1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: opis badania TK
Zuzia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-17, 22:38   Temat: opis badania TK
Dziś mama była u swojego lekarza chorób wewnętrznych z opisem TK o którym pisałam wczoraj, o dziwo lekarz nie postawił żadnej diagnozy ani jakichkolwiek przypuszczeń. Owszem skierował mamę na badania, jeszcze dzisiejszego popołudnia udało nam się zrobić USG jamy brzusznej i USG ginekologiczne, oba badania w normie. Jutro ma mieć bronchoskopie w szpitalu, tylko że to nie jest typowy szpital onkologiczny. Jest to szpital z oddziałami takimi jak gruźlica, choroby płuc i choroby wewnętrzne. Na skierowaniu do szpitala próbowałam odczytać rozpoznanie choroby jakie tam umieścił lekarz i brzmi ono (mam problemy z rozczytaniem): Tu pulmnis dxe iquotore origine.
Opis badania TK widział dziś lekarz chorób wewnętrznych i lekarz rodzinny i obaj panowie nic konkretnego nie powiedzieli. Bardzo się martwię i nie mogę zrozumieć dlaczego lekarze nie określają stanu choroby mamy, a może w tym rozpoznaniu na skierowaniu, po łacinie jest jakaś wskazówka. Boję się, że czas ucieka a przecież jest tak ważnym czynnikiem.
  Temat: opis badania TK
Zuzia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-16, 20:21   Temat: opis badania TK
Witaj,mama lat 48 miała wykonywane rutynowe badania takie co się powtarza co jakiś czas w tym prześwietlenie płuc po czym lekarza zaniepokoiło zdjęcie i powtórzono prześwietlenie jeszcze w tym samym tygodniu.Lekarz nie umiał zdiagnozować jednoznacznie wyniku obu prześwietleń i skierował mamę na badanie TK, które zrobiła 02-02-2009. Oto opis owego badania:
Badanie TK klatki piersiowej po podaniu kontrastu (ultravist 370-60ml).
W 6 segmencie płuca prawego widoczny okrągły guzek śr.12mm mogący odpowiadać TU (meta). Ponadto w 10 segmencie płuca prawego dwa podopłucne zagęszczenia śr.5mm. W szczytach obu płuc skąpe zmiany włókniste. Innych zmian ogniskowych w płucach nie dostrzega się. Serce naczynia wielkie i pozostałe struktury śródpiersia w normie.
Moje pytanie jest takie, jakie badania dodatkowe powinna wykonać mama by móc zdiagnozować chorobę i ją z tego leczyć? Do swojego lekarza chorób wewnętrznych mama zarejestrowana jest na środę dlatego zwracam się do Was o pomoc w doradzeniu kompletnych badań tak by lekarz wypisał potrzebne skierowania i właściwie prowadził mamę.
Chciałabym wiedzieć co znaczy ten opis badania TK. Pozdrawiam. Z góry dziękuje za odpowiedź. Zuźka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group