1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
absenteeism

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-27, 23:02   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
super_benek napisał/a:
Teraz się okazuje, że ma być 3 kwietnia i sama nie wiem dokładnie co:(

W takim razie przydatna byłaby konkretna informacja - czego i jaka to ma być biopsja (cienko/gruboigłowa).

super_benek napisał/a:
Ostatnio dopiero dotarłam do info, że biopsja może spowodować rozprowadzenie komórek rakowych i że wykonuje się ją w zasadzie tylko w przypadku przypadkow nieresekcyjnych. Może nie robić biopsji tylko szukać mądrego lekarza? Gdzie?

Wszystko zależy od tego czego biopsja jest wykonywana - stąd konieczność dokładniejszych informacji.

Jeśli jesteście z Warszawy, to zawsze warto skonsultować się w Centrum Onkologii - Instytucie.
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
absenteeism

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-27, 22:52   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
violinista napisał/a:
Czy ja jestem nienormalna czy fakt, że pacjent ma informować lekarza o konieczności zmiany dieta zakrawa o paranoję...?
Patrzę, oczy przecieram i mam nadzieję, że coś źle przeczytałam.

Nie wiemy, z jakimi dokładnie zaleceniami pacjentka zgłosiła się do szpitala.
Nie wiemy, czy lekarz kierujący wypisał w zaleceniach dietę bądź dieta była już gdzieś we wcześniejszej dokumentacji wprowadzona.
Nie wiemy, czy przy przyjęciu pacjentka poinformowała lekarza o stosowanej diecie.

Nie każdy pacjent z guzem trzustki ma z automatu wprowadzaną dietę trzustkową. Nie każdy ma dolegliwości z obecności takiego guza wynikające, nie każdy ma wyniki badań wskazujące na konieczność wprowadzenia takiej diety.
Lekarz nie jest istotą wszechwiedzącą, która bez podstawowych informacji w dokumentacji lub od pacjenta (kto wie więcej na swój temat, jak nie pacjent) zdobędzie je ekstrahując je z powietrza.

Jeśli o zaleceniach lekarz był poinformowany, wiedział o tym, że dieta jest konieczna, to oczywiście kuchnia powinna być o tym poinformowana, i jest to pomyłka, którą należy naprawić.

Nie ferujmy więc wyroków na lekarzach ze szpitala nie znając wszystkich szczegółów.
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
absenteeism

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 26563

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-27, 22:24   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
super_benek napisał/a:
lekarze powiedzieli jej że jest w bardzo ciężkim stanie, bo ma cały żołądek zajęty!

O żołądku nie ma nic w opisie TK.
Była wykonana gastroskopia?

super_benek napisał/a:
Dzięki prywatnej wizycie u jednego ze sławnych profesorów dostałyśmy termin na biopsję

Biopsję czego?
Wątroby?

W opisie TK widać guz trzustki oraz zmiany w wątrobie, odpowiadające przerzutom. Można więc z tego wysnuć wniosek o toczącym się procesie rozrostowym - chorobie nowotworowej.

Były wykonane jeszcze jakieś badania? Np. RTG/TK klatki piersiowej?

super_benek napisał/a:
jest karmiona standardowymi posiłkami (tłusta zupa, kanapki z chlebem, mięso). Mamę po tym wszystko boli i ją mdli.

Trzeba poinformować lekarza obecnie prowadzącego mamę o konieczności diety.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group