1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak gruczołowy ...
agakata

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 27481

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-08, 17:25   Temat: rak gruczołowy ...
Iska, zadna w tym Twoja wina, ze media tak ubieraja historie, zeby wzbudzic sensacje...w umysle wtedy pozostaja tylko wybiorcze slowa: rak, leczenie, nowa metoda, komorki macierzyste, szczepionka...

Rozumiem Cie doskonale - i wierze, ze jest Ci bardzo ciezko rozeznac sie w gaszczu...wierz mi - czasem jest jeszcze gorzej kiedy wszystko rozumiesz....

Szczesciem - w medycynie 2+2 rzedko kiedy rowna sie 4...organizm ludzki jest wciaz zagadka i potrafi sie pieknie do walki z choroba zmobilizowac. Zostawia miejsce na niekonczaca sie nadzieje i na walke. O kazdy dzien, tydzien, miesiac, usmiech...Zycze Ci, zeby czas byl dla Was laskawy, Tata znosil dzielnie kazdy dzien, zebyscie potrafili wykorzystac kazda chwile. Zeby mozna bylo wywalczyc choc troche wiecej czasu i zeby to byl czas dobrej jakosci.

Tule Cie mocno
Aga
  Temat: rak gruczołowy ...
agakata

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 27481

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-08, 15:17   Temat: rak gruczołowy ...
Czy słyszał z Was ktoś o ponoć "najnowszych osiągnięciach" walki z rakiem w tym z rakiem płuc??? Jakieś 2 miesiące temu leciał program w telewizji o tym, że w Klinice w Gliwicach znaleźli jakiś sposób, cos z pobieraniem komórek macierzystych i na ich bazie "chodowanie" przeciwciał CZY COŚ TAKIEGO????????????????

to "CZY cos takiego" sprawia ze rece mi opadaja...

Iska, owszem leczy sie czasem nowotwory ukladu krwiotworczego przeszczepem z komorek macierzystych, ale to wylacznie uklad krwiotworczy, gdzie mozna zniszczyc caly szpik chorego naswietlaniami i podac komorki macierzyste, ktore odnowia populacje szpiku.
Zwiazku z hodowla przciwcial nie widze. Chyba, ze chodzi o leczenie nowotworow przeciwcialami tzw szczepionka, ta glownie leczy sie czerniaka.

przepraszam za off topic...ale tak sie sklada, ze to moj konik...tzn komorki macierzyste i kiedy widze, jak niewielka jest swiadomosc spoleczenstwa to jest mi...przykro...
tym bardziej, ze media malo rzetelnie przekladaja informacje z jezyka naukowego na popularnonaukowy...zadna to wina przecietnego czlowieka, ktory absolutnie nie musi sie na tym znac...tym bardziej przykro...szukanie sensacji i naglasnianie ma sie nieststy nijak z rzetelna informacja...

Iska, trzymam kciuki!!!
A DSS - taki opis obslugi lekarza powinnas napisac dla nas ;-)
  Temat: rak gruczołowy ...
agakata

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 27481

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-01, 16:00   Temat: rak gruczołowy ...
Iska, moze idz na ta wizyte tylko z Mama? Albo sama? Wypisz sobie na kartce wszystkie pytania, ktore chcialabys zadac, wszystkie watplwosci. Nie wiem czy widzialas - na szczycie strony naszego forum plucnego jest link art doc Rzymana, przeczytaj koniecznie.

Tata boi sie pewnie bardzo, jest przerazony...Daj mu sie moze oswoic, pomysl tez o psychoonkologu dla Taty i dla Was. Wiem, ze spada to na Ciebie jak grom z jasnego nieba...
Trzymaj sie dzielnie.
a
  Temat: rak gruczołowy ...
agakata

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 27481

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-01, 15:30   Temat: rak gruczołowy ...
Iska, witam Cie na forum...
Stopnia zaawansowania nie okreslono dokladnie poniewaz nie ma wystarczajacych wiadomosci z z obrazu pooperacyjnego lub PET-u. Nie mozna okreslic czy wezly sa zmienione odczynowo czy sa tam przerzuty - mozna to stwierdzic po wycieciu wezlow lub przy pomocy PET, ewentualnie przez biopsje wezlow. Poczytaj o klasyfikacji TNM w Wikipedii (wpisz rak pluca)...jest tu sporo linkow do fachowej literatury...
Generalnie nie wyglada to dobrze. Masa guza jest duza. Przylega do oplucnej (nie wiadomo czy ja nacieka?), wezly sa graniczne, mojej Mamy 2 wezly o wymiarze 12mm okazaly sie wolne, wiec nie ma reguly...
Nie wiem co Ci napisac. Poczekaj na decyzje lekarzy. Najprawdopodobniej beda sie konsultowac, zeby ustalic jakie jest najlepsze leczenie, majac na uwadze problemy kariologiczne.

Mocno Cie przytulam
A
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group