1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-24, 13:20   Temat: Anelia - komentarze
jo_a napisał/a:
Aga Majtki se kup! Z ogonkiem wiewiórki.

jo_a, nie wiem czy też nie powinnaś się powściągnąć w swoich radach ;) - oczywiście to żart, żeby była jasność.
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-24, 11:31   Temat: Anelia - komentarze
Anelia napisał/a:
Lekarze chyba wiedzą co robią ...

Mnie ostatnio takie leki zaproponowali na ból głowy, że czasami chyba nie wiedzą... :--: Za to jeden młody lekarz stwierdził, że joga i aerobik powinny mi pomóc :) wolę tę drugą opcję, chociaż na nic się jeszcze nie zapsałam ;)

[ Dodano: 2012-06-24, 11:32 ]
Lekarz a lekarz... :mrgreen:
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-22, 16:19   Temat: Anelia - komentarze
Wyszukaj innego lekarza, najważniejsze to dobry kontakt pacjent - lekarz, zwłaszcza kiedy trzeba się przed nim otworzyć i mówić o najskrytszych przeżyciach, emocjach. Leki powinny być ostatecznością, rozmowy, rozmowy, rozmowy, psychoterapia, a nie pójście na łatwiznę i łykanie tabletek. Kiedyś będziesz musiała je odstawić, a to też nie jest łatwe. Najważniejsze to znaleźć lekarza, który zrobi WSZYSTKO, aby postawić Cię na nogi bez chemicznych wspomagaczy, w ostateczności leki. Zdalnie obserwując Ciebie to do "ostateczności" jeszcze daleko...

Głowa do góry!! :mrgreen:

A najlepiej, gdyby ten lekarz był przystojnym mężczyzną ;) od razu lepsze samopoczucie 8-)
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-29, 10:47   Temat: Anelia - komentarze
"Każda wspólnie spędzona chwila jest piękna, bo jeszcze jest." |uscisk|

I teraz musimy znaleźć w sobie dużo siły, aby być z tymi, którzy są, żyją i starać się, aby każda chwila z nimi też była piękna, żeby w przyszłości znowu nie chcieć cofać czasu...
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-17, 22:51   Temat: Anelia - komentarze
Anelia napisał/a:
Nie uraziłaś mnie a raczej skłoniłaś do ujawnienia części Swojego żalu.

Życzę Ci, abyś jak najszybciej wyzbyła się całego swojego żalu, żebyś mogła zamknąć pewien etap w swoim życiu, żebyś odnalazła spokój i ukojenie.
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-17, 18:13   Temat: Anelia - komentarze
Absolutnie nie było moją intencją umniejszenie Anelii wysiłku, zaangażowania, bólu, etc. Nie podważam również jej wypowiedzi na temat relacji z mamą.

Jedynie próbuję rzucić może trochę inne światło na jej sytuację, spojrzeć z innej strony, odnaleźć w jej bliskich choć szczyptę człowieczeństwa.
Nie chciałabym, aby Anelia miała poczucie, iż jest najbardziej skrzywdzoną i osamotnioną osobą na świecie, raczej w niczym jej to nie pomoże. Czasami zastanawiam się czy sami jej w tym nie utwiedzamy, w samotności i boleści.

Gdy nie możemy zmienić rzeczywistości, musimy spojrzeć na nią inaczej niż do tej pory...

Anelio wybacz moje niestosowne pytania i być może błędne wnioski.
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-17, 10:21   Temat: Anelia - komentarze
kasiutka72 napisał/a:
Zebra wierz mi że tak jest że jak trzeba to nie ma na kogo liczyć.
- nie trzeba mi tego tłumaczyć.

Widocznie źle się wyraziłam, ponieważ moje intencje były inne.

Po prostu czasami nawet Wilk samą swoją obecnością może okazać się pomocny,
bo np. możesz się przespać choć 1 godz. na dobę. Ktokolwiek kto przyjdzie usiądzie z chorym nawet na 15 min., żebyś mogła pójść do pokoju, usiąść i zamknąć oczy.
Piszę tylko o kwestii fizycznej, nie emocjonalnej.

W tłumie też można być samotnym, ale to zupełnie inny temat.

[ Dodano: 2011-09-17, 11:00 ]
A może..., z drugiej strony, ważniejsze jest aby Ktoś nie przeszkadzał, aniżeli pomagał na siłę, przy okazji krzywdząc...
Przepraszam Anelio za moje dywagacje w Twoim wątku, ale jesteś osobą bardzo inspirującą do tego typu refleksji :)
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-17, 09:16   Temat: Anelia - komentarze
Anelia napisał/a:
mimo iż na siłę, to doceniam każdy gest o który walczyłam tak długo i ciężko

Ważne, że miałaś w tym czasie kogoś kto choć z przymusem, ale jednak był i Wam pomagał.
Sfery samotności emocjonalnej nie poruszam, bo nie to było sensem mojego pytania.

Pozdrawiam! :)

[ Dodano: 2011-09-17, 09:26 ]
Życzę Ci, aby Twój żal i ból jak najszybciej minęły i żebyś kiedyś mogła spojrzeć na bliskich, którzy pozostali, nizałzawionym okiem :tull:
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-17, 00:02   Temat: Anelia - komentarze
Anelio prawie w każdym poście piszesz, że opiekowałaś się Tatą sama i nie miałaś znikąd żadnego wsparcia...
Czy mieszkałaś z Tatą sama? Czy przez cały okres Jego choroby spałaś z Nim co noc i co kilka minut sprawdzałaś czy oddycha? Czy co chwilę w nocy prowadziłaś do łazienki, w której mdlał? Czy aby przywieźć receptę zlecałaś to taksówkarzowi? Czy żeby jechać do lekarza prosiłaś kolegę, aby został z Tatą, a On nie chciał z nikim obcym, bo się wstydził?
Myślę, że było wiele prozaicznych sytuacji, w których nie byłaś sama, kiedy Twoja Mama wzywała pogotowie, kiedy Mama była z Tatą w domu, a Ty mogłaś jechać po receptę, itp., chyba że coś źle przeczytałam...
Myślę, że warto to docenić. Wierz mi są osoby, które nawet tego nie mają.
Mam nadzieję, że Cię nie uraziłam.
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-08-15, 17:43   Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36 napisał/a:
To jej wątek i - takie jest moje zdanie - jesli pisanie tutaj przynosi ukojenie niech pisze w swoim wątku. Opisuje przecież to, co czuje.

Oczywiście, nie zauważyłam, skoncentrowałam się na ostatnim poście.

Katarzynka36 napisał/a:
Możemy tylko radzić, pomagać, wspierać.


|uscisk|
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-08-15, 15:49   Temat: Anelia - komentarze
jo_a napisał/a:
Tylko poszukajcie wentyla, który upuści Wasz ból.

Pewnego rodzaju wentylem jest właśnie to forum. Niestety temat śmierci czy terminalnego stadium choroby nowotworowej dla sporej liczby osób nie jest tematem codziennej dyskusji, stąd trudno znaleźć rozmówcę, kogoś kto wysłucha.

Jestem bardzo aktywna zawodowo, ciągle wśród ludzi, ale obawiam się, że moi klienci nie mają ochoty słuchać o moich przeżyciach czy rozterkach ;)

Rozpoczynam dwa duże projekty, ale nie ucieknę przed pamięcią, nie wykasuję tego co się działo, żyję i funkcjonuję dalej, ale nie jest łatwo :roll:
  Temat: Anelia - komentarze
Zebra

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148138

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-08-14, 23:55   Temat: Anelia - komentarze
Anelio wlasnie przeczytalam powyzsze i ja podobnie przezywam zalobe jak Ty,ale tez zdalam sobie sprawe,ze chyba nie powinnysmy zameczac calego forum w wielu watkach naszym cierpieniem.

Moze zalozmy osobny temat. tylko jaki!?
Zebysmy mogly sie wyzalic w jednym miejscu

[ Dodano: 2011-08-15, 00:27 ]
Zalozylam pt Zaloba. Niech bedzie nisza i ukojeniem dla potrzebujacych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group