1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy
adriana1213

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4168

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-21, 19:48   Temat: rak płuc płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy
chce jeszcze dodać że wielkość węzłow chonnych to 1,1cm.
  Temat: rak płuc płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy
adriana1213

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4168

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-19, 22:25   Temat: rak płuc płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy
niestety nie mam ich pod ręką, tylko kilka danych z wypisu, nie wiem czy będa pomocne oto one; linfademopatia sródpiersiowa ck7 (-)
ck5/6 (+) cd56/ncam(-) tts1(-) jutro przedstawię cały opis. mimo wszystko dziękuje za odpowiedz.

[ Dodano: 2011-05-20, 16:32 ]
Witam serdecznie przedstawiam wyniki badań. Badanie węzłów chłonnych nr 4r. w badaniach wezłów chłonnych stwierdzono ogniska niezróznicowanego raka niedrobnokomórkowego, płaskonablonkowego. profil immunohistochemiczny ck7 (-)
ck5/6 (+) cd56/ncam(-) ttf1(-)
Dwa wycinki błony sluzowej oskrzeli w jednym z nich na powierzchni znajduje się drobny fragment nowotworu carcinoma planeoepitheliale g2. wydaje się, ze nowotwór nacieka na błone sluzową lecz ocena głębokości nacieku trudna do oceny. Poza tym w wycinkach przewlekły naciek zapalny.
Proszę mi napisać czy w takich przypadkach po chemio i radioterapii będzie mozliwa operacja? Bardzo dziękuje za jaką kolwiek odpowiedz.
  Temat: rak płuc płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy
adriana1213

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4168

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-19, 22:16   Temat: rak płuc płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy
Witam serdecznie. U mojego ojczyma wykryto raka płuc. Wiemy tylko,że jest to rak płaskonabłonkowy, niedrobnokomorkowy c34.1 G2. W węzłach chłonnych znaleziono ogniska zapalne czy cos podobnego. Zaproponowano chemio i radio terapie. Jesteśmy przerażeni, bo lekarz nic konkretnie nie powiedział a jeśli chodzi o wiadomosci z internetu to statystyki i dane przerazają nas jeszcze bardziej. Ojczym ma 52 lata, palił bardzo dużo. Bardzo proszę o jakiekolwiek informację, wiem, że oparacja jest ratunkiem. Czy po takiej kuracji będzie ona możliwa? Nie wystepuja u niego prawie żadne objawy prócz duszności i zmęczenia. Czy możliwe jest wyleczenie? Proszę o pomoc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group