1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: co ja mam zrobić?
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19672

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-06, 08:58   Temat: co ja mam zrobić?
beata1978 napisał/a:
Czyli mama ma zatakowane wszystko tak? I wcale sie nie zaczeło od trzustki tak?

W jakim sensie wszystko?

Wg wyniku ognisko pierwotne nowotworu, czyli miejsce, w którym on powstał, może być w piersiach lub płucach.
Kiedy mama miała ostatnio wykonywane USG piersi lub mammografię? RTG klatki piersiowej?
  Temat: co ja mam zrobić?
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19672

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-04, 22:39   Temat: co ja mam zrobić?
beata1978 napisał/a:
Tak złożyłam odrazu zgłoszenie i przyjechala pielegniarka. Powiedzileli mi ze ona bedzie pomagala mamie zwalczac bol - nic nie mowiła ze jest lekarz onkolog. Ale skoro Pani tak mowi to moze cos sie zmieni. Chociaz wątpie, powiedziala ze teraz przyjedzie w piatek do mamy.

A pytałaś o wizyty lekarskie? Jeśli nie, proponuję dopytać.
Jeśli tak i takowych faktycznie nie przewidują - podaj proszę (tu, lub jeśli wolisz - przez PW) co to dokładnie za hospicjum.

beata1978 napisał/a:
Jeśli chodzi o wynik to dzien w dzien dowiadywalam sie w naszym szpitalu o wynik gdzie robili to zespolenie. Mowili mi ze nie ma. W koncu powiedzieli ze wyslali na konsultacje do CO . Tam sie dowiedzialam ze otrzymali material do badania 13 czerwca (zabieg byl 21.05). Nie znam sie na tym, nie wiem dlaczeo tak pozno.

To nieco wyjaśnia sprawę - najwyraźniej potrzeba jest dokładniejsza diagnostyka. Niemniej warto zadzwonić do CO i tam dopytywać kiedy wynik będzie, bo od 13.06 też minęło już sporo czasu.
  Temat: co ja mam zrobić?
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19672

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-04, 21:54   Temat: co ja mam zrobić?
beata1978 napisał/a:
. Jest rowniez u nas takie hospicjum domowe. Sprawdziłam. Przyszła pielegniarka i przykleila mamie plastry. Lekarza nie chodzi w ramach takiego hospicjum tylko pielegniarka? Czy ona bedzie umiala mamie pomoc tak samo jak lekarz?

Tzn. mama jest już formalnie zapisana do tego hospicjum? Nie uzyskaliście tam informacji co do wizyt lekarskich (lekarz jest na pewno)?

Tak jak pisała Madzia70, o wynik koniecznie trzeba dzwonić i dopytywać, na oddział, do zakładu wykonującego badanie, wszędzie. Inaczej nie wiadomo po prostu co leczyć i jak.
  Temat: co ja mam zrobić?
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19672

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-04, 09:24   Temat: co ja mam zrobić?
beata1978 napisał/a:
Ciagle nie mamy wyniku!

Tzn. masz na myśli histopatologię wycinka guza, którego pobrali w trakcie operacji?

beata1978 napisał/a:
W czasie zabiegu wyszlo ze są odległe przerzuty do wątroby. Pewnie więc i tak żadna chemia nie bedzie mamie zalecana :(

Niekoniecznie, przerzuty odległe nie dyskwalifikują z chemioterapii.

Czy były w ogóle wykonane jakieś badania obrazowe - TK/USG jamy brzusznej?

beata1978 napisał/a:
Mieszkamy w małym miescie wiec nie mam takich mozliwosci jak niektore z Was ze przychodzi np lekarz z hospicjum domowego. Nie ma u nas także w ogole hospicjum stacjonarnego.

Czy w pobliżu Twojej miejscowości również nie ma żadnego hospicjum domowego, które mogłoby objąć Was opieką?
Baza hospicyjna dostępna jest na stronie naszej Fundacji: Hospicja | Fundacja Onkologiczna Dum Spiro - Spero
poszukaj, może jednak coś uda się znaleźć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group