowiedziałam sie, że guza może nie być gdy choroba jest wcześnie zauważona.jest więc nadzieja.nie wkleje wynikow, bo nie chce niepokoić koleżanki.zajrze na forum po pierwszym cyklu leczenia.
  Temat: Temat
aleksandra1124

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9439

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-10, 20:43   Temat: Temat
Witam na forum.

Byłam aktywna na forum w roku 2013 z powodu choroby meża w dziale nowotwory przewodu pokarmowego.

Dzisiaj korzystam z forum z powodu choroby koleżanki. Ma raka drobnokomorkowego płuca. Koleżanka twierdzi, że nie ma guza tylko naciek na płucu i powiekszone węzły w śródpiersia..diagnoze postawiono po zrobieniu bronchoskopia,będzie leczona chemią i naświetlenia.

Pierwszy cykl 20 czerwca, dlaczego tak pozno, to przecież bardzo złośliwy nowotwor i każdy dzień może pogarszać stan zdrowia.

Proszę o informację na ten temat.
Zastanawiam sie czy może nie być guza a lekarze wiedzą po badaniu ,że to rak. Być może koleżanka zataja coś przede mną.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-06-10, 23:33 ]
Proszę pisać uważniej. Po kropkach, przecinkach stawiać spację bo tekst się zlewa i utrudnia czytanie ze zrozumieniem. Post poprawiony.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group