1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o opinię-wyniki mamy
agunia19814

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4519

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-08, 15:06   Temat: Proszę o opinię-wyniki mamy
dzisiaj konsultacja z pulmonologiem-szpital natychmiast.Na oddział idzie we środę.Zaplanowane tk oraz bronchoskopia.Resztę zobaczymy.wg ordynatora nie wygląda to dobrze
  Temat: Proszę o opinię-wyniki mamy
agunia19814

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4519

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-07, 19:28   Temat: Proszę o opinię-wyniki mamy
Witam
potrzebuję porady osób bardziej doświadczonych.
Mama lat 54,nałogowa palaczka.Od miesiąca kaszel na początku suchy,duszności,bóle w ok.żeber promieniujące do nerek.Lekarz rozpoznał zap.płuc.Na początku zastrzyki domięśniowe przez 7 dni potem doustnie 2 antybiotyki przez 10 dni.W trakcie leczenia ustąpienie duszności,zmiana kaszlu na mokry i taki do tej pory+intensywne poty,w trakcie opukiwania ściszenie płuca prawego.Po zakończeniu leczenia pierwsze rtg,dzisiaj kolejne i zalecenie pilnej diagnostyki pulmonologicznej.Badania laboratoryjne tzn.morf.niewielkie obniżenie,crp i d-dimery w normie.
1 RTG
Zagęszczenie miąższu typu zapalnego w dolnym polu płuca prawego przy zarysie serca.Pozostałe pola płucne bez zmian ogniskowych.Zachyłki p-ż wolne.Sylwetka serca w normie.Aorta wydłużona miażdżycowo .Cień śródpiersia górnego nieposzerzony.
2 RTG
Nieregularne pasmowate zagęszczenia w polu dolnym prawego płuca,za zmniejszeniem przejrzystości miąższu i nieco nierównym obrysem prawej kopuły przepony.Do kontroli RTG.Poza tym uwidocznione pola płucne bez zmian ogniskowych.Kąt p-ż lewy wolny,prawy nieznacznie spłycony.Sylwetka serca w granicach normy.Nieco wyższe ustawienie lewej kopuły przepony.

Lekarz podejrzewa nowotwór...czy to naprawdę idzie w tym kierunku?
  Temat: HCC
agunia19814

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4312

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-12, 16:54   Temat: HCC
Jutro idę do lekarza bo problem nie mija mimo diety
  Temat: HCC
agunia19814

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4312

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-10, 15:46   Temat: HCC
Dziękuję...pytam bo zmarła na niego siostra mojego taty w wieku 49 lat (chorowała niecałe 5 m-cy) a ja mam dolegliwości pod prawym łukiem żebrowym podobne do kolki żółciowej a woreczek usunięty 4 lata temu
  Temat: HCC
agunia19814

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4312

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-09, 18:55   Temat: HCC
Proszę o poradę czy nowotwór wątrobowokomórkowy (HCC) jest dziedziczny ? czy jeśli chorowała bliska osoba z rodziny to pozostali są w grupie ryzyka?
  Temat: Guz jajnika
agunia19814

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4375

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-03, 23:38   Temat: Guz jajnika
Witam....mam nadzieję że to tylko zły sen...

miesiąc temu bóle podbrzusza lewego-ginekolog wykonał usg-torbiel lewego jajnika śr.5 cm
-zalecił tabletki antykoncepcyjne,
od 3 dni nawrót dolegliwości kontrolne usg-zmiana o śr.7 cm w trybie pilnym jutro markery i zobaczymy.

Od m-ca dyskomfort w brzuchu,zmęczenie,plamienie przez cały cykl,powiększenie obwodu brzucha,wzdęcia.
Ponadto lekarz znalazł dwie zmiany po jednej w każdej piersi.

Czy będzie dobrze?
  Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
agunia19814

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-22, 22:19   Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
Mam CT klatki
Pasemkowate zmiany włókniste u podstawy obu płuc.Cechy rozstrzenia oskrzeli segmentów dolnych.Blaszki miażdżycowe w łuku aorty i tętnicach wieńcowych.Cech destrukcji nie uwidoczniono.
Teraz moje pytanie-czy może tak być że w scyntygrafii widział lekarz zmiany o charakterze mata,w RTG pokazała się zwiewne rozrzedzenie w obojczyku i żebrze 10.A CT klatki jest czyste?złudna nadzieja czy mam się cieszyć?nic z tego nie rozumiem...
  Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
agunia19814

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-22, 17:58   Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
Dzięki-PSA 2 w [ng/ml] czyli nadzieja upadła...

[ Dodano: 2015-03-22, 18:00 ]
A czy wymiar prostaty jest bardzo przekroczony w stosunku do prawidłowego?(dziadek ma prostata 51x46 mm)
  Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
agunia19814

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-22, 11:04   Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
Ponawiam pytanie-PSA z grudnia wynosi 2-czy mimo to może wystąpić agresywny nowotwór prostaty?transtec w dawce 35/godz,doreta 75+650(zażywa ją 3xdz),nie znosi bólu całkiem tylko go przytłumia,jest mniejszy i po prostu znośny...czy możemy zrobić jakieś badania które pokażą o ew.stanie nowotworowym?myślę u o markerach...
  Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
agunia19814

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-21, 20:02   Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
Dzięki za odpowiedź-PSA z grudnia wynosi 2-czy mimo to może wystąpić agresywny nowotwór prostaty?Dziadek nie zgodził się na biopsję i diagnostykę w szpital.W poniedziałek odbieram wynik z CT klatki piersiowej i zobaczymy co wyjdzie...wiem o radioterapii paliatywnej i na to wyraża zgodę,w hospicjum umówiona jestem w przyszłym tygodniu.A są jakieś leki lepiej znoszące bóle kostne>myślałam jeszcze o Durogesicu...co o tym myślicie?Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
agunia19814

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-20, 17:25   Temat: Podejrzenie zmian przerzutowych do kości raka prostaty
Witam wszystkich
mam problem z dziadkiem-ale od początku

dziadek lat 80, od 8 lat pod opieką urologa (przerost prostaty bez wyniku biopsji,
PSA 5/10/15 /8/6 obecne w grudniu 2014-2)
od grudnia ubiegłego roku bóle kostne - kręgosłup, miednica.

Wykonał:
a) scyntygrafię kości
- zmiana meta w obojczyku 10 żebrze, podejrzenie w lewym stawie biodrowym
Po wyniku urolog proponuje biopsję prostaty - dziadek nie wyraża zgody, więc robimy:
b) CT jamy brzusznej i miednicy
- w obu nerkach widoczne torbiele do 30 mm,prostata 51x46 mm,pęcherz z uchyłkami,
nierówne obrysy żebra 10 i 11, ognisko osteosklerotyczne w trzonie kegu L3-8 mm,
w wyrostku kolczystym L4-7 mm, gałęzi dolnej kości łonowej prawej 6 mm,
u podstawy płuc zmiany o charakterze włóknistym.
c)robimy markery:
- CEA 1.93
- fosfataza alkaliczna 61
urolog kieruje do onkologa
d) RTG klatki piersiowej:
- zwiewne rozrzedzenie obojczyka prawego 5mm, nierówny obrys żebra 10,
płytki niedodmy w obu płucach, kręta aorta
decyzja onkologa - CT klatki piersiowej
e) wykonana dziś, w pon. wynik

Czy coś pominęliśmy? co jeszcze mogę zrobić? dziadek nie zgadza się na szpital...
Zażywa doretę 2xdz (75+650) plastry Transtec nic nie dały...

Poradźcie coś... :uuu:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group