1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: pomocy
agnieszkapl

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 44134

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-25, 19:41   Temat: pomocy
Nie wiem czy dobrze czy nie, ale mi mówiono że tk dopiero będą wykonywać gdyby usg lub rtg wykazało coś podejrzanego.Co prawda też czasami miałabym ochotę na zrobienie jednej konkretnej tomografii niż wykonywanie też wszystkich badań.Ale trzymam się tego,że tomografia to dość silne promieniowanie i zbyt częste jej wykonywanie (tzw profilaktycznego badania)mogłoby mi bardziej zaszkodzić niż pomóc.No ale chyba Twoj onkolog wie co robi.A masz jakieś podejrzane objawy czy to tylko kontrola?

[ Dodano: 2016-02-25, 19:42 ]
stefanek,
A możesz podać linka do tych badań?
  Temat: pomocy
agnieszkapl

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 44134

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-19, 21:29   Temat: pomocy
myszka,
Doskonale Cię rozumię, ja jestem na początku drogi, strach jest ogromny, nieprzewidywalny, zamiast się cieszyć życiem,które mi zostało to ciągle myś)ę o czerniaku i już wariuję, we wszystkim upatruje przerzutow ale próbuje sie pocieszać, że moło być gorzej.
  Temat: pomocy
agnieszkapl

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 44134

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-19, 21:17   Temat: pomocy
laluchna, myszka,
Ja to oczywiscie rozumiem i dlatego na razie robiłam tylko usg.Ale zdziwiły mnie różne zalecenia onkologów co do badań.Oczywiście wiem, że czerniak jest nieprzewidywalny ale w takim razie skąd statystyki,że we wczesnym stadium jest w 95% uleczalny i nie ma dużego ryzyka przerzutów.A odnośnie badań, to rzeczywiście odkrycie ewntualnego przerzutu wcześnie nie ma wpływu na przeżycie?Przecież są już jakieś leki,które są stosowane w leczeniu czerniaka z przerzutami.Tak sobie myślę,że jak się coś wcześniej wykryje to jest jeszcze szansa żeby z tego wyjść.Chyba,że się całkowicie mylę?
  Temat: pomocy
agnieszkapl

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 44134

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-19, 18:51   Temat: pomocy
Do myszka
No to mnie teraz podłamałaś, w CO w Warszawie nic mi nie kazali robić, nawet nie mam żadnych kontroli.Zastanawiam sie czy to prawidłowe postępowanie.Może powinnam zrobić prywatnie tk bo przecież to o wiele dokładniejsze badanie.A czy naprawdę dużo osób z tak wczesnym czerniakiem ma przerzuty?Ja cały czas żyję w strachu.
  Temat: pomocy
agnieszkapl

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 44134

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-19, 14:48   Temat: pomocy
Tak sie zastanawiam dlaczego mialas robione tk.Ja mam czerniaka 0,9mm i II clark bez stwierdzonych mitoz i owrzodzenia w CO powiedzieli mi ze moje leczenie jest zakonczone po docieciu blizny. Nawet zadnych badan nie mam robic, ewntualnie raz w roku usg węzłów chłonnych.Już zgłupiałam z tymi badaniami.Co prawda ja na własną rękę robię ale tylko usg bo jak mi powiedzieli to tk tylko w przypadku gdyby usg coś wykazało bo za duże promieniowanie.Czy to onkolog zleca ci takie badania?Masz czerniak 1mm,jeżeli dobrze doczytałam, więc to niewielka różnica.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group