1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: opieka w hospicum czy można coś jeszcze zrobić?
Zebra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7990

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-25, 09:12   Temat: opieka w hospicum czy można coś jeszcze zrobić?
Ewentualnie można poprosić lekarza o prywatną wizytę w hospicjum. Ja poprosiłam urologa, był zaskoczony, ponieważ Mamę też leczył, ale powiedział, że jeżeli jest potrzeba to przyjedzie.
  Temat: opieka w hospicum czy można coś jeszcze zrobić?
Zebra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7990

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-23, 01:11   Temat: opieka w hospicum czy można coś jeszcze zrobić?
Mojej Mamie onkolog powiedział wprost, że chemii nie poda, operacji nie może być, czyli dostępne metody leczenia się wyczerpały. Mama wtedy się wściekła i podłamała, na tyle że lekarz zwołał konsylium i po naradzie miała dostać 70% dotychczasowej dawki (nie udało się, zemdlała), itd.,itd., wszystko wcześniej opisywałam.

Hmmm, a co mówić? Ja próbowałam w delikatny sposób dawać Mamie do zrozumienia, że Jej organizm jest słabiutki i póki co o szybkiej chemii czy operacji nie ma mowy.
Musimy troszkę poczekać i obserwować co się dzieje. Mamy onkolog do końca nie wykluczał, że do niego wrócimy.

Moja Mama miała świadomość, że nie walczymy o Jej zupełne wyzdrowienie, ale o Jej jak najdłuższe życie.

Trzeba Mamie wytłumaczyć, że lekarze walczą, aby było Jej dobrze, nie bolało, o komfort Jej życia.

Sama jeżeli chce walczyć, jeżeli może, niech je i pije. Porozmawiaj też z lekarzem czy Mama dostaje sterydy? To troszkę przynosi ulgi i wydłuża życie (jeżeli nie może jeść, ma problemy z przełykaniem, sterydów się nie podaje).

Gdy będziesz w hospicjum postaraj się o psychologa, jeżeli Mama sama nie chce, to razem możecie z nim porozmawiać, a on w najdelikatniejszy sposób wskaże priorytety na obecny czas :)
  Temat: opieka w hospicum czy można coś jeszcze zrobić?
Zebra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7990

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-22, 22:43   Temat: opieka w hospicum czy można coś jeszcze zrobić?
1. Niestety lekarze kierują do hospicjum stacjonarnego w ostateczności, gdy stan chorego wymaga ciągłej i profesjonalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, czego w domu zazwyczaj nie można zapewnić (moja Mama miała przetokę pęcherzowo-jelitową, no i litry krwi) i sama bym sobie z tym nie poradziła (moje rozterki w tym temacie opisałam w innych postach).
2. Hospicjum nie jest od wyleczenia, a od przynoszenia ulgi w cierpieniu (leczenie objawowe) oraz opieki pielęgniarsko-psychologicznej.
3. Może niech Mama porozmawia z psychologiem? Myślę, że to mogłoby Jej pomóc zrozumieć co się dzieje i uspokoić.
4. Pomimo, że jest w Hospicjum kompleksowa opieka, to pamiętajmy, iż wszyscy to obcy ludzie. Jeżeli Mama ma rodzinę to jest wskazane, aby cały czas Jej ktoś towarzyszył, żeby czuła się bezpiecznie.
5. Tak, to mogą być obrzęki limfatyczne.
6. Jeżeli lekarz mówi, że jest za duże ryzyko to myślę, że wie co mówi. Niestety do mnie też tak powiedział i miał rację, ponieważ kilka godz. później Mama zapadła w śpiączkę, a kilka dni później, niestety...
7. Na podstawie tego co piszesz, obawiam się, że Twojej Mamy stan jest poważny.
8. Nie wiem jakie są Wasze relacje rodzinne, ani Twoje możliwości, ale skłaniałabym się do przyjazdu do Mamy, to największa pomoc w takiej sytuacji jaką można okazać.
9. Chorego z hospicjum zawsze można zabrać, ale trzeba skonsultować to z lekarzem z hospicjum i od razu postarać się o opiekę w domu.

Gdybyś jeszcze miała jakieś pytania z zakresu opieki hospicyjnej to jestem do dyspozycji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group