1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15859

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-30, 07:51   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Tutaj masz zaznaczone węzły podostrogowe:

  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15859

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-16, 08:18   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Tak, są dość poważne.
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15859

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-15, 18:40   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Żeby było łatwiej porównać poniżej dwa ostatnie TK:

Grudzień 2010:
Cytat:
W badaniu kontrolnym niewielka regresja wielkosci zmiany naciekowo-węzłowej w śródpiersiu po stronie prawej. Zmiana obecni o wymiarach 34x36x60mm. W śródpiersiu przednim górnym po stronie prawej kilka węzłow śr do 16mm-nieco mniejszych niż poprzednio. Jamy opłucnowe bez płynu. Pasmowate zagęszczenia miąższu w podstawie płata górnego i w płacie środkowym prawego płuca nieco mniejsze niż poprzednio. Pojawiły się zagęszczenia miąższu w płacie dolnym prawego płuca i większy obszar naciekowo-niedodmowy w segmencie 9. Lewe płuco bez zmian ogniskowych.


Marzec 2011:
Cytat:
Masa patologiczna najpewniej węzłowa o policyklicznych zarysach zlokalizowana w śródpiersiu górnym po stronie prawej dochodząca do górnego bieguna prawej wnęki obecnie nieco mniejsza o wym 35x33x54 mm; w obrębie śródpiersia górnego przedniego po stronie prawej powiekszone węzły chłonne sr do 17 mm zagęszczenia zapalne miąższu z powietrznym bronchogramem w podstawie płata górnego prawego płuca, zmiany zapalne miąższu z komponentą zmian włóknisto-niedodmowych w płacie dolnym prawego płuca z obecnością niewielkiej ilości płynu w prawej jamie opłucnowej szer do ok 8 mm na poziomie zmian, zagęszczenia w rzucie segmentu języczkowego najpewniej pozapalne łączące się włóknistym pasmem z opłucną, pogrubienie odnogi lewego nadnercza do 13 mm


Zmiana w śródpiersiu jak widać pomniejszyła się w bardzo niewielkim stopniu (34x36x60mm -> 35x33x54mm), węzły z kolei odrobinę się powiększyły (do 16 -> do 17 mm). Zbyt wielu zmian więc nie widać. Dodatkowo pojawił się płyn w jamie opłucnowej, co niestety nie jest dobrym znakiem.
Pogrubienie nadnercza może oznaczać przerzut, ale nie musi.
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15859

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-03, 18:00   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Nikt na forum nie poda ile czasu Wam zostało, tego nie wiemy. Może kilka miesięcy, może rok.
  Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15859

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-03, 10:42   Temat: Czy ktoś może udzielić mi jakichs informacji?
Tak jak pisze billyb, dobrze że jest regresja, jednak guz jak i powiększone węzły nie zniknęły. Choroba pozostaje więc nadal w stanie zaawansowanym. Sytuację dodatkowo utrudnia ZŻGG.
Zastosowany schemat chemioterapii PE jest schematem typowo paliatywnym, tak więc należy tu mieć nadzieję jedynie na zmniejszenie objawów choroby, a nie na samo wyleczenie. Bardzo mi przykro.

Jak wygląda morfologia po tych 4 cyklach PE, nie pojawiła się neutropenia?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group