1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-02, 18:01   Temat: Rak piersi z przerzutami
evita2, Bardzo Ci dziękuję za odpowiedż.
evita2 napisał/a:
Mama miała jednorazowe naświetlania miejsc zaatakowanych przez przerzuty - biodro, udo, kość łonowa i to nabardziej pomogło, dlatego zapytałam, czy Ciocia miała radioterapię.
Ciocia miała naświetlania po usunięciu piersi. A teraz przy wznowie choroby nie miała ani chemioterapii, ani radioterapii, wizyta u onkologa dopiero za dwa tygodnie, bardzo długie dwa tygodnie w jej przypadku.Pozdrawiam.aga.
  Temat: Rak piersi z przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-02, 14:45   Temat: Rak piersi z przerzutami
JustynaS1975, KlaWik, evita2, bardzo dziękuję za odpowiedzi.
1.Nie mam możliwości przedstawienia wyników cioci, wiem tylko to, co powiedziała mamie telefonicznie.
2.Ciocia mieszka z mężem, ale nie ma zbytnio pomocy z jego strony.
3.Na tę chwilę wyszła ze szpitala i ma plastry z morfiną ( 50), nie wiem, co to oznacza.
4.W przyszłym tygodniu ma wizytę u lekarza u siebie, a do onkologa jest zapisana na połowę marca. Na wizytę musi dojechać do oddalonego o około 50-60 km. Koszalina, bo tam była wcześniej leczona.
5.Sytuacja nie przedstawia się dobrze, gdyż te plastry niezbyt cioci pomagają, a ból zaczyna promieniować na drugą nogę.
W związku z tym mam pytanie:
Jak możemy wzmocnić ciocię, bo oprócz bólu jest bardzo słaba, wychudzona.Wizyta u onkologa dopiero za dwa tygodnie, a ciocia bardzo mało je i mało śpi.
Może moje pytanie jest dziwne, ale przed ciocią podróż, która będzie dla niej nie małym wyzwaniem. Może rozważyć załatwienie karetki, by zawiozła ciocię do Koszalina, czy ktoś coś takiego załatwiał chorej osobie?
Pozdrawiam.aga.
  Temat: Rak piersi z przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-01, 13:50   Temat: Rak piersi z przerzutami
Ojej, piszę sama do siebie... ale to nic. Trochę dopytałam mamę. Ciocia najpierw miała chemioterapię (sześć kursów), potem usunięto jej pierś. Miała także naświetlania. Jeżdziła ze Szczecinka do Szczecina na tydzień cztery razy. Potem były kontrole i było ok. A teraz wznowa choroby :-(
  Temat: Rak piersi z przerzutami
agnes2121

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4030

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-28, 20:25   Temat: Rak piersi z przerzutami
Witajcie.

Moja ciocia trzy lata temu zachorowała na nowotwór piersi.
Pierś i węzły chłonne po tej samej stronie zostały jej usunięte.
Przeszła chemioterapię i chyba naświetlania.

Od czerwca tamtego roku zaczął ją boleć kręgosłup. Boli także bardzo noga.
Ciocia była leczona na rwę kulszową bez żadnego prześwietlenia.
Brała zastrzyki, miała mrożenie i masaże w międzyczasie.
Gdy ból stał się nie do wytrzymania, ciocia wezwała lekarza do domu.

W szpitalu zrobili jej tomografię i wyszło, że ma 7 cm guza na dolnej części kręgosłupa
z naciekiem na biodro i przerzut w wątrobie.
Obecnie leży w szpitalu, gdyż ma spuchniętą bardzo nogę (podejrzenie zakrzepicy), ma przepisane plastry z morfiną.

To cała moja wiedza na temat stanu zdrowia mojej cioci, niestety.
Napisałam o cioci, gdyż w miarę możliwości chcemy jej jakoś pomóc.
Niestety nie wiemy jaki to dokładnie rodzaj nowotworu, ale wiemy, że stan jest poważny.
Ciocia przez ostatnie miesiące leżała i bardzo zeszczuplała, nie ma w ogóle sił.
W miejscowości, w której mieszka nie ma oddziału onkologicznego.
Ostatnio leczyła się w szpitalu oddalonym o ok. 50km.
Niestety tam długo trzeba czekać na wizytę.

Mam pytanie, jak można wzmocnić ciocię, żeby mogła pojechać na wizytę u onkologa.
Na pewno ta podróż będzie dla niej bardzo wyczerpująca.
Pomyślałam o nutridrinkach, ale nie wiem na ile to się zda.
Dodam, że nie mamy możliwości jej teraz odwiedzić, gdyż moja mama jest w czasie chemioterapii na DRP, a ciocia mieszka 300 km od nas.
Pozostaje tylko telefon teraz i może jakaś wskazówka dla kuzynki, która ją odwiedza.

Pozdrawiam, Aga.

[ Dodano: 2012-02-28, 23:03 ]
Ps. druga siostra mojej mamy zmarła wiele lat temu na raka piersi, trzecia siostra zmarła na raka jelita grubego.... to jakieś.... nawet nie umiem tego określić. Poradżcie coś, ciocia rozmawia tylko z mamą
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group