1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-03, 13:55   Temat: mammobus
Bardzo dobre spostrzeżenie. Ludzie nie chcą chodzić do lekarzy ani się badać. W sumie to nic dziwnego, bo niektórzy lekarze potrafią człowieka zdołować. Znowu przykład mojej mamy (może trafia na takich lekarzy:) ), poszła do jakiegoś lekarza i chciała na jakieś badanie (mówię jakieś bo nie pamiętam jakie) a on jej na to, że wynajduje sobie choroby.............cóż zrobić
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 22:48   Temat: mammobus
Ja akurat nie myślałam nigdy o mammobusie , że nie powinno się w nim robić badań. Do czasu jak właśnie jeden lekarz tak mamie zasugerował. Zdania w tym temacie są podzielone. Jedni lekarze zapraszaja drudzy odradzaja......

[ Dodano: 2015-01-03, 12:37 ]
Może jest ktoś komu lekarz powiedział, dllaczego nie robić badań w mammobusach?
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 21:56   Temat: mammobus
To chociaż tyle dobrze. Różne przypadki się zdarzają. Ja akurat mam doświadczenie jako pacjentka bardzo duże i już mnie chyba nic nie zdziwi.... :)
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 21:34   Temat: mammobus
Od radiologów bardzo dużo zależy. Dobry radiolog jest w stanie zobaczyć nawet najmniejsze zmiany których inni radiolodzy nie widzą. Zresztą to nie tylko na mammografi ale na rtg, usg itd. Ale to ciekawe, że guz widziany gołym okiem radiolodzy nie widzieli i napisano, że ok. Ręce opadaja.
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 20:41   Temat: mammobus
Widzę ze zdania są podzielone...rzeczywiście trzeba popytać jak to inni specjaliści widzą.
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 17:52   Temat: mammobus
W tym sensie to ja wiem o co chodzi o profilaktykę. Tylko chodziło mi o to dlaczego niektórzy lekarze odradzają badań w mmmobusach.
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 15:59   Temat: mammobus
No właśnie i o co chodzi z tymi mammobusami?
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 14:51   Temat: mammobus
Nie wiem dlaczego ten lekarz tak powiedział mojej mamie. W sumie nie miał powodu do tego żeby ją przekonywać, chciałam poznać wasze zdanie, bo wydaje mi się że może być w tym ziarenko prawdy....skoro nie tylko on tak uważa...

[ Dodano: 2015-01-02, 14:55 ]
MAMMOGRAF w mammobusie
W marcu 2014 r. mammobus Centrum Onkologii w Gliwicach został wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy mammograf, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu przy zastosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania. Poprawił się również komfort podczas badania dzięki doborowi ucisku w zależności od wielkości i struktury piersi. Zastosowana w aparacie cyfrowa technologia pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu piersi oraz cyfrową archiwizację, co ułatwia lekarzowi porównanie wyniku z wcześniejszą mammografią i precyzyjny opis badania.
No i sama nie wiem co myśleć..............

[ Dodano: 2015-01-02, 14:57 ]
Może nie wszystkie mammobusy są takie jak ten co przytoczyłam z Instytutu Onkologii........taki nowoczesny. ..hm........może ten lekarz mówił o tych innych.......może miał z tym jakieś doświadczenie...
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-02, 12:47   Temat: mammobus
Chodzi o to czy robienie badań w mammobusach jest wiarygodnym badaniem. Może mają gorszy sprzęt nie wiem o co chodzi. Tak powiedział lekarz robiący usg piersi mojej mamie.
  Temat: mammobus
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 16723

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2015-01-01, 23:11   Temat: mammobus
Moja mama miała robiona mammografię w mammobusie. Myślałysmy, że jest to wiarygodne badanie z takich mammobusów. A ostatnio mama będąc na usg, powiedziała lekarzowi że robiła w takim mammobusie mammografię, a ten powiedział zeby nigdy nie robiła w takich miejscach badań. Nie wiem czy ktos słyszał cos takiego?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group