1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak - gdzie leczyć (Warszawa)
Trinity

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6160

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2022-02-14, 23:54   Temat: chłoniak - gdzie leczyć (Warszawa)
Witajcie,
Mam pytanie o chłoniaka grudkowego. czy orientujecie się może jakie są obecnie nowe metody leczenia? Moja mama (69) choruje od około 10 lat, była leczona RCHOP i rutyksymab dwa razy, za drugim razem dość szybka wznowa. Teraz dostaje bendamustyne czy jakoś tak. Lekarka powiedziała, że lepiej by było gdyby była w programie lekowym (TGR 1202), ale podobno nie ma aktualnie programu lekowego. Czy wiesz może co z tymi programami się dzieje i co z dostępem do nowocześniejszych terapii niż tradycyjna chemia? Nie mogę nigdzie znaleźć o tym informacji. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Mama leczy się w warszawskim centrum onkologii.
  Temat: chłoniak - gdzie leczyć (Warszawa)
Trinity

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6160

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-10-13, 21:04   Temat: beta2 mikroglobulina w chłoniaku grudkowym
Moja Mama (lat 62) 2 lata temu miała zdiagnozowany FL. Po roku bez leczenia zaczął szybko się rozsiewać w różnych miejscach organizmu w tym w szpiku i lekarz postanowił włączyć leczenie COP i rytuksymab. Teraz Mama jest po 5 chemiach ( z 8) i w tomografii jamy brzusznej, szyi i głowy nie ma śladu po chłoniaku, więc chyba wymiotło dziada super skutecznie.

Dziwne natomiast wydaje mi się, że w badaniu krwi beta2 mikroglobulina skoczyła aż na ponad 9. Jakie to ma znaczenie? We wcześniejszych badaniach z ostaniego roku jej poziom wahał się między 2,5 - 3.7. No i raptem taki skok?
Reszta parametrów krwi w normie lub blisko. Lekka niedokrwistość, LDH w normie.
  Temat: chłoniak - gdzie leczyć (Warszawa)
Trinity

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6160

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-06-16, 11:03   Temat: chłoniak - gdzie leczyć (Warszawa)
Witam,
u mojej Mamy (60l) wykryto chłoniaka (nie wiadomo jeszcze jaki dokładnie, ale na pewno z komórek B, nieziarniczy, póki co bez objawów poza obecnością guza w okolicy skroniowej). Trafiłyśmy do dr Szymczyka w Centrum Onkoligii. Jak już zapadnie ostateczna diagnoza i propozycja leczenia, chciałabym skonsultować to z jakimiś możliwie najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie. Czy możecie kogoś polecić? Kto jest najlepszy w Warszawie od chłoniaków? i czy Centrum Onkologii to najlepsze miejsce, czy może raczej Instytut Hematologii?

Martwię się jak Mama zniesie chemioterapię... więc chciałabym mieć pewność że dobiorą jej najlepsze leczenie jakie się da...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group