1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Adenocarcinoma.
adam85

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4210

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-14, 19:59   Temat: Adenocarcinoma.
Witam.
Mama wyslala mi dzis wyniki ostatnich badan.
Mozecie pomoc mi troche je zrozumiec?lekarz powiedzial ze sa w porzadku.
Z gory dziekuje.

Nablonki oddechowe AB
Elementy morfotyczne dolnych drog oddechowych CDEF
A,B wymaz szczoteczkowy
C,D popluczyny oskrzelowe
E,F cytologia

P.S Zastanawiam sie caly czas dlaczego przed konsylium lekarz nie zlecil zrobienia TK jamy brzusznej tylko przyjal ze jest ok bo USG nic nie wykazalo.


Pozdrawiam.
  Temat: Adenocarcinoma.
adam85

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4210

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-11, 17:33   Temat: Adenocarcinoma.
Bylo robione usg jamy brzusznej i lekarz powiedzial ze wszystko jest ok.
Poczekamy do srody i obaczymy co zadecyduje konsylium.Znalazlem klinike onkologi w gliwicach,ale czy jest dobra?mysle ze tak.ciesze sie bardzo ze jest to forum.Pozdrawiam.
  Temat: Adenocarcinoma.
adam85

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4210

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-11, 00:19   Temat: Adenocarcinoma.
Czyli z badan ktore byly robione nie wynika ze sa przerzuty?dlaczego guzy zaczely znikac?
Dziekuje za cierpliwosc.
  Temat: Adenocarcinoma.
adam85

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4210

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-10, 19:23   Temat: Adenocarcinoma.
Jestem bardzo wdzieczny za pomoc.Caly czas czytam rozne artykuly itd.ale bardzo powoli to przyswajam.Czyli to juz pewne ze sa przerzuty do wezlow chlonnych?Powinienem czekac na decyzje konsylium czy juz szukac jakiejs kliniki?przepraszam jezeli to glupie pytania ale to wszystko jest dla mnie nowe.
  Temat: Adenocarcinoma.
adam85

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4210

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-10, 12:56   Temat: Adenocarcinoma.
Witam.
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz.Czyli jednak wiadomo ze zlosliwy.
Lekarz jeszcze nic nie mowil na temat leczenia,dopiero w srode bedzie konsylium.
Chcialem dowiedziec sie czegos wczesniej,ciezko mi czekac bo bardzo sie boje.dwa tygodnie temu zmarl ojciec a teraz to.nie wiem jak mam pomoc.wiem ze mama boi sie operacji.

[ Dodano: 2017-02-10, 13:12 ]
Wlasnie dostala mama wyniki wczorajszej biopsji.
Komorek raka nie znaleziono.
Ale zadne to pocieszenie skoro moga byc obok.
  Temat: Adenocarcinoma.
adam85

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4210

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-09, 22:52   Temat: Adenocarcinoma.
Witam.
Ok.cztery miesiace temu u mojej mamy stwierdzono RZS oraz skierowano na RTG pluc.Okazalo sie ze na lewym plucu jest ciemna plama.lekarze podejrzewali gruzlice i wyslali mame do szpitala chorob pluc.28.12.16 zrobiono TK.

Badanie wykonano technika spiralna (warstwy 2,5mm) przed i po dozylnym podaniu srodka kontrastowego.

Nieregularny guzowaty naciek w szczycie pluca lewego o wymiarach 30mm x 25mm.
-npl=?
-zmiany swoiste=?
Nagromadzenie tkanki tluszczowej w przednim srodpiersiu-przedsercowo oraz w obu kontach przeponowo sercowych.
Guzki podoplucnowe i srodmiazszowe w polach szczytowych i dolnych obu pluc.
Obustronne zageszczenia podoplucnowe w segmentach 6-tych oraz w segmentach podstawowych obu pluc..
-daje obraz zblizony do ''mlecznej szyby''
Poza tym miaz bez zmian ogniskowych.Niewielkie pecherze rozedmowe w segmencie 2 pluca prawego srednicy ok.13 mm.
We wnekach i srodpiersiu zmian o charakterze guzowym nie uwidoczniono.
Powiekszone wezly chlonne pachowe ok.12 mm.
Pojedyncze wezly chlonne przyaortowe i podostrogowe ok 10mm.oraz w prawej wnece ok 12mm.
Poza tym innych ewidentnie powiekszonych wezlow chlonnych we wnekach i srodpiersiu nie stwierdza sie.
Tchawica i oskrzela glowne prawidlowe.
Aorta nie powiekszona z drobnymi zmianami miazdzycowymi w scianach.
Rusztowania kostne klatki piersiowej poza zmianami zwyrodnieniowymi-w normie.
W obu nerkach torbielowate struktury srednicy do ok 20mm.
Uwidocznione w badaniu gorne warstwy jamy brzusznej w tym nadnercza bez ewidentnych zmian patologicznych.

Cytologia-ujemny.

7.01.16
Endoskopowa biopsja oskrzelowa(cytologia+bk)

Krtan,tchawica prawidlowe.Ostroga glowna ostra.drzewo oskrzelowe obustronnie drozne,ruchome oddechowo.
Po stronie lewej zaleganie sluzowej wydzieliny.
Z oskrzeli plata gornego lewego pobrano popluczyny na cytologie i bk oraz wymaz szczoteczkowy na cytologie.
Wyniki cytologi jutro.
25.01.16

biopsja pluca rozpoznanie.
Adenocarcinoma.
W badaniu IHC.TTF1 reakcja+
p40 reakcja -

Dzis tj.9.02.17 mama miala robiona biopsje wezlow chlonnych pachowych ale nie ma wynikow lekarz powiedzial tylko ze sa ''dobre''.guz prawej pachy zniknal calkiem a lewej i pachwin sa juz prawie nie widoczne.
Dodam ze mamie od dziecinstwa co pare lat wychodzily rozne,dosc duze guzy(w kolorze skory,rozowe,brazowe)na roznych czesciach ciala ale po czasie same znikaly.Czy jest mozliwe ze od dziecinstwa jakis nowotwor po niej wedruje?lekarz mamy powiedzial ze "jest ciekawym przypadkiem klinicznym"nie bardzo wiem co to mialo oznaczac.dlaczego tak powiedzial.

Bardzo prosze o odpowiedz.jakie mama ma szanse.slyszalem o leczaniu celowanym(personalizowanym) gdzie tak mozna sie leczyc i czy pomoga?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group