1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-12, 13:00   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelka napisał/a:
Tak się zastanawiam jeszcze czy na zwykłym wuniku morfologii i rozmazu mozna wywnioskować czy to ma podłoże bakteryje czy wirusowe itd.?

Teoretycznie można, np. przy zakażeniach wirusowych często spada poziom WBC, przy ciężkich zakażeniach wirusowych spadają limfocyty. Ale już np. NEUT spadają zarówno przy zakażeniach bakteryjnych, wirusowych jak i pasożytniczych. Nie jest to więc takie proste i jednoznaczne, jak by się wydawało.
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-06-22, 20:21   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
Na podwyższone ciśnienie można np. zmniejszyć ilość soli w diecie (chociaż chyba nie masz zdiagnozowanego przez lekarza nadciśnienia). Bóle głowy - może jesteś wrażliwa na zmiany pogody.
Chociaż jak dla mnie to wszystko jest reakcją nerwicową.

Temperatury proponuję nie mierzyć kilka razy dziennie, bo nie ma to żadnego sensu moim zdaniem. A tylko wpędzasz się w kolejne nerwy.

Zawsze możesz zrobić testy alergiczne, być może uczula Cię coś, co aktualnie pyli. Aczkolwiek węzły od alergii powiększone nie bywają.
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-06-14, 16:36   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
Tak, węzły < 15mm są OK - nie masz się czym przejmować.
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-06-06, 07:53   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelka napisał/a:
Zrobię USG za miesiąc lub dwa. Jesli węzły będą bez zmian to co wtedy? :roll:

To się wtedy będziemy martwić i zastanawiać ;)
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-06-01, 14:45   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
U osoby bez wywiadu onkologicznego niepokojące są węzły o wymiarach powyżej 15mm. U Ciebie takich nie ma, więc nie ma się czym niepokoić.
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-21, 18:18   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
Dokładnie, dla mnie też objawy przemawiają za infekcją.
Naturalnie wszystkie wyniki powinien analizować dobry internista, żeby mieć pełnię obrazu klinicznego.

Jak już mówiłam, dla mnie wysokie RR i tętno mogą być wynikiem ciągłego stresu spowodowanego objawami. Stany podgorączkowe, ból głowy i karku tak samo - somatyczne objawy silnego stresu.
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
absenteeism

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70012

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-05-13, 22:10   Temat: Re: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelka napisał/a:
Kark z tyłu tez lekko boli (ból jakby reumatyzm).

Kark z tyłu bardzo często boli od zbyt długiego siedzenia (np. przy kompie) w jednej pozycji, co pewnie zdarza Ci się przeszukując internet w poszukiwaniu artykułów dot. Twoich objawów :)

Cytat:
A na dodatek robi mi się jeszcze jakaś wielka krosta na szyi, ale to chyba nie ma nic wspólnego?

Może to po prostu zwykły pryszcz?

Cytat:
Tętno też mam szybsze.

Nie dziwię się, przy tych nerwach to normalne. Poza tym - co to znaczy "szybsze"? Szybsze niż masz zwykle (jakie masz zwykle?)? Szybsze niż normy podręcznikowe?

Cytat:
Jestem załamana bo tyle jest w internecie artykułów jak trudno rozpoznac nowotwory układu krwionośnego.

Dlatego właśnie do wszelkich informacji w necie należy podchodzić z dystansem - coś wziąć do siebie, większość odrzucić, a przede wszystkim stawiać na wizytę u realnego lekarza, nie dr. Google.

Cytat:
Prosze o jakąkolwiek radę.

Myślę odobnie jak jogi - zrób sobie (dla własnego spokoju, wiem z własnego doświadczenia, że to pomaga) usg węzłów chłonnych, możesz poprosić lekarza o skierowanie na RTG zatok skoro o nich wspominasz. Morfologię masz ok, to dobrze. Spróbuj umówić się na wizytę do innego lekarza i przedstawić mu swój problem, tak w celu konsultacji i uzyskania odmiennej opinii.

I przede wszystkim - nie martw się na zapas :) wiem, łatwo się to mówi będąc po drugiej stronie, ale przynajmniej spróbuj się trochę uspokoić bo ludzka psychika jest w stanie generować najdziwniejsze objawy :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group