1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-18, 17:46   Temat: Pytania Damiano18
Damiano18 napisał/a:
To mam czekać 10 lat aż będzie kasa... ? :mrgreen: :lol:

To nie zamierzasz podjąć pracy tylko ssać kasę z naszych podatków?
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-17, 22:55   Temat: Pytania Damiano18
Damiano18 napisał/a:
Owszem też mam "coś" ze słuchem a mianowicie ubytek na poziomie OK. 80-90 decybeli.. ale nie mam napisanego tego w Orzeczeniu o Niepełnosprawności.. a te Orzeczenie kończy mi się w 2012r w Czerwcu i chyba przed ta datą nie można wyrobić nowego? Czy można?

Damiano18, błagam Cię - istnieje coś takiego jak google.

"W przypadku zmiany stanu zdrowia osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności może wystąpić z wnioskiem o ponowne wydanie orzeczenia uwzględniającego zmianę stanu zdrowia."
źródło: http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=384

Co do Twoich ogólnych wrażeń na temat otaczającej Cię rzeczywistości - czas dorosnąć. Nie istnieje coś takiego jak sprawiedliwość i nie ma tak, że wszyscy mają po równo. To, że komuś się coś należy nie oznacza, że to dostanie, a to, że ktoś coś dostał nie oznacza, że na to zasługiwał.
To jest, w telegraficznym skrócie, Życie.
Jeśli nie podoba Ci się w PL - wyjedź, na siłę nikt nie trzyma, granice są otwarte.
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-16, 16:19   Temat: Pytania Damiano18
Proponuję zakończyć pastwienie się nad chłopakiem - nie od tego tu jesteśmy, każdy ma prawo do swoich opinii ale "wszyscy na jednego" to kiepska opcja do dyskusji :)

Wg przepisów dofinansowanie do laptopa czy innego sprzętu jest możliwe i zgodne z prawem, także nie ma co wszczynać dyskusji nad zasadnością roszczeń - dura lex, sed lex i takie tam.
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-16, 15:07   Temat: Pytania Damiano18
Damiano18 napisał/a:
Owszem fajnie mieć laptopa i fajnie go sobie zabrać do Warszawy i pouczyć sie przed zajęciami! :)

Do tego wystarczy najtańszy netbook albo tablet.
Równie dobrze można też wydrukować sobie notatki bądź - to takie staroświeckie! - przepisać je sobie ręcznie.

Jeśli wg przepisów (mam nadzieję, że jesteś w nich zorientowany w Twojej sytuacji - ignorantia iuris nocet) należy Ci się dofinansowanie do laptopa czy czego tam sobie zażyczysz, to po prostu złóż odpowiedni wniosek i czekaj na jego rozpatrzenie.
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-16, 13:04   Temat: Pytania Damiano18
Damiano18 napisał/a:
Upośledzonemu psychicznie.......... NIE, bo co on zrobi z tym laptopem..? Jak go nie umie obsługiwać !

A kto Ci powiedział, że nie umie?

Damiano18 napisał/a:
Niewidomemu...? Hmmm... chyba nie musze komentować...

Vide post Finlandii.

Damiano18 napisał/a:
A może dają je ludziom po amputacji rąk...? I jak go będzie obsługiwał...? hmmmmm

Protezą? Nogą? Patyczkiem włożonym w usta?

Damiano18 napisał/a:
Tak ale ja ucze się w Szkole - Liceum Zaocznym dla Dorosłych w Warszawie, a ja mieszkam ok. 250km OD Warszawy więc co... 3 miesiące musze jeździć tam na... egzaminy. A uczę się przez internet, nauczyciele przesyłają materiały do nauki za pośrednictwem e-learning. Więc bardzo przydałby mi się taki przenośny komputer. :)

Jedno przeczy drugiemu.
Uczysz się w domu na zasadzie e-learningu, więc masz internet na działającym (wypasionym, dodajmy) komputerze stacjonarnym.
Co 3 miesiące musisz jeździć na egzaminy do Warszawy - zdajesz je na miejscu, nie przez internet.
Z czego wynika więc ta potrzeba przenośnego komputera?

Powiedz wprost, że fajnie mieć laptopa i tyle, nieudolne dorabianie do tego ideologii mija się z celem i jest zwyczajną hipokryzją, zwłaszcza tutaj.

(od siebie dodam, że żaden laptop nigdy nie będzie tak wypasiony jak stacjonarka, choćbyś kupił go za 10 tys. - nie ma takiej fizycznej i technicznej możliwości)

Damiano18 napisał/a:
A co do wycieczki to przecież PCPR nie da mi... 10 tys na wycieczkę...... :D Oni nie hcą nawet na laptopa dać a co mówić... heheheh :mrgreen:

Bez komentarza.
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-09-16, 10:45   Temat: Pytania Damiano18
Najprościej chyba zadzwonić / iść do PCRP i po prostu o to zapytać.

Tak tylko z ciekawości zapytam, jak się ma to:
Damiano18 napisał/a:
jak np. wezmę sobie laptopa.. ( chce kupić takiego porządnego ) za np. 3.500 lub 4000 tyś zł.

do tego:
Damiano18 napisał/a:
PS: Niech twoja siostra nie zrobi takiego błędu jak ja... wybrałem laptopa... :roll: Nie wiem po co i na co... skoro mam "wypasiony" komputer stacjonarny... :roll: LEPIEJ będzie wziąć sobie wycieczkę na.... LAZUROWE WYBRZEŻE! :) Do Francji - Nicea, bądź ST. TROPEZ :-D

?
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-05-18, 21:59   Temat: Pytania Damiano18
Nie wydaje mi się , aby była możliwość finansowania takiego wyjazdu przez jakąkolwiek fundację.
Ale oczywiście możesz próbować, fundacji w Polsce wiele.
  Temat: Pytania Damiano18
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17749

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-05-17, 10:12   Temat: Pytania Damiano18
Myślę że wycieczek typowo turystycznych, rekreacyjnych nie finansują żadne fundacje.
Chyba że dla ludzi nieuleczalnie chorych, fundacje typu "Mam marzenie".
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group