1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czekanie na diagnoze
agni5

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-26, 22:21   Temat: czekanie na diagnoze
agakata, czy Twoja Mama dopiero po dwóch latach po operacji miała pierwsze TK, a wcześniej tylko rtg? Jeśli tak to jestem w szoku! Zwłaszcza,że nie leczyła się w prowincjonalnym szpitalu, tylko w Gdańsku?
  Temat: czekanie na diagnoze
agni5

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-22, 23:36   Temat: czekanie na diagnoze
agakata, macie szansę może na operację jeśli to drugi niezależny rak. U mojego taty tak właśnie było drugie niezależne ognisko nowotworu, wykryte w bronchoskopii,ale nie można było operować, bo było jedno płuco.
  Temat: czekanie na diagnoze
agni5

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-23, 12:02   Temat: czekanie na diagnoze
Witaj agakata!
Cieszę się ,że z mamą dobrze i oby tak było cały czas. Jest 5 miesięcy po operacji to trzeba chyba myśleć o kontrolnym TK. Mój tata miał je robione 7 miesięcy po operacji,ale 3 miesiące po zabiegu miał bronchoskopię.Z tego co czytam na forum to widzę,że w różnych ośrodkach w różnych odstępach czasu robią te badania kontrolne. A jak łuszczyca u mamy? Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: czekanie na diagnoze
agni5

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-05, 20:34   Temat: czekanie na diagnoze
http://www.termedia.pl/ma...ubpage=ABSTRACT
Agakata, przesyłam link do artykułu poświęconemu jakości życia chorych po operacji raka płuc. Niektórzy operowani skarżą się na bóle jeszcze trzy miesiące po operacji. Może ten artykuł Cię uspokoi.Pozdrawiam.
  Temat: czekanie na diagnoze
agni5

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-12, 11:11   Temat: czekanie na diagnoze
Witaj agakata!Po operacji na płucach jest wskazana szybka pionizacja pacjenta i trzeba dużo chodzić więc z pewnością Twoja mama nie będzie uzależniona za bardzo od pomocy innych. Myślę,że po dwóch tygodniach jakie zamierzasz mamie poświęcić będzie mogła sama zostać w domu. Będzie na początku ją boleć i będzie się źle czuła ale to minie.
I nie martw się na zapas o to, czy będzie chemia czy nie. Jeśli nie będą zajęte węzły chłonne to nie będzie. Rozumiem Cię, bo ja też szukałam wieści w internecie i chciałam wszystko wiedzieć. Byłam nawet na konsultacji z taty wynikami u konsultanta wojewódzkiego onkolgii czy to prawidłowy standard postępowania,że nie ma chemii.
Towarzyszą Ci moje życzliwe myśli, bo wiem przez co przechodzisz, znam to oczekiwanie.
Pozdrawiam Cie bardzo ciepło. Agnieszka
  Temat: czekanie na diagnoze
agni5

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-09-09, 14:35   Temat: czekanie na diagnoze
Witaj agakatka!
Rozumiem Cię, że bo też czekałam na operację taty około 3 tygodnie, a potem jeszcze na wynik histopatologiczny i wiem jak to czekanie jest koszmarne...
Jeśli mama będzie mieć usunięty płat płuca i nie będzie komplikacji to wyjdzie do domu po ok.5- 6 dniach. Mój tata miał usunięte całe płuco to leżał po operacji 9 dni. Oczywiście później w domu trzeba się liczyć z kilkoma tygodniami na rekonwalescencję. Na ile się da wspierajcie mame psychicznie, bo jest to bardzo ważne w walce z tą chorobą.
Trzymaj się ciepło w tych trudnych chwilach.Pozdrawiam. Agnieszka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group