1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowa szczepionka
absenteeism

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 26893

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-03-14, 18:35   Temat: nowa szczepionka
awkat napisał/a:
Zapewne gdzieś wśród lekarzy pracujących przy tych badaniach krążą już pierwsze wnioski/opinie itd.... tyle że trzeba dotrzeć do takowych ludzi a to chyba niestety jest ponad siły wszystkich tu zaangażowanych.....

Bo póki badania kliniczne nie zostają oficjalnie zakończone, to nikt nie będzie prezentował opinii na ich temat. Ja nie znam lekarza, który takie badanie prowadzi, a nawet gdybym znała to przypuszczam, że jest on objęty a) tajemnicą lekarską b) tajemnicą nałożoną przez umowę z producentem.

Poznań zaprezentował temat czysto medialnie, bo badanie było ogólnie dostępne i trwało już jakiś czas, więc nie była to żadna wiedza tajemna ujawniona nagle milionom. A wejście z tym do mediów z okrzykiem "rewolucja" bez wymienienia choćby kilku najważniejszych szczegółów odnośnie włączenia do badania spowodowało jedynie to, że wielu pacjentów otrzymało fałszywą nadzieję na cudowny lek, który a) wcale tak cudowny nie jest ; b) trzeba spełnić bardzo wiele kryteriów, by móc wejść do badania bo c) to nadal ciągle badanie kliniczne.
Wystarczyło przejrzeć w tamtym czasie Forum (że nie wspomnę o mailach do nas) by zobaczyć, jak duży szum w tym temacie się podniósł. To oczywiście nie dziwi, bo każdy szuka ratunku gdzie tylko może, ale tak właśnie kończy się medialny szum nie poparty dokładną merytoryką.

Kiedy badano ipilimumab (w leczeniu rozsianego czerniaka), badanie kliniczne zostało przerwane przed czasem, ponieważ wyniki były faktycznie tak rewolucyjne, iż sami badacze stwierdzili, że nieetyczne byłoby nadal prowadzić badanie kliniczne uniemożliwiając tym samym grupie kontrolnej dostęp do tego leku. To tak w ramach przykładu, że jeśli faktycznie uzyskuje się fantastyczne wyniki w terapii danym lekiem, to nikt tego nie ukrywa przed nikim, a na pewno nie przed pacjentami.

Kryteria oczywiście prześlę niezwłocznie.
I chciałabym nieśmiało zauważyć, że fakt iż je przetłumaczyłam i służę w tym temacie pacjentom pomocą jest dowodem na to, że temat owszem - "zajmuje nas".
  Temat: nowa szczepionka
absenteeism

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 26893

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-03-13, 23:08   Temat: nowa szczepionka
awkat napisał/a:
Ciekawe, że nikt tutaj nie jest w stanie przytoczyć jakichkolwiek informacji ( DSS?)

Przecież o Lucanixie (w jednym z linków jest błąd w nazwie leku) pisano na Forum wielokrotnie, wielokrotnie również oferowałam wysłanie na maila przetłumaczonych kryteriów włączenia/wyłączenia do badania, na stronie wcześniej linkowałam też do strony z opisem całego badania po angielsku.
Parę osób na Forum było też weryfikowanych pod kątem ewentualnego włączenia do badania.

A linki, jakie podałeś, są z października 2011.
  Temat: nowa szczepionka
absenteeism

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 26893

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-11-10, 15:48   Temat: nowa szczepionka
jjusia, wątek scaliłam do innego, dot. szczepionki.

O Lucanixie (w artykule jest błąd w nazwie badanej szczepionki ... ) możesz znaleźć informacje na poprzedniej stronie wątku.
  Temat: nowa szczepionka
absenteeism

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 26893

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-11-01, 09:10   Temat: nowa szczepionka
awkat napisał/a:
Temat ten został przeniesiony w jakieś odludne miejsce

To cały czas to samo Forum, żadne odludne miejsce.
A nowy, założony przez Ciebie wątek, został z poprzednim tematem scalony.
W dziale "Nowotwory płuca i opłucnej" pomagamy pacjentom i ich rodzinom, którzy zakładają własne wątki i potrzebują naszej pomocy. W dziale "Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny" umieszczane są często informacje dot. nowych metod i sposobów leczenia.

Dlatego właśnie ten dział jest właściwy temu wątkowi, który wcale nie musi być "rozpatrywany w innych kategoriach, bo słusznie zauważył billyb:
Cytat:
Proponuję nie ekscytować się niepotrzebnie.


Badania kliniczne nad szczepionką na raka płuca są prowadzone od dawna. To, że media temat zainteresował dopiero niedawno znaczy jedynie tyle, iż fajnie mieć małą sensację, za którą informacji będą poszukiwać tysiące ludzi.


Nie wiem jednak, czy nie pomyliłeś dwóch szczepionek: CimaVax i Lucanix.

Cimavax-EGF jak na razie jest dostępny tylko i wyłącznie na Kubie (w USA czy UK nie, co już daje do myślenia), żadne badania kliniczne na całym świecie nie były w tym temacie prowadzone (jedynie z uczestnictwem Kuby, Kanady i zdaje się USA).

Natomiast to właśnie w odniesieniu do Lucanixu prowadzone są badania w Polsce (Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa) i kryteria włączające do badania są właśnie takie, o jakich piszesz.
Zresztą wszystko to, czego dowiedziałeś się o tym badaniu przez telefon, jest podane na stronie badania klinicznego, jaką zalinkowałam w poprzednim poście - mogę wysłać Ci przetłumaczony opis kryteriów włączających i wyłączających z badania (proponowałam to już w zeszłym tygodniu w Shoutboxie).

Nie ma więc żadnej ciszy nad badaniem i pisaliśmy o nim już kilka razy na Forum, jednak nadmierny entuzjazm w temacie, który tyczy się jak na razie jedynie badania klinicznego nie jest wskazany. To oczywiście ogromna szansa na nowy lek i każdy z nas ma nadzieję, że będzie on skuteczny i szybko zarejestrowany, a następnie dystrybuowany pacjentom. Jednak póki nie będzie to miało miejsca, zamiast nadmiernego entuzjazmu polecam ostrożne podekscytowanie i dalsze poszukiwanie rzetelnych informacji.
  Temat: nowa szczepionka
absenteeism

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 26893

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-10-31, 09:08   Temat: nowa szczepionka
jo_a napisał/a:
Polecam przeglądanie nowych wątków i korzystanie z wyszukiwarki.

I z shoutboxa :)

Chodzi o to badanie: Phase III Lucanix™ Vaccine Therapy in Advanced Non-small Cell Lung Cancer (NSCLC) Following Front-line Chemotherapy (STOP)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group