1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
agaczy

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 46189

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-09, 13:03   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
mój tata zachorował w wieku 55 lat, od 17 do 40 roku życia palił papierosy, potem rzucił. Był szczupły, aktywny (praca fizyczna), ale tez zestresowany (własna firma). Śniadanie jadł w domu - raczej zdrowe, w ciągu dnia jadł raczej "byle co" praca na budowie, więc wiadomo jak to jest. Wieczorem jadł jakiś porządny posiłek zaserwowany przez mamę. Myślę, że że tryb życia 9stres, niewłaściwa dieta) mogły przyczynić się do rozwoju choroby. Wcześniej bolał go "krzyż" często miał naklejony na plecy taki plaster rozgrzewający, ale to był taki ból, który nie przeszkadzał mu normalnie funkcjonować. Czasem bolał go brzuch, ale raczej określał go jako ból jelit. Poza tym nie miał żadnych objawów, miesiąc przed diagnozą bolał go brzuch, ale wtedy określał go jak ból w nadbrzuszu nie jak ból jelit. Potem dostał żółtaczki a dalej to wiadomo. Tata miał guza na głowie trzustki, przeszedł operację, po badaniu histopatologicznym określona jako resekcja R1. Żył 16 miesięcy od diagnozy. Schudł ok 30kg, przy czym zaczął chudnąć dopiero po operacji. Dodam jeszcze, że matka mojego taty miała usuwany woreczek, a jego babka zmarła na raka podobno śledziony (był to rok 1960 wiec równie dobrze mógł to być rak trzustki) w wieku 59 lat. Poza tym na wyniku badania histopatologicznego materiału operacyjnego było min. takie zdanie "fragment przewodu żółciowego w stanie przewlekłego zapalenia i nasilonego włóknienia".
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group