1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
absenteeism

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15388

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-02, 21:58   Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
Na PET trzeba mieć skierowanie.
  Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
absenteeism

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15388

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-21, 21:54   Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
Wy - nic. Czekać, sprawdzać neutrofile, w razie nadmiernego spadku lekarze podadzą czynnik wzrostu.
  Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
absenteeism

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15388

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-13, 17:09   Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
giaurka napisał/a:
To jeszcze pytanie dlaczego usunięto tylko 8 wezlow?

To jest pytanie, które należy skierować do chirurga operatora. Ja nie wiem, nie operowałam :)

giaurka napisał/a:
Rozumiem, że mam walczyć?

Tak. Jeśli masz skierowanie od specjalisty (np. onkologa), TK możesz wykonać zarówno na NFZ, jak i prywatnie - oczywiście prywatnie dużo szybciej. Jeśli masz skierowanie od lekarza rodzinnego, TK możesz wykonać prywatnie. Tak więc i POZ może je wystawić.
  Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
absenteeism

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15388

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-12, 21:36   Temat: Rak esicy z przerzutami do węzłów
giaurka napisał/a:
Badanie histopatologiczne wykazało Adenocarcinama tubulare invasivum (G2). Czyli rozumiem, że rak się rozwinął już do drugiego stopnia w tym czasie.

Nie, G2 to stopień złośliwości histologicznej nowotworu, nie stadium jego zaawansowania. Biopsja czy jakiekolwiek inne badania nie mają wpływu na cechę G.
W jednym z polipów może być stwierdzony nowotwór G1, w innym G2.

giaurka napisał/a:
TK nikt nie chce nam zrobić
,
Chcesz powiedzieć, że do tej pory nie wykonano żadnego TK jamy brzusznej? Czy jeśli ktoś nie chce Wam dać skierowania na wykonanie badania (mam na myśli lekarzy, którzy się Wami opiekują), prosisz o wyjaśnienie odmowy oraz o odmowę na piśmie z pieczątką i podpisem?
Czy próbowałaś u lekarza POZ?

giaurka napisał/a:
1) rokowania?

Przede wszystkim pobrano zbyt mało węzłów chłonnych (< 12), by móc w pełni ocenić ich zajęcie. Bazując na wyniku histpat, faktycznie jest to stadium IIIA i rokowania o jakich piszesz.

Odnośnie medycyny chińskiej, podawania mleka itp. - czy gdziekolwiek udowodniono ich działanie antynowotworowe lub wzmacniające? Udowodniono = w badaniach klinicznych na ludziach.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group