1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego
Wanda1238

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-03-18, 14:41   Temat: Rak jelita grubego
W RTG klatki piersiowej ze szpitala nie było tej zmiany. Przepraszam,że marudzę ale czy jest duże prawdopodobieństwo,że to może być przerzut?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
  Temat: Rak jelita grubego
Wanda1238

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-03-17, 23:35   Temat: Rak jelita grubego
Witam ponownie po krótkiej przerwie.

Tata zaczął czuć się coraz lepiej , przytył, wrócił apetyt, właściwie wrócił do pełnej sprawności sprzed operacji. USG brzucha wykonane jakiś miesiąc temu wyszło prawidłowo. Ale co mnie martwi , odebraliśmy wyniki RTG klatki piersiowej i coś tam jest. Dodam jeszcze że zaczęło go bardzo boleć prawe ramię (prześwietlenie nic nie wykazało).

Opis RtG klatki piersiowej: W polu dolnym płuca prawego ,nadprzeponowo, zagęszczenie wielkości 38x18 mm- pozapalne? Wskazana dalsza diagnostyka lub analiza retrospektywna. Poza tym pole płuca bez zmian ogniskowych. Lewa kopuła przepony gładka, kąty wolne. Sylwetka serca niepowiększona . Aorta ze zwapnieniami w łuku.

Bardzo się boje ,że to znowu raczysko się odzywa ,tym razem w płucach. A już tak się cieszyliśmy ,że będzie dobrze.
  Temat: Rak jelita grubego
Wanda1238

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-15, 19:48   Temat: Rak jelita grubego
missy, Dziekuje bardzo i również pozdrawiam:)
  Temat: Rak jelita grubego
Wanda1238

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-15, 19:33   Temat: Rak jelita grubego
missy, dziękuje, jest to bardziej już zrozumiałe dla mnie.
Nic nie wiem na temat CEA,ale chyba gdyby wykonano to byłoby to załączone przy wypisach. Strasznie ciężko jest się coś dowiedzieć od lekarzy,jeśli nie jest to wizyta prywatna,zresztą nawet nie wiem o co pytać, mam mętlik w głowie. Lekarz mówił o tej chemii jeszcze przed wynikiem histopatologii,więc może myślał,że jest to stopień III... Bo wynik badania patomorfologicznego odebraliśmy kilka dni po wypisaniu taty do domu.

missy, czy uważasz że powinniśmy zrobić to badanie CEA?

[ Dodano: 2018-12-15, 19:37 ]
A tata dostał skierowanie do poradni chirurgicznej i onkologicznej . Wiesz może czy trzeba się zgłosić tam jak najszybciej, czy też troszkę poczekać,aż nabierze sił ?
  Temat: Rak jelita grubego
Wanda1238

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-15, 18:31   Temat: Rak jelita grubego
Witam i dziękuje za reakcje. Tata jest po zawale m.sercowego, ma nadciśnienie tętnicze i POCHP. Załaczam zdjęcie wykonanych badań TK jamy brzusznej , USG, rentgen płuc. Bardzo proszę o jakieś rady...

[ Dodano: 2018-12-15, 18:44 ]
Oprócz raka znaleziono jeszcze polipa w jelicie, wynik badania patomorfologicznego Polypus hyperplasticus. Załączam jeszcze badania krwi...

[ Dodano: 2018-12-15, 18:50 ]
Problem z apetytem nasilił się po operacji, chociaż już przed operacją w ostatnich miesiącach bardzo stracił na wadze, mówił że ciągle czuje się pełny, miał problemy z oddaniem stolca. Zmyliło nas to ,że miał kolonoskopie 7 lat temu i wycięte polipy oraz jakieś 3 lata temu USG jamy brzusznej (pojawiały się bóle w prawej części brzucha),które nic nie wykazało.
  Temat: Rak jelita grubego
Wanda1238

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4573

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-12-15, 01:21   Temat: Rak jelita grubego
Witam. U mojego taty (87lat) wykryto raka poprzecznicy, jest już 3 tyg po operacji . Wycięto dosyć duży fragment jelita wraz z węzłami chłonnymi. Bardzo proszę o jakieś rady co dalej robić. Mamy skierowanie do poradni onkologicznej, lekarz mówił przy wypisie że konieczna będzie chemia. Tylko jest jeden problem,że tata jest jeszcze bardzo słaby i coraz chudszy no i wiek 87 lat :cry: Załączam wynik badania histopatologicznego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group