1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-24, 11:06   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
no skóra mnie bolała aż mi włosy nie wypadły.. ból jakby ktoś szpilki wbijał...
a odrosną może tak jak u mnie gęste i o dziwo kręcone ;)
a naturalne miałam proste druty :lol:
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-12, 12:48   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
4 FAC i 4 x taxotere
spacerki dobrze robią. :)
Ja po chemiach też najbardziej lubiłam rosołek, ziemniaczki z serkiem białym i jakoś tak ogólnie nabiał...a na takie lekkie zmulenia pomagała mi cola ;)
włosy wypadną Ci ok 2 tygodnie po pierwszej chemii ...wtedy lepiej jest od razu obciąć na krótko , wskoczyć w perukę....
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-01-10, 07:59   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
Dostałaś tą samą chemię co ja :) u mnie pierwsza tez była najgorsza. Później kolejne jakoś lżej przechodziłam. Jak to sie mówi " pierwsze koty za płoty" :) co do wymiotów zapewne dostałaś leki na tę przypadłość więc możesz przez te 3-4 najgorsze dni brać sobie zapobiegawczo. I mimo wszystko pamiętaj o jedzeniu- musisz mieć siły.
trzymam kciuki :)
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-17, 17:13   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
kmis757 napisał/a:
kuna13 napisał/a:
dobrze, że psychicznie zdecydowanie lepiej a w zasadzie to świetnie!!!!!

- super i do przodu :tull: wszystkiego dobrego ::thnx::


[yee] :uhm!:
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-09, 07:56   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
Po co czekać? jeśli czujesz, że coś jest nie tak. Albo nawet czujesz że jesteś silna... rozmowa w niczym nie przeszkadza. Psychiatra to może niekoniecznie :) ale psychoonkolog jak najbardziej... Ja dałam namiary na psychoonkologa w szpitalu mojemu mężowi. Ze gdyby był moment mojego leczenia w którym miałby dość, albo gdyby sobie nie radził, albo po prostu chciał pogadać- miał numer telefonu. Czy był niewiem...
Ja sama rozmawiałam z psychoonkolożką po operacji...
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-08, 20:09   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
spadki formy w tej sytuacji to chyba nic niezwykłego.... Są lepsze i gorsze dni. Są dni kiedy mamy po prostu dość. A następnego zbieramy się do dalszej walki...
Jeśli w szpitalu w którym się leczysz jest psychoonkolog nie bój się iść. Porozmawiaj. Może Ci pomóc samą rozmową
pozdrawiam
i trzymam kciuki :/pociesza:/
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-24, 16:57   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
moja córka zauważyła kawałek opatrunku po operacji. Sama zapytała co i jak. Powiedziałam. Później poczekałam aż się wygoi blizna. Wiedziałam że i tak prędzej czy później będzie sytuacja w której córka zobaczy mnie albo w wannie, albo jak się ubieram.... No i przyszedł taki moment. wolałam wcześniej uprzedzić co zobaczy. Ja akurat mialam usuwaną całą pierś. Więc ukryć bym tego nie mogła.
Tak samo jak nie ukryłabym wypadania włosów na przykład... dlatego powiedziałam o chorobie. Moje dziecko nie straciło nikogo z bliskich. Więc choroba nie kojarzy jej się ze śmiercią tylko katarem i kaszlem... może dlatego tak "gładko" poszło :)
Cytat:
akos6 ale tak po prostu powiedziałaś: "córeczko jestem chora" ???


Dokładnie...
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-24, 12:41   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
ja poszłam z moją starszą na spacer. Powiedziałam ze jestem chora- nie nazywając choroby rakiem. że będę dostawać lekarstwo (nie nazywając go chemią). I że czasami będę słabsza, i wypadną mi włosy... To w wielkim skrócie. Nie dopytywała chyba o nic... nie zadała pytania którego bałam się najbardziej "mamusiu czy ty umrzesz".
Moje dziecko np zrobiło miksturę z kwiatków i roślin i kazało mi wąchać bo wtedy wyzdrowieję :)
Potem była operacja. Powiedziałam jej tylko że idę do szpitala bo przecież muszę być zdrowa. O operacji powiedziałam po powrocie. Później zobaczyła co i jak...
Myślę że najważniejsze jest teraz dla Twojej córki Twoje zachowanie- czyli uśmiechaj się , nie płacz przy niej, nie pokazuj strachu. wiem, że łatwiej mówić , trudniej zrobić... Im normalniej -w miarę możliwości oczywiście- uda Wam się żyć tym łatwiej przez ten czas przejdziecie. Tak samo dotyczy to Ciebie jak i Twojego męża ...
a ja trzymam kciuki
  Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
akos6

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 55000

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-24, 09:34   Temat: Kuna13 - komentarze (vf7)
u mnie za moment minie rok... :-D Dzieci dają niezwykłą moc i siłę....Teraz może Ci się wydawać że nie dasz rady...uwierz mi że dasz radę przez to przejść. ;)
Jak rozmowa z córką?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group