1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Policzmy się z rakiem!
absenteeism

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9778

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-11, 19:59   Temat: Policzmy się z rakiem!
DSS napisał/a:
Mamy dwie ziarnice złośliwe (nowotwór odsetkowo wysoce wyleczalny nawet gdy jest zdiagnozowany jako zaawansowany) - poza tym to nowotwór hematologiczny, a nie rak.

Pewnie ok. 90% społeczeństwa nie wie, że są mięsaki, raki czy nowotwory hematologiczne. My na forum jesteśmy mądrzy, bo dowiedzieliśmy się tego od innych mądrych, ale nie wszyscy są pewnie uświadamiani przez swoich lekarzy czy sami chcą szukać informacji na ten temat. Dla tych 90% to wszystko to po prostu "rak", pewnie dlatego organizatorzy użyli akurat tego hasła :)

Swoją drogą, właśnie widziałam reklamę akcji w TV, więc dość szeroko to propagują - to dobrze, bo może jak ludzie wejdą na stronkę i pooglądają sobie nawet tych nie do końca jeszcze wyleczonych, to zastanowią się "hm. może i ja pójdę zrobić cytologię/mammografię/RTG klatki/cokolwiek".
  Temat: Policzmy się z rakiem!
absenteeism

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9778

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-11, 12:05   Temat: Policzmy się z rakiem!
To raczej (wg mnie) ma być akcja nastawiona na emocjonalne wsparcie a nie udokumentowane przypadki wyleczeń. Ma pokazać to, o czym wielokrotnie się wspomina i warto to powtarzać sto razy - że rak to nie wyrok i nigdy nie należy się poddawać. W końcu ktoś, kto np. niedawno dowiedział się o diagnozie będzie na takiej czy podobnej stronie szukał wsparcia i informacji, że można z tego wyjść, a nie statystyk.

Ciężko by było swoją drogą stworzyć akcję, w której wpisy chorych byłyby weryfikowane, bo niby jak? Każdy musiałby zeskanować swoją dokumentację choroby i wysłać do admina, które dopiero wtedy akceptowałby rejestrację danego użytkownika? :)

Mnie podoba się każda inicjatywa, która zmusza do rozmów o nowotworach, namawia do wczesnej diagnostyki i profilaktyki, dlatego zalinkowałam. Kto będzie chciał, to sobie spojrzy, a kto nie to nie zmuszam ;)
  Temat: Policzmy się z rakiem!
absenteeism

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9778

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-11, 11:34   Temat: Policzmy się z rakiem!
Nie wiem, czy wiecie o ciekawej inicjatywie:

Policzmy się z rakiem!

To akcja, która skupia ludzi walczących aktualnie z nowotworem lub tych, którym udało się z nim wygrać. Chodzi o to, aby każda z takich osób jednym kliknięciem dała o sobie znać, aby pokazać, że z rakiem można walczyć i wygrywać, pomagając tym samym innym.

Akcja trwa od 10 do 17 maja, więc jest czas na Wasze jedno małe kliknięcie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group