1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
agata100

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-08, 15:26   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
Przepraszam za określenie miałam na myśli chemię.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
agata100

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-07, 22:49   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
Witaj BONAJ.
Dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem, czytałam Twój 2 dni temu i podziwiam Ciebie za taką wytrwałość i cierpliwość dla Mamy. Musisz być bardzo dobrym człowiekiem. Trzymajcie się.
Jestem tutaj na forum od 4 dni czytałam już chyba wszystkie wątki tutaj Twój również i dlatego mam tyle wątpliwości co jest lepsze czy nie robić nic i niech dziadek pożyje pół roku, rok, dwa jak do tej pory a było nieźle ( oczywiście ma różne choroby związane z wiekiem ale nie łyka żadnych środków przeciwbólowych bo nic go nie boli ), czy męczyć go bez szans na wyleczenie i jeździć po szpitalach kłuć faszerować świństwami ???? Dziadek jest dobrym i ufnym człowiekiem lekarzom również wierzy że pomogą..
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
agata100

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-07, 17:56   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
Mam pytanie; Chemia nie wyleczy to w jaki sposób pomaga, bo z tego co się słyszy to tylko osłabia organizm i chory źle się czuje. Jakie są rokowania dla mojego dziadka z tym rozpoznaniem gdy będzie przyjmował chemię i gdy jej odmówi. Wiem że nikt nie wie dokładnie ile komu życia zostało.
Proszę o szczerą odpowiedź.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
agata100

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-05, 23:25   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
O chorobie wiemy od 4 dni dziadek na chwilę obecną miał robioną bronchoskopię , KT klatki, RTG ,ogólne badania moczu i krwi które powiedziano że są dobre. Histopatologia- wycinek z oskrzela prawego górnopłatowego; infiltratiocarcinomatosa- carcinoma planoepitheliale invasivum G2. Badanie immunohistochemiczne wykonano z materiału bloczka parafinowego nr 4005/15 CK 5/6(+) , p63(+). PET nie był robiony. Badania te były robione w centrum Pulmonologii. Jesteśmy na początku walki, dlatego chcę wiedzieć czy lekarze dobrze nas kierują i o wszystkim mówią. Dziadek leczył się na astmę kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i zawsze od kiedy pamiętam miał duszności. Dziadek nie miał objawów typowych, plucia krwią, zapalenia płuc, oskrzeli, gorączki, nie tracił na wadze. Mieszka w bloku i mimo astmy wchodzi na 3 piętro bez zatrzymywania się. Chemię którą ma mieć to w tabletkach.

[ Dodano: 2015-09-05, 23:38 ]
Bronchoskopia:
Nagłośnia, krtań, struny głosowe bez zmian. Tchawica w linii środkowej ciała. Ostroga główna ostra, niezmieniona o prawidłowej ruchomości oddechowej. Drzewo oskrzelowe po stronie lewej bez zmian. Drzewo oskrzelowe po stronie prawej; oskrzelowe górnopłatowe zniekształcone i zrotowane, pozostałe oskrzela po tej stronie bez zmian. Pobrano popłuczyny oskrzelowe na anjrtybiogram, mykologię, cytologię i MB/bact.
Posiew popłuczyn oskrzelowych; Flory chorobotwórczej nie wyhodowano.
RTG klatki:
W porównaniu z badaniem z 21.07.15 regresja zagęszczeń miąższowych w górnym, a zwłaszcza dolnym polu prawego płuca. W dolnym polu prawego płuca widoczne nieregularne zacienienie ok 35x30mm- resztkowa zmiana zapalna? Regresja płynu w prawym kącie p-ż.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
agata100

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-05, 21:33   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
Zdaję sobie sprawę, jest to nowotwór złośliwy czytałam i jest napisane o progresji i regresji.
Prowadzenie samochodu podałam jako przykład, że dziadek jest sprawny fizycznie jak i psychicznie
mimo swojego wieku. Mieliśmy dopiero pierwszą wizytę u lekarza i za wiele się nie dowiedzieliśmy dlatego prosiłam o interpretację wyników w jakim stadium jest choroba.
Zaproponowali Navelbinę raz w tygodniu dziadek ma się zastanowić, nie wiem czy jest jeszcze jakaś alternatywa, inne leczenie. I czy to ma być leczenie czy tylko przedłużenie życia. Ile czasu nam zostało
Dziękuję za odpowiedź
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
agata100

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-05, 19:34   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy prawego płuca
Witam. To są wyniki mojego dziadka 84 lata który nie pali od 20 lat, kilka dni temu dowiedzieliśmy się że ma nowotwór płuca prawego W opisie są porównania do poprzedniego badania z przed miesiąca ponieważ dziadek wylądował w szpitalu z zapaleniem płuc było to jego pierwsze zapalenie. Dziadek jest ogólnie w stanie dobrym jeszcze sam prowadzi samochód.
Proszę o interpretację wyników i szczerą odpowiedź jak jest. Dziękuję za odpowiedź.

KT klatki piersiowej
W prawym szczycie pogrubienie opłucnej ze zwapnieniami, nieregularne,uwapnione zagęszczenie (ok.27x12mm) ,zrastające się pogrubiałą opłucną oraz zagęszczenia pasmowate i nieco poszerzone oskrzela ( zmiany stabilne ). Wyraźnej regresji uległy towarzyszące zagęszczenia miąższowe ( siateczkowate i "matowe szyby" ). W s.2 prawego płuca w łączności z opłucną i szczeliną widoczny bezpowietrzny obszar tkankowy o wym ok 53x32mm (silniej skonsolidowany niż poprzednio- zmiana nowa ). Poza tym prawie całkowita regresja zagęszczeń miąższowych w górnym płacie i s. 6 prawego płuca. W s.3 prawego płuca ,przyśródpiersiowo rozstrzeniowo poszerzone oskrzela ( poprzednio pośród obszarów konsolidacji wypełnione częściowo treścią ). Zwężenie oskrzela do górnego płata i zmniejszenie objętości prawego płata górnego. Pod opłucnowe zagęszczenie ok 11mm oraz zmiany pasmowate w s.4 prawego płuca. Nieliczne zagęszczenia typu "pączkującego drzewa " w dolnym płacie prawego płuca i płacie środkowym. W segmentach 9/10 prawego płuca , podopłucnowo pojawił się nieostro odgraniczony , bezpowietrzny obszar ( konsolidacji ? ) ok 70x34mm. Powyżej w s.10 widoczny obszar konsolidacji z powietrznym bronchogramem w poszerzonych oskrzelikach ( również zmiana nowa ). Nowe również nieregularne zagęszczenia miąższu i wypełnione treścią oskrzela w segmentach podstawnych prawego płata dolnego. Drobne zrosty popłucnej lewego szczytu i skąpe zmiany włókniste w języczku. Zwapnienie w s.9 lewego płuca 3mm. Poza tym lewe płuco bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone. Poszerzenie tętnic płucnych jak w badaniu poprzednim. Zwapnienia w ścianach aorty i tętnic wieńcowych . Obraz narządów nadbrzusza stabilny. Kości bez cech meta.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group