1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
agnieszka.waraksa

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 146545

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-20, 15:23   Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
vita napisał/a:
Witam, latem granizuję wraz z organizacją studencką konferencję na temat chorób kadiologicznych wynikłych podczas leczenia onkologicznego. Skupiamy się na Kardioonkologii oraz opiece paliatywnej. Posiiadam bardzo skrojoną ankietę, ale bardzo proszę o pomoc. Może też ktoś podesłać mi wypełnione ankiety ze swoich prac. Na pewno bardzo będę wdzięczna. Z grona 50 osób organizacyjnych zosała nas 10 i po prostu wariujejmy :) bo temat ambitny a nic nie mamy - oprócz sesji na karku :) wyniki oczywiście mogę indywidualnie do Państwa przesłać wraz z całym projektem.

ANONIMOWA ANKIETA


1. w jakim wieku zdiagnozowano chorobę nowotworową /WIEK LUB ROK URODZENIA, PŁEĆ, WYKSZTAŁCENIE, POWINNO SIĘ ZNALEŹĆ W TZW. METRYCZCE/ ZAPYTAŁABYM RACZEJ O ROK ZDIAGNOZOWANIA CHOROBY (WIEK TYM SAMYM SOBIE WYLICZYSZ)

2. czy przed diagnozą Pan/Pani używała wyrobów tytoniowych CZY KIEDYKOLWIEK PALIŁ PAN/PANI PAIEROSY. JEŚLI TAK, TO JAK DŁUGO I W JAKICH ILOŚCIACH

3. czy przed diagnozą Pan/Pani nadużywał alkoholu (CO WG CIEBIE ZNACZY SŁOWO "NADUŻYWAŁ"? CZY JEŻELI SPOTYKAM SIĘ Z PRZYJACIÓŁMI 4 RAZY W ROKU NA KOLACJI I PODCZAS NIEJ WYPIJAM 4 BUTELKI WINA TO NADUŻYWAM? SĄDZĘ, ŻE TAK, BO POWINNAM WYPIĆ 3 LAMPKI. ZASTANÓW SIĘ PROSZĘ NAD STYLISTYCZNĄ FORMĄ PYTANIA.
CZY SPOŻYWA PAN/ PANI ALKOHOL. JEŚLI TAK TO PROSZĘ ORIENTACYJNIE OKREŚLIĆ JEGO a) CZĘSTOTLIWOŚĆ b) ILOŚĆ c) RODZAJ TRUNKU

4. czy przed diagnozą Pan/Pani nadużywał środków narkotycznych FORMA JW - ZAMIEŃ, A NAJLEPIEJ ZAPOMNIJ!!!!!! ŻE ISTNIEJE SŁOWO NADUŻYWAŁ

5. Proszę podać orientacyjnie wagę oraz wzrost przed wykryciem nowotworu - W JAKIM CELU JEST TO PYTANIE?????

6. czy przed wykryciem nowotworu chorował/a Pan/Pani na choroby serca, jeżeli tak to jakie - Z JAKIMI DOLEGLIWOŚCIAMI CHOROBOWYMI ZMAGAŁ SIĘ PAN/PANI PRZED ROZPOZNANIEM CHOROBY NOWOTWOROWEJ? SPRÓBUJ POGRUPOWAĆ I POSZEREGOWAĆ DAJĄC JAKIEŚ MOŻLIWOŚCI WYBORU a

7. czy w trakcie leczenia wynikły choroby serca ????????? PRZYBLIŻ, BO NIE ŁAPIĘ O CO CHODZI

8. czy po leczeniu pojawiły się choroby serca ??????? TEŻ NIE ŁAPIĘ

9. czy styl życia uległ zmianie przed i po leczeniu? Jeżeli tak to w jakim stopniu (np. zaprzestanie palenia papierosów) STYL ŻYCIA, TO NIE ZAPRZESTANIE PALENIA!!!! PALENIE, JEŻELI NIE NAZYWAMY GO NAŁOGIEM, MOŻE BYĆ PRZYZWYCZAJENIEM.
STYL ŻYCIA, TO PRACA ZAWODOWA, DOTYCHCZASOWE CZYNNOŚCI ITP.
PO CHOROBIE ZAWSZE SIĘ ZMIENIA TOK MYŚLENIA!!! GDYBYM BYŁA "DOŚWIADCZONA CHOROBĄ" I PRZECZYTAŁA TAKIE PYTANIE, TO CHYBA BYM SIĘ OBRAZIŁA I PRZERAZIŁA, ŻE OSOBA, KTÓRA KIERUJE DO MNIE ANKIETĘ
a) NIE MA O TYM POJĘCIA
b) PRZYGOTOWAŁA JĄ NA "ODPAŁ"
c) MA MNIE W D.....

10. czy podczas leczenia potrzebna była pełna opieka drugiej osoby PRZED PUNKTEM 10 NIE ZAPYTAŁAŚ Z JAKĄ CHOROBĄ SIĘ ZMAGA ANKIETOWANA/Y. ROBI SIĘ LUKA W DANYCH I NAWET, JAK KTOŚ ODPOWIE RZETELNIE, ODPOWIEDZI NIE BĘDĄ DAWAŁY CAŁOŚCI I NIC NIE WNIOSĄ.
CZY I W JAKIM ZAKRESIE POTRZEBOWAŁ PAN/PANI POMOCY OSÓB DRUGICH?


11. jaki sposób leczenia według Pana/Pani był najskuteczniejszy ZAKŁADASZ, ŻE LECZENIE, KTÓRYM BYLI PODDANI ANKIETOWANI BYŁ NIESKUTECZNY????


PO 6 PYTANIU
- CZY KTÓRAŚ Z WYMIENIONYCH PRZEZ PANA/PANIĄ CHORÓB WYMAGAŁA HOSPITALIZACJI SZPITALNEJ?
- CZY DOLEGLIWOŚCI Z NIĄ ZWIĄZANE LECZYŁ PAN/PANI U DANEGO SPECJALISTY, CZY ŚRODKI FARMAKOLOGICZNE BYŁY PRZEPISYWANE WYŁACZNIE PRZEZ LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU?

PO PYTANIU 10
- CZY ZAKRES TEN BYŁ DLA PANA/ PANI a) WYSTARCZAJĄCY b) ZADOWALAJĄCY
- JEŚLI ZADOWALAJĄCY, TO JAKĄ SFERĘ CHCIAŁBY PAN/PANI ZASPOKOIĆ BARDZIEJ
- CZY ODCZUWAŁ PAN/PANI DYSKOMFORT Z POWODU WŁASNEJ NIEDYSPOZYCJI I ZALEŻNOŚCI OD INNEJ OSOBY


Konferencj również będzie dotyczyła opieki paliatywnej. Jeżeli ktoś z Państwa spotkał się z tą dziedziną będę bardzo wdzięczna o opisanie własnych przeżyć :)

Mogą Państwo również nas wesprzeć finansowo , chcemy przygotować informatory dla pacjetnów i z tego tytułu brakuje nam 1000zł ( dużo osób zrezygnowało a nie możemy podnieść sobie składki a rektor powiedział, że fundusze woli przeznaczyć na połwinki..) na prywatnej wiadomości napiszę nr konta. Pozdrawiam ciepło


Mnóstwo informatorów dla pacjentów jest dostępnych na rynku. Jeżeli chodzi o broszurki informacyjne nie potrzebujesz pieniędzy od sponsorów, tylko udaj się do buira projektów lub zakładu poligraficznego i poproś o bezpłatne wydruki - łatwiej im pomóc w ten sposób, bo zawsze mają jakieś "odpady".
Pomysł fajny, ale mam wrażenie, że go "nie czujesz". Zastanów się, czy chcesz to zrobić, czy musisz. W jednym i drugim przypadku służę radą i pomocą. Mogę cię "korespondencyjnie" uświadomoć, tylko ogarnij się trochę. Potrzebuję więcej danych. Pozdrawiam, Agnieszka (667-258-700)

  Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
agnieszka.waraksa

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 146545

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-12-22, 22:47   Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
sarenka napisał/a:
Za moich czasów,to wybrany temat pracy mgr musiał mieć akceptację promotora,a teraz już nie ma tego patentu?


A z tym bywa różnie. Obecnie najczęściej promotorzy dążą do podmiotowego traktowania studenta i "dają mu wolną rękę". Dotyczy to zwłaszcza kierunków humanistycznych.
Takie podejście promotorów wydaje mi się notabene słuszne, bo dlaczego ktoś,ma mi coś narzucać?
Ponadto student na uczelni ma do wyboru kilka nazwisk promotorów i może (jeżeli zdąży się wpisać do niego na listę, bo ilość miejsc jest ograniczona) wybrać sobie tego, którego przedmiot wiodący jest najbliższy jego zainteresowaniom czy pasjom.
krótko, trafnie i na temat odpisał jo_a 'wybór - akceptacja'.
  Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
agnieszka.waraksa

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 146545

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-12-22, 19:26   Temat: Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
LENISTWO – główna domena studentów XXI w.

Jak pisałam w poście „Życzenia Świąteczne” – święta, czas nostalgii, spokoju, zwolnienia tempa….
W mieszkaniu pachnie świerkiem i cynamonem. Na choince mienią się bombki oświetlane żaróweczkami. Leżę z laptopem i przeglądam forum. Bach, po raz pierwszy klikam w „prośby studentów”. Czytam, czytam, czytam i nie wierzę!!! To jest jakaś masakra!

Studenci (i o zgrozo – doktorzy) różnych kierunków, uczelni, specjalności i roczników piszą prośby o wypełnienie ankiet, które mają na celu, co??? Bo nie wiem! Chyba tylko skończenie przez nich szkoły! Nijak ma się to do, jak deklaruje wielu, np. poprawy jakości życia przed/po/w trakcie choroby. O literaturze do tematu nie wspominam [bo znowu musiałabym pójść do spowiedzi] :mrgreen: .
Nie wiem, czy którykolwiek z autorów umieszczonych tutaj postów, będzie to czytał, ale osobisty apel do kolejnych.

Wielu z Was rocznikowo zaczyna wchodzić w dorosłość. Etap skończenia szkoły jest początkiem drogi, która jest przed Wami. Cieszę się, że chcecie „coś zgłębić”, „komuś pomóc”, ale błagam zróbcie to z głową!!! Jeżeli wybieracie temat pracy, to zastanówcie się najpierw- dlaczego chcecie o tym pisać? (Jeżeli tylko dlatego, żeby zdać, to proponuję temat „Ilość TESCO w moim mieście”).
A wracając do wątku. Powinniście zdawać sobie sprawę, że rozmowa o chorobie, czy ludzkiej walce jest bardzo trudna. Dlaczego nikt z Was nie chciał zrobić badań, czy ankiety w swoim mieście? Czyli tam, gdzie badanie rzeczywiście mogą coś wnieść i coś poprawić. Nie wierzę, że nie ma u Was oddziału onkologicznego, hospicjum, stowarzyszenia czy poradni medycyny paliatywnej. Problem jest jednak w tym, że TAM trzeba by było pójść, a umieszczając link z ankietą na stronie – wypełnioną odbierzecie w folderze „otrzymane”.
Mam osobistą alergię i uczulenie na krzywdę ludzką, zwłaszcza pacjentów nowotworowych. Nienawidzę, kiedy mimo codziennych zmagań, ktoś próbuje ich wykorzystać. A tak to odczuwam, czytając Wasze prośby!

Obiecuję pomóc każdemu w znalezieniu odpowiedniej placówki do przeprowadzenia badań, ankiety w miejscu ich zamieszkania czy uczelni. Piszcie na mój prywatny mail agaw7@op.pl

Błagam – uczcie się pomagać ludziom, a nie ich wykorzystywać!!!!!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group