1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-03-08, 20:49   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
Witam.
Mama jest po badaniu tk jamy brzusznej i miednicy bez i z kontrastem.
Guzowato/neo powiekszona macica i szyjka macicy ulega niejednorodnemu wzmocnieniu po kontraście,pochwa o nieregularnie pogrubiałej scianie z drobnymi guzkami,obrysy zatarte podejrzenie infiltracji neo przyściennej tkanki tłuszczowej z pogrubieniem mezorektum po stronie lewej i drobnymi wezlami okolomacicznymi wlk. do 5mm po stronie lewej-duże prawdopodobieństwo meta.Powiekszone/zmienione wezly chłonne biodrowe zewnętrzne i pachwinowe po stronie lewej wlk. max 17mm/meta.Powiekszone obustronnie wezly chłonne biodrowe i aortalno - cavalne /wlk. max 14mm w osi krótkiej/meta.W sieci większej oraz krezce pojedyncze guzki wlk.10mm /meta.W przypodstawnych partiach pluc obustronne liczne niejednorodne guzki wlk.max 18mm o charakterze meta.W jamie Douglasa niewielka ilość wolnego plynu.poza tym bez cech wolnego plynu w jamie brzusznej.Watroba niepowiększona o obniżonej gestosci ok.46 HU/z cechami stłuszczenia,poza tym jednorodnie wzmacniajaca się po podaniu srodka kontrastującego.Pecherzyk zolciowy usunięty.Drogi zolciowe wewnątrz -i zewnatrzwatrobowe i p.Wirsunga nieposzerzone,W ogonie trzustki torbielowata zmiana wlk.18x12mm z brzeznymi zwapnieniami i przyściennymi zgeszczeniami-pozapalne?inny proces?poza tym trzustka niepowiększona o zrazikowej strukturze.Sledziona powiekszona w osi dl.ok 145mm jednorodna.We wnęce śledziony i dnie zoladka poszerzone naczynia zylne krazenia obocznego,zyla sledzionowa przewezona /waska na wysokości ogona trzustki zmianypozapalne?Nerki polozone typowo o wielkości w granicach normy z pojedynczymi drobnymi torbielkami miąższowymi poza tym bez uchwytnych zmian ogniskowych.W trzonie TH 11 okragly osteolityczny ubytek podejrzenie meta,poza tym struktury kostne w zakresie badania bez uchwytnych zmian ogniskowych i urazowych.

Czy da się to jeszcze leczyc?Ile czasu mamie zostało?Mama ma bole lecz nie chce nic z morfina.Czy można cos innego przeciwbólowego?

Czekamy na wynik PET,zeby potwierdzić ognisko z macicy lub wykluczyć.


Z wyniku PET wyszlo ,ze rak pierwotny pochodzi z trzonu macicy.Mama dostala chemie paliatywna.
Czy jak mama bedzie przyjmowala chemie to mozna zapisac ja do hospicjum domowego?
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-29, 23:08   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
missy napisał/a:
To operacja została zaplanowana bez wcześniejszej konsultacji onkologicznej? :shock:
Mama nie miała żadnego badania obrazowego miednicy?


Mama miala zabieg łyzeczkowania i potem trzeba bylo czekac na wynik histopat.Gdy przyszedl wynik i rozmawiała z profesorem to profesor w ten sam dzien chcial ja operowac.Mama sie nie zgodzila bo czekala na mammografie i rezonans pluc.Gdy juz miala wynik rezonansu udala sie do szpitala i tam powiedzieli ,ze mama bedzie miała usuwana macice.Potem jednak stwierdzili,ze operacji nie zrobia tylko skonsultuja sie z onkologiem.Mama jest w szpitalu i jutro z zostanie przewieziona na konsultacje do onkologa.Mama nie miala zadnego badania obrazowego miednicy.
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-29, 16:23   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
missy napisał/a:
agulka252,
Czego ma dotyczyć ta operacja? W oparciu o jakie badanie ma być wykonana? Nie pisałaś nic o żadnym dokładnym ( tomografia) badaniu jamy brzusznej i miednicy. To co lekarze chcą operować?


Mama jest w szpitalu,nie podjeli sie operacji.Ma sie odbyc konsultacja z onkologiem i wtedy zadecyduja.Mieli wyciac jej cała macice.
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-28, 13:40   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
missy napisał/a:
No właśnie w ewentualnym braku konsultacji ginekologicznych widziałabym spory problem..



W tk pluc sa przerzuty.A jesli chodzi o badania ginekologiczne to mama nie poszla na nie.Nie wiem jaki byl powod:(Mammografii jeszcze nie mamy.Jutro idzie na operacje.Jaki sens ma operacja skoro sa przerzuty ?Przeciez nic juz tu nie pomoze.Martwie sie,ze operacja przyspieszy chorobe,sama juz nie wiem:(
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-26, 08:07   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
Mama dzisiaj odbiera wyniki Tk płuc i moze dzisiaj beda wyniki mammografii .
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-24, 15:48   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
marzena66 napisał/a:
agulka252,

Scaliłam wszystkie Twoje posty do jednego wątku, teraz od początku mamy cały obraz choroby mamy.



Dziekuje za szczera odpowiedz.Tak myslałam,ze z mama jest nie zabardzo.
Wracając do poprzednich watkow to lekarz niczego złego nie komunikował,robila badania jakie trzeba bylo.Miała do wyciecia tylko miesniaki ,ktorych wczesniej nie wyciela.
Czy załatwiac mamie juz hospicjum domowe czy jeszcze poczekac?Czy moze zapisac ja do onkologa?
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-01-24, 12:06   Temat: Prosze o interpretacje wyniku histopatologicznego
Mama 62 lata
obraz makroskopowy - guz pochwy-kruchy guz w 3 fragmentach o lacznej srednicy 2,5 cm.
Wyskrobiny z kanalu szyjki macicy,wyskrobiny z jamy macicy,Guz pochwy.
Przerzut niskozroznicowanego gruczolakoraka.
Wykonano barwienia immunohistochemiczne:
CD7-odczyn (+)
CK20 -odczyn(-)
W diagnostyce roznicowej jako punkt wyjscia nowotworu w pierwszej kolejnosci nalezy brac narzad rodny,gorny odcinek przewodu pokarmowego oraz piersi.
Musi zrobic badanie piersi i czeka na wynik tomografii pluc(plamka jakas byla okragla) a w poniedzialek do szpitala na operacje.
Czy mama musi podejmowac sie tej operacji?Jest jakas szansa na wyleczenie?
Jak wesprzec mame ?Jest rozbita i zalamana.
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-30, 18:10   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
Ma założoną zieloną kartę,niejasna sprawa była z tym guzem nerki i w związku tym urolog zlecił rezonans.Wyniku rezonansu jeszcze nie mamy.Lekarz nie mówił nic o tych płynach ani mnie ani mamie .Czytając te wyniki po prostu zaniepokoiły mnie te płyny,chciałabym wiedzieć czy dzieje się już coś złego mamie?Martwię sie.

[ Dodano: 2015-01-31, 11:09 ]
Czy ktoś moze mi udzielić informacji?
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-30, 17:00   Temat: prosze o interpretacje wynikow
Witam!
Mama ma 60 lat,2 lata temu przeszła zapalenie trzustki,w tym roku ostre zapalenie trzustki.
W czasie pobytu w szpitalu zrobiono jej badania:
RTG klp .(SOR).
przepona i kąty wolne.Pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych.Cień środkowy w normie rtg.
RTG jamy brzuszne j29.12.2014
-zdjecie wykonane w pozycji stojącej,
obecności poziomówpłynu w obrebie jelit nie wykazuje.Stan po cholecystektomii.
USG jamy brzusznej 29.12.2014
-wolnego płynu w jamie brzusznej nie wykazano.trzustkahiperechogeniczna,niepowiększona,
watroba nie powiększona,normoechowa,nieco niejednorodna
.stan po cholecystomii.
PZW,drogi żółciowe wewnątrz nie poszerzone,nerki połozono typowo,porównywalnej wielkości,
o równym obrysie,bez cech poszerzenia układów kielichowo-miedniczkowych,niepowiekszona,jednorodna.
Pecherz moczowy niedopełniony.Aorta brzuszna nieposzerzona.
USG jamy brzusznej 2.01.2015
wątroba z cechami miernego stłuszczenia.Trzustka,sledziona w normie.okolice paraortalne i obu nadnerczy usg w normie.
obie nerki wielkości w zakresie normy,bez złogów i bez poszerzenia ukm-ów.
nerka prawa w biegunie dolnym od przodu widoczny obszar o echogeniczności i unaczynieniu miąższu o śr.ok 15mm-hetero renis dx.susp.
Nerka lewa o zachowanym miąższu.Pęcherz moczowy w normie.W prawym dole biodrowym ,międzypętlowo widoczny ślad płynu.
TK j.brzusznej 5.01.2015
W płacie dolnym płucalewego zmiany niedodmowo-zapalne i obecność płynu w lewej jamie opłucnej,grubość warstwy płynu 32mm od strony grzbietowej.wątroba niepowiększona,bez zmian ogniskowych.Drogi żółciowe pozawątrobowe nieposzerzone.Pęcherzyk żółciowy po cholecystektomii.Trzustka niepowiększona,głowa i trzon bez zmian ,ogon trzustki zmieniony zapalnie,niejednorodnie wzmacniająca się po kontraście otoczony naciekiem płynowo zapalnym szerzącym się w kierunku torby sieciowej, oraz wzdłuż pogrubiałej powięzi przednerkowej lewej i w rynnie przyokrężniczej lewej w kierunku miednicy małej.
Grubość nacieku zapalnegoprzednerkowej lewej na poziomie ogona wynosi ok.45mm ,poniżej ok.34mm,naciekiem objęta jest tętnica i żyła śledzionowa,przepływ zachowany,przy czym w środkowej części żyły śledzionowej widoczne odcinkowe zwężęnie naczynia z cechami zakrzepicy.Przewod Wirsunga nieposzerzony.Śledziona granicznej wielkości bez zmain ogniskowych.
Nerki o typowym położeniu w normie w części środkowej prawej nerki drobna torbielka korowa,w dolnym biegunie nerki zmiana ogniskowa o wym.20x15mm-najprawdopodobnie guz rzekomy ,obraz niejednoznaczny do obserwacji.Wydzielanie kontrastowego moczu prawidłowo zachowane.UKm-y obu nerek bez cech złogów i zastoju.Węzły chłonne zaotrzewnowe liczne,drobne,powiększony węzeł chłonny aortalny-owalny-12mm.Pęcherz moczowy bez zmian.Narząd rodny w normie wielkości,bez zmian ogniskowych,trzon macicy połozony na lewo od linii pośrodkowej o nieco pogrubiałym endometrium-do kontroli TV.niewielka ilość wolnego płynu w zachyłkumaciczno-odbytniczym.Elementy kostne w badaniu bez podejrzanych zmian destrukcyjnych.
EKG:rytm zatokowy o częstości 61/min,oś posrednia.

Niepokoją mnie te płyny,one muszą być?

Mama czeka na wynik rezonansu tej nerki.
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-23, 23:14   Temat: re
dziękuję za od powiedz:)
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-23, 22:52   Temat: re
Mama ma 57 lat,nigdy nie paliła, leczyła sie na przewlekłe zapalenie żołądka i miała do usunięcia kamienie czy złogi (nie wiem czy fachowo to nazywam) w woreczku żółciowym, leczy sie na nadciśnienie i ma początki arytmi.

2 tyg. temu trafiła do szpitala z bardzo silnym bólem brzucha, wymiotami i gorączką 39 stopni, z karty informacyjnej przeczytałam że miała zaostrzenie przewlekłego, kamiczego zapalenia pęcherzyka żółciowego K-80, zapalenie trzustki, krwawiące nadżerkowe zapalenie żołądka, cos ze złym krzepnięciem krwi, atopowe zapalenie płuc, dostała skierowanie do chirurga na cholecystektomię i do pulmonologa.

Ponieważ jestem u siebie nie u mamy wyników badań na razie nie mogę podać.
  Temat: proszę o wyjasnienie opisu
agulka252

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-23, 22:18   Temat: proszę o wyjasnienie opisu
Witam!
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnic opis rtg klatki piersiowej?
Pola płucne o wzmożonym rysunku podścieliska łącznotkankowego z cieniami o śr. 5mm w polu podobojczykowym prawym oraz w polach środkowych i dolnych obu stron z przewagą prawej.

Czy to coś niepokojącego? Proszę o odp.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group