1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-30, 11:09   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
JustynaS1975 napisał/a:
hm... nie


Tak myślałam, że mnie to nie minie... ;)
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-29, 21:42   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
JustynaS1975,
Może chcesz przyjechać nad morze i troszku mi tu posprzątać? |prosi|
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-29, 12:12   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
agnieszka39 napisał/a:
i jak mam mieć pozytywne myśli ta moja mamcia lekkiego życia nie miała ani w dzieciństwie ani potem, dopiero na starsze lata jakos się układało jej


To jest straszne, chodzą po świecie cholery, które wiele krzywd wyrządziły i jakoś mają z górki :fucc:

My z Mamą od 10 lat w końcu żyłyśmy w spokoju i w poczuciu bezpieczeństwa. Mieszkałyśmy obie, same. Jakoś 3 lata temu myślałam, że spotkała najlepszego partnera na świecie, niestety okazał się wielkim oszustem, nabrał Ją, mnie, brata i naszych znajomych. Do tej pory jesteśmy w szoku jak Wszyscy mogliśmy się tak wmanewrować :shock:

W kilka m-cy po zakończeniu tego toksycznego związku, dowiedziałyśmy się, że Mama ma raka. Cios za ciosem, cios za ciosem, dlaczego... :?ale?:

Tym bardziej nie mogę się pogodzić z tym co się działo i dzieje :cry:
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-26, 08:36   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
agnieszka39 napisał/a:
A moja mamusia już tęskni za mną wczoraj mi powiedziała


No widzisz :-D
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-25, 18:03   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
gaba napisał/a:
trzeba być grzecznym do obcych - zostajesz tylko Ty (chyba że masz siostrę). To opisują w swoich autobiografiach liczne znane kobiety. Mama jest chora, więc nie możesz się wykłócać, ale radzę: nie przejmuj się i nie przeżywaj tego. Zjawisko jest tak częste, że możesz sobie tylko powiedzieć "nie ja pierwsza i nie ostatnia"


Dokładnie tak...
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-25, 12:04   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
agnieszka39,
Spokojnie, moja Mama też miała słabsze dni i czasami bardzo bolesne rzeczy mówiła. Rozmawiałam o tym z lekarzem, powiedział bardzo ważną rzecz - Twoja Mama jest bardzo poważnie chora, ma prawo do różnych emocji, bycia niezadowoloną, nawet nieznośną. To Ona jest chora, a Ty musisz się odnaleźć w sytuacji i dostosować. Swoją drogą nie zastanawiam się nad obgadywaniem Ciebie przez Twoją Mamę, a raczej na przekazywaniu tych informacji Tobie przez Twoją bratową.
Jako pielęgniarka powinna mieć świadomość, że ciężko chory ma prawo do irracjonalnych zachowań i odczuć.
To nie są złe emocje sierowane do Ciebie, one są skierowane w chorobę, a jeżeli jesteś najbliższą Mamie osobą, to Ty najbardziej będziesz dostawała po głowie :)
Do Ciebie może być niemiła, nie musi udawać, że jest wszystko ok, bo wcale tak nie jest :roll:
  Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Zebra

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 39877

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-14, 14:53   Temat: Bliscy chorują a my daleko, w pracy itp
Mojej Mamie też wszystko śmierdziało i nie smakowało, tak bardzo nie smakowało, że wymiotowała wszystkim. Nie tylko jedzenie, napoje też, kupiłam wszystkie smaki i rodzaje soków, kompotów, soków do rozcieńczenia, wody, miodu, herbat, wszystko i nic nie smakowało. Niestety nie znalazłam na to sposobu :-(
Jeszcze w miarę kawa inka z mlekiem na śniadanie przechodziła, a i sok z mandarynek z puszki (żadne truskawki, ananasy).

Pozostaje metoda prób i błędów :?ale?:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group