1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Zocha

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3292

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-21, 22:16   Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Dziękuję Wam za pomoc. Dopóki tata żyje jest we mnie nadzieja choć bardzo znikoma po tym wszystkim co czytam i na podstawie wyników
  Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Zocha

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3292

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-21, 20:54   Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Szukam w necie pozytywnych historii z rakiem żołądka,ale nie trafiłam na żadną....mam wrażenie,że to najgorszy typ. Czy chemia paliatywna może cofnąć zmiany?
  Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Zocha

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3292

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-21, 19:38   Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Tatę nic nie boli. Funkcjonuje normalnie, tym bardziej jest nam ciężko uwierzyć w tak zaawansowane stadium choroby. Rozumiem, że mimo wszystko żołądek z węzłami będzie można usunąć? Leczenie paliatywne to dramat tylko odwlekanie wyroku....
  Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Zocha

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3292

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-21, 17:31   Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
To przejęzyczenie oczywiście, chodzi o nacieki na okoliczne struktury. Nie mam tu badania Tk, ale w streszczeniu wygląda to tak,ż e guz żołądka nacieka prawdopodobnie na trzon trzustki i zajęte są węzły chłonne. Chirurg, stwierdził, że żołądek jest do wycięcia. Natomiast musi najpierw otworzyć, aby zobaczyć jak to wszystko wygląda. Onkolog natomiast zlecił badanie Pet jamy brzusznej w celu sprecyzowania dwóch ognisk na wątrobie, które mogą być atypowym naczyniakiem lub meta? Są to nieduże ogniska ok. 20 mm w 3 oraz 7 segmencie wątroby. Bardzo liczymy na operację. Czytałam, że przerzuty odległe mogą ją wstrzymać. Czy znane są przypadki wycięcia zmian na wątrobie wraz z resekcją żołądka ? Dlaczego onkolog zlecił Pet jeśli i tak po otwarciu widać co tam jest w środku?
  Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
Zocha

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3292

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-21, 12:40   Temat: Rak żołądka z możliwymi przerzutami do wątroby
U mojego taty zdiagnozowano gruczolakoraka żołądka z naciskaniem okolicznych struktur oraz przerzutami do węzłów chłonnych. Na wątrobie znaleziono strukturę podejrzaną o meta. W celu sprecyzowania komisja skierowała go na Pet wątroby. W związku z tym moje pytanie czy zmianę na wątrobie można usunąć przy resekcji żołądka? Czy zmiana meta na wątrobie dyskwalifikuje z góry z operacji resekcji żołądka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group