1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-17, 00:23   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Witam po dłuższej przerwie. Na początku tygodnia tata miał robione TK w Warszawie i wczoraj pojawił się opis z placówki, która wykonywała badanie.



Profesor z Banacha otrzymał płytę tego samego dnia, co było wykonane badanie i w czwartek mieliśmy wykonany tel., że na początku roku woła do siebie i chce wykonać dodatkowe badania przy czym zadecyduje czy będzie wykonana operacja.

Gdyby się okazało, że to FNH mam nadzieję, że zabieg będzie zbędny ;) .

PS.
Zmiana od maja do teraz ma taką samą wielkość.

Pozdrawiam
Tomasz

[ Dodano: 2017-12-17, 00:24 ]
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-10, 16:41   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Osobiście nikogo tam po opiniach nie znam. Tyle tylko tutaj wyczytałem, że Banacha to jedyne miejsce w PL ( chociaż mogę się mylić ), gdzie podejmują się trudnych wyzwań na wątrobie.

Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-22, 11:49   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Witam po miesięcznej przerwie ;)
Profesor przyjął tak, jak było wszystko przez tel. przekazane. Początkowo pielęgniarka "stanęła okoniem", ale po tel. do profesora pokierowała, co trzeba zrobić.
Byliśmy przyjęci jako pierwsi. Żadnych badań na nowo nie musieliśmy pokazywać, ponieważ wszystkie miał wysłane pocztą i pamiętał o nich.
Stanęło na skierowaniu na TK do wykonania w Warszawie. Sugerował termin od 3 do 6 miesięcy. Zarejestrowaliśmy się na początek grudnia i wtedy zobaczymy, co dalej.

Myślę, że gdyby zmiana była niepokojąca to obserwacja na pewno nie wchodziłaby w grę.

Ufam w 100% Profesorowi i mam pełny szacunek za wzięcie pacjenta pod swoją opiekę.

Ps. widzę, że Sysiaczek30 ma "podobny" problem. Zmiana jest widoczna po podaniu środka, lecz nie posiada cech restrykcji, które by sugerowały złośliwość.

Pozdrawiam ;)
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-18, 16:46   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Mam na 19ty września na 10:30
  Temat: Czy to rak?
Tomasz007

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 46642

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-18, 13:05   Temat: Czy to rak?
::rose:: ::rose::
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-18, 13:00   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Dzień dobry,
Profesor z Banacha przeglądnął dostarczone płytki i miałem wykonany tel. z centrali Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej Wątroby, gdzie miałem przekazane, że zmiana ma najprawdopodobniej charakter łagodny i za miesiąc mamy się zjawić na konsultacje ze skierowaniem do Poradni Chirurgicznej w celu wykonania kontrolnego TK u nich na miejscu.

Jak dla mnie super wiadomość :)
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-11, 17:45   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Jestem tego świadom, że się nie porównuje badań, ale wiadomo jak to człowiek się zachowuje, gdy ma 2 płytki badań z dwu miesięczną różnicą.

Dam znać jak już będę miał decyzję z Warszawy, co dalej czynić. Zapewne działanie będzie oczywiste - wycinanie.

Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-10, 23:23   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Płytki wysłałem od razu po odbiorze MRI, czyli w środę.
Wczorajszej nocy przeanalizowałem obrazy z TK i MRI. Badanie MRI, a TK to przepaść nawet dla laika.
Faktycznie zmiana w TK wygląda, jak gruczolak, którego obrazy są dostępne w internecie.
W MRI nie mam sił studiować tej zmiany. Jedyne co się rzuca w oczy to, że zmiana po 1-2mm jest mniejsza w MRI niż na TK, w jednej długości ma tylko 1mm więcej, ale tam jest usytuowany dopływ kontrastu z niedużej żyły i to może "zawyżać" wynik.

Mam nadzieję, że lepiej wyników posłać nie mogłem. Od środy zacznę "panikować" i uderzać, gdzie się da, aby przyspieszyć całe wyjaśnianie tej zmiany.

Uspokaja mnie jedynie fakt, że ta zmiana nie przybiera na wzroście.

[ Dodano: 2017-08-11, 00:29 ]
PS.
Dodam jeszcze, że pod koniec kwietnia na badaniu usg radiolog podał 2 wymiary 40 i 41mm, ale jakbym tam linijki nie rozciągał, to 37mm przekroczyć nie idzie.
Wiadomo USG nie jest badaniem idealnym. Grunt, że nie wychodzi więcej :)
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-07, 20:20   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Właśnie na miejscu nie padła propozycja wycięcia tylko biopsja.

Mam już chirurga z Banacha, do którego mam posłać wszystkie płytki :) . Poczynię to w środę jak tylko odbiorę płytę z MRI.

Jestem zadowolony, że profesor się zgodził na dostarczenie płyt w ten sposób.
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-07, 10:31   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Cześć grupa krwi to 0 RH-.
A widzisz jednak biopsja w Twoim przypadku na korzyść nie wyszła i też mógłbyś stracić czujność, bo nic nie wykazała.
Także ta droga prowadząca od razu do zabiegu będzie najrozsądniejsza.

Zdrowia życzę.
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-07, 08:55   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Na pierwszej wizycie u Pani chirurg po wykonanym TK stwierdziła, że przy silnie ukrwionej zmianie nie będą wykonywać biopsji. Gdy kolejna metoda obrazowa zawiodła i we wnioskach radiologa napisano "do rozważenia biopsja".

Ja jestem zdania i do tego będę zmierzać, że jeśli w Warszawie również będzie wątpliwość, co tam siedzi w wątrobie, to niech od razu wycinają.

Teraz najważniejsze w tym wszystkim to tam się dostać. Czekam jeszcze na płytę z badania MRI ( do 10-tego sierpnia powinna być ).

Przeszukując zagraniczne portale, analizując każde słowo, jakie radiolodzy zamieścili w opisie zmiany sugeruje to faktycznie gruczolaka. Również i ta zmiana wymaga wycięcia. Lepiej szybciej usunąć - póki mniejsze. Zawsze to mniejszy obszar do wycięcia. Wiadomo jaka to ulga, gdy się wie, że usunięto zmianę łagodną, a nie złośliwą.

Tak, tutaj w miejscowym szpitalu od razu byłaby wykonana biopsja ( sam onkolog nie wiedział czy na miejscu wykonują biopsje i się pytał kogo innego ). Wolę w takich miejscach nie ryzykować :) .

[ Dodano: 2017-08-07, 09:58 ]
Bąblowca też brałem pod uwagę, ponieważ często przy wędkarskich wyprawach posiłkowało się w lasach ;) .
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-06, 19:21   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Dzięki Asia. Dam znać jak to będzie się rozwijać.

Cześć Karol, właśnie taką zgodnością jest to, że nie są pewni, co za zmiana w wątrobie się znajduje. Dla mnie co innego z automatu stwierdzi radiolog, który jest specjalistą od głowy, a co innego np. chirurg z Banacha, który widzi obrazy TK i MRI i wycięte fragmenty.
Na forum były też przypadki, gdzie miał być HCC, a było co innego np. gruczolak, naczyniak ( Pozdrawiam Marzena :) ), który u mężczyzn praktycznie nie występuje, a jednak się trafia.

Odnośnie biopsji przecież i był tutaj przypadek, że źle wykonana biopsja rozsiała nowotwór do innych części jamy brzusznej. W takim razie po co sobie stwarzać dodatkowe zagrożenie?

Po przeczytanych wątkach dla mnie najrozsądniej będzie dostarczyć wykonane badania do dobrego chirurga, który już wiele widział i jeśli mu się zmiana nie podoba to trafić od razu pod nóż.

U siebie powiedzmy, że trafiłeś przyczynę. Mój ojciec żadnych zabiegów nie miał wykonywanych, także styczności z inną krwią nie miał.
Owszem nie musi być reguły, aby dostać HCC, ale każda zmiana na wątrobie nie musi być HCC.

Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-05, 10:09   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Kolonoskopia była wykonana i jest tam czysto. Widocznie był to skurcz, tak jak zostało to zasugerowane na badaniu TK.
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Tomasz007

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-04, 23:08   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Witam,
w kwietniu tato miał wykonane USG brzucha z powodu bólu po jego lewej stronie. Radiolog niczego nie odnalazł po bolącej stronie. Zasugerował jedynie, że ból może pochodzić od kręgosłupa.
Doszukał się natomiast zmiany na wątrobie, którą bardzo dogłębnie badał i kazał się nią zainteresować.
W niecałe 2 tygodnie po badaniu USG miał wykonane TK brzucha, na którym zmiana została uchwycona i opisana do rozpoznania między gruczolakiem, a HCC i zmianą meta.

Zmianą meta, ponieważ w końcowym odcinku jelita uchwycony został cień ( skurcz, albo naciek?? ).
Lekarz wykonujący kolonoskopie nie dopatrzył się zmian w opisanym odcinku oraz w pozostałym badanym obszarze. Kolejnego dnia tato był u urologa i tam również jest wszystko w porządku.

Onkolog po wglądzie na wynik TK skierował na MRI, które miało bardziej precyzyjnie scharakteryzować zmianę. Rezonans został wykonany dopiero po 70 dniach od TK, ponieważ nie chciał tata robić go prywatnie.

Po tym czasie różnica w wielkości zmiany wynosi 1mm. Wiem, że to jest inna technika obrazowania i nie musi to oznaczać, że guz rośnie. Jednak na HCC wydaje mi się, że to jest bardzo mały przyrost. Z badania można z optymistycznych elementów wyczytać brak wyraźnej restrykcji dyfuzji, która występuje w guzach złośliwych, oraz niemal jednorodne wzmocnienie, gdzie przy tej wielkości HCC powinno być już niejednorodne.

Kolejna wizyta u onkologa przyniosła szybką decyzję, aby wykonać biopsję zmiany, a to za bardzo mi się nie widzi, by nakłuwać otorebkowaną zmianę.

Chciałbym Was prosić o poradę, gdzie najlepiej byłoby się udać z płytami TK i MRI, aby zostały opisane przez lekarza, który już widział wiele zmian na wątrobie. Tyle wiem, że najlepiej byłoby udać się do Warszawy na Banacha ( jesteśmy z Zachodniopomorskiego ).
Czy jest możliwe wysłanie płyt tradycyjną pocztą do lekarza i dopiero później wstawienie się do szpitala? Bardzo bym prosił o jakiekolwiek porady. Wątki z forum prześledziłem na temat HCC, ale większość już jest sprzed kilku lat i dane mogą być nieaktualne.

Dodam, że w badaniach krwi nie stwierdzono zakażeń wątroby przez wirusy.

W załącznikach dorzucam badania jakie były robione, oprócz kolonoskopii i wyniki urologa, ponieważ było tam czysto.

Kompletnie nie mogę uwierzyć w nowotwór złośliwy na wątrobie bez cech marskości oraz brakiem występowania wirusów atakujących wątrobę.

Pozdrawiam
Tomasz

[ Dodano: 2017-08-05, 00:30 ]
Załączniki do wglądu bez klikania ( dorzucam, ponieważ nie mogę edytować postu ):






 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group