1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik RTG obawy...
absenteeism

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-04-14, 19:59   Temat: wynik RTG obawy...
No i widzisz, wszystko skończyło się dobrze :) bardzo się cieszę i mam nadzieję, że palenie rzucone już na amen ;)
  Temat: wynik RTG obawy...
absenteeism

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-30, 22:05   Temat: wynik RTG obawy...
Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem nowotworu płuca, którego objawem byłby ból w klatce piersiowej - płuca nie są unerwione, stąd ten nowotwór jest rozpoznawany w bardzo zaawansowanym stanie. Bo po prostu nie boli.

A co do innych objawów - jesteś po ostrym przeziębieniu, masz jak na razie zacienienie stwierdzone w RTG i chyba żadnych innych objawów? No, i paliłeś, ale już rzuciłeś. Więc jakie inne objawy przemawiające za rakiem płuc?
To dobrze, że pulmonolog chce dalszej diagnostyki - tak właśnie powinno być, że najpierw eliminuje się choroby najgroźniejsze, żeby w razie czego szybko działać, a na sam koniec pozostawia się resztę. Masz już umówione TK i bronchoskopię?

Rozumiem, że się boisz i wcale się nie dziwię, ale postaraj się nie wmawiać sobie na siłę raka i nastawiać się akurat na tę diagnozę - chyba, że wolisz zakładać najgorsze a potem miło się rozczarowywać (ja tak mam), ale to niezbyt zdrowe podejście.
  Temat: wynik RTG obawy...
absenteeism

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-28, 18:10   Temat: wynik RTG obawy...
Na odstawienie papierosów nigdy nie jest za późno, to bardzo dobra decyzja :)

Jeśli do jutra DSS Ci nie odpisze co o tym myśli, to daj znać co powiedział lekarz i jaką przewiduje dalszą diagnostykę. Ale myślę, że jeśli sam nie zaproponuje, to zapytaj o TK klatki żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
  Temat: wynik RTG obawy...
absenteeism

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-28, 17:54   Temat: wynik RTG obawy...
orzel, a dostałeś też skierowanie na TK klatki w celu dalszej diagnostyki? Lekarz prowadzący już widział wynik RTG?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group