1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Viola

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-30, 00:50   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Małgosia81 napisał/a:
U mamy już się trochę "wyregulowało" poza tym że mało je, jogurcik dwie kromeczki rano, później talerzyk zupy, troszkę ziemniaczków (na mięso nie może patrzeć), na kolacje dwie kromeczki i wszystko "rośnie" jej w buzi. Dziś buraczkami o mało nie zwróciła

Mnie się wydaje, że jak na stan po podanej chemii, to wcale nie je tak bardzo mało!
Ja tyle po chemii nie jadłam, jadłam głównie banany, bo tylko to mi przechodziło.

Jeśli Twoja Mama nie chce mięsa, to nie wciskajcie na siłę, bo chemia często upośledza m.in. komórki śluzówki układu pokarmowego, więc zamiast strawienia mięsa - będzie zalegało w jelitach.
W ogóle mnie zalecano dietę lekkostrawną, ja bym też unikała mleka, potraw wzdymających.
Niektórzy uważają, że można jeść, na co m się ochotę, ale to może spowodować problemy z układem pokarmowym. Wiem, bo jadłam wszystko na co mam ochotę przy początkowej chemii i miałam wzdęcia, odbijanie itd. Po drugiej operacji miałam dietę lekkostrawną i dużo lepiej się czułam, mimo że jedzenie było dla mnie ohydne.

Na mdłości pomaga picie wody gazowanej, nie musi to być cola.
Trzeba też trochę jeść, chociażby po to, aby mieć czym wymiotować ;) ), bo ja miałam kiedyś mdłości z próbą wymiotów, na czczo - naprawdę to dużo gorsze niż same wymioty! Żołądek próbował coś wyrzucić, a nie było czego!
Po wymiotach mnie było na jakiś czas lżej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group