1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-24, 09:34   Temat: Spokojnych, pogodnych Świąt
https://www.youtube.com/watch?v=ZpGC7zKq7lI
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-01, 08:56   Temat: Drobnokomórkowy płuc
https://www.youtube.com/watch?v=dRGaY8edUhg
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-21, 13:55   Temat: niestety........
w poniedziałek o 13.08 zmarł w domu............
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-13, 15:52   Temat: rak wygrywa
Niestey, rak wygrywa !
27 sierpnia pierwszy atak padaczki, mnogie przerzuty do głowy............. hospicjum domowe od tygodnia, już dzisiaj nie da rady zaprowadzić do toalety, karmię, dużo pije, dużo śpi...........
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-22, 19:58   Temat: przerzuty
Dziękuję za odpowiedź. Mąż jest ostatnio od ok. 3 tygodni bardzo wybuchowy, nerwowy, jeden raz udało mi się podać kapsułkę persenu. Wydziera się bez powodu, albo śmieje się histerycznie, jest bardzo przykry w stosunku do mnie.
Ma bardzo odległe plany, wybiera się do pracy, twierdzi, że został wyleczony skoro już koniec leczenia szpitalnego. Bardzo narzeka na bóle stawów, kupuję w aptece glukozaminę (twierdzi, że pomaga). Jutro jadę na Ursynów po skierowanie, w karcie wypisowej kontrola MR za miesiąc, nie wiem czy uda mi się zdobyć skierowanie bez wcześniejszego umówienia wizyty.
Bardzo mało śpi w nocy, ale w dzień śpi ok 2 godzin. W czasie snu ma intensywne kolorki, normalnie jest bardzo blady, żółty, ostatnio sińce pod oczami.
Byliśmy (on sam) u dermatologa, ok 3 lat temu zaczął robić się pieprzyk, rośnie ,jest dosyć duży, dostał skierowanie do chirurga plastyka do usunięcia, oczywiście nie powiedział o chorobie nowotworowej. Jutro mam zarezerwować termin w szpitalu na usunięcie pieprzyka.
Czy takie usunięcie zmiany nie będzie niebezpieczne?
W sobotę wpłacił w salonie samochodowym zaliczkę. Samochód ma być do odbioru za tydzień. Musiałam się zgodzić bo byłoby piekło.(stary samochód był w warsztacie, w czasie pobytu w szpitalu mechanicy mieli wypadek - samochód do kasacji).
Uważam, że nie powinien jeździć samochodem, może się mylę ?
Chyba pójdę do psychologa, już nie wytrzymuję tego stresu.....
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-21, 17:29   Temat: rezonans
Cały opis badania:
Badanie MR mózgowia z kontrastem 11.08.2011
Stan po nieradykalnej operacji i radioterapii struniaka podstawy czaszki. Wielkość i sygnał pozostawionej masy guza przedstawiają się jak w badaniu poprzednim z 27.04.2011 (w wymiarze poprzecznym 16 x 21 mm) widoczne wpuklenie się zmiany do zbiornika przedmostowego pośrodkowo i od strony lewej, z modelowaniem tętnicy podstawnej. Jak uprzednio uwidoczniono także drobne ognisko podwyższonego sygnału w moście po prawej stronie, ulegające wzmocnieniu kontrastowemu ( oceniane w kilku poprzednich badaniach jako ognisko martwicy popromiennej).
W zestawieniu z badaniem z 04.2011 pojawiły się nieliczne drobne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach Flair o śr 3-4 mm widoczne obustronnie podkorowo i w strukturach głębokich po stronie lewej, które ulegają delikatnemu wzmocnieniu kontrastem i w niewielkim stopniu ograniczają dyfuzję - nie można wykluczyć niewielkich zmian mts, w różnicowaniu podostre ogniska niedokrwienne -do kontroli MR
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-21, 17:02   Temat: rezonans
Dziękuję za odpowiedź, chociaż innej nie spodziewałam się w takim przypadku.
Chemia zadziałała na płuca, ale guz tak szybko daje przerzuty go głowy?
Wątroba czysta, tylko porowatość, blizny pozostały.Destrukcja łopatki.
W 2007 w związku z operacją struniaka podstawy czaszki mąż dostał maksymalną radioterapię (5400), słyszałam coś o "celowanej", bo podobno nie można już powtórzyć radio.
W jakim ośrodku onkologicznym jest szansa jeszcze zawojować z tym paskudztwem?
Męża wypisano już ze szpitala, stwierdzili, że to koniec ich leczenia, dalej w przychodni.....
Proszę o podanie kto jeszcze mógłby pomóc.
Bardzo dziękuję,Teresa
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-21, 16:17   Temat: Drobnokomórkowy płuc
Witam,
zakończony cykl 6 kursów chemioterapii.W badaniu rtg klatki piersiowej bardzo znaczna regresja zmian w płucach, widoczne nadal cienie okrągławe związane z żebrami o charakterze mts.
Rezonans głowy - pojawiły się nieliczne drobne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach Flair o śr 3-4 mm widoczne obustronnie podkorowo i w strukturach głębokich po stronie lewej, które ulehają delikatnemu wzmocnieniu kontrastem i w niewielkim stopniu ograniczają dyfuzję - nie można wykluczyć niewielkich zmian mts, w rożnicowaniu podostre ogniska niedokrwienne CO TO TAKIEGO ? Przerzuty do głowy?
Proszę o wyjaśnienie
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-30, 09:24   Temat: kroplówki
Witam,
Tak jak podałam wczoraj, dodatkowo była jeszcze jedna kroplówka, niestety, nie udał mi się dowiedzieć co to było, opakowane w sreberko.
Na koniec sól fizjologiczna.
Mąż czuje się dobrze, nie ma wymiotów ani innych dolegliwości, dopisuje humor.
Rano dzisiaj dzwoniłam, jest wszystko ok, zjadł śniadanie. Kroplówki w ciągu dnia, ma sprawdzić napisy.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-29, 12:07   Temat: kapie
kapie,
NACL 0,9%
teraz : cispl 125 (tyle widać napisu, cisplatyna?)
ma być coś jeszcze.........
w szpitalu będę po 14.00
mam przywieść pomidorki, malinki, jagodzianki i kiełbaskę
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-29, 09:25   Temat: zmiana chemii
Witam,
od lutego nastąpiła duża poprawa
usg z 30 maja:wątroba o nieco nieregularnych zarysach,nieco powiększona lewy płat, prawy nie powiększony o wybitnie nierównomiernej echostrukturze. W środkowej części płata zmiana lita 21x12x17mm-najpewniej zmiana wtórna, 2 podobne mniejsze (5-9mm)ogniska w okolicy wnęki.
rtg: wyraźnie mniej płynu w prawej opłucnowej;wydaje się nieco mniejszy również guz w wnęce w konglomeracie z powiększonymi węzłami chłonnymi.
badania krwi w normie, nie wiem jak płytki 236, PDW 11,7 MPV 10,7 P-LCR 30,1
2,3 i 4 kurs to vepesid po 100mg przez 8 dni.
Dzisiaj ma być podana "normalna" chemia, usg i rtg dużo lepsze niż z 30 maja.
Mąż zdecydował o podaniu nowej chemii.
Jadę do szpitala po południu.
Dziękuję i pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-29, 09:28 ]
Dodam, że mąż czuje się i wygląda świetnie, przez ostatni miesiąc przytył ok. 5 kg dopisuje apetyt.
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-29, 08:41   Temat: wypis szpitalny
Witam,
Dziękuję za informacje, wczoraj już nie miałam sił usiąść do komputera, przesyłam wypis












[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-06-29, 08:49 ]
Wszystko zrobiłaś bardzo dobrze, poprawiłam jedynie ostatni załącznik usuwając dane osobowe lekarza i wkleiłam zdjęcia wprost do postu.
  Temat: Drobnokomórkowy płuc
Terlewa

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16120

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-28, 15:27   Temat: Drobnokomórkowy płuc
Witam, czytam forum od początku lutego, niestety mam taki sam problem, stwierdzono u męża rak neuroendokrynny najprawdopodobniej drobnokomórkowy z komponentem dużych komórek płuca prawego z przerzutami do opłucnej, węzłów chłonnych śródpiersia, do wątroby (liczne meta) i do kości....dużo tego . Rokowania wiadomo, nie ciekawe....
W połowie lutego chemia paliatywna przerwana z powodu złych wyników.
Następnie podano 3 kursy.........(uznałam z mężem, że nic do stracenia, bierze suplementy diety, ziółka w kapsułkach).
Na początku czerwca -wątroba -zmiana lita 21x12x17 , dwa mniejsze 5-9mm. Dużo mniej płynu w jamie opłucnowej, guz nieco mniejszy.
Obecnie zmiany dużo mniejsze na wątrobie. Radiologicznie duża poprawa.
Mąż ma zastanowić się do jutra nad chemią radykalną. Wie, jakie to jest zagrożenie, ale chce wyrazić zgodę.
Myślę, jeszcze staram się myśleć, że skoro lekarz proponuje takie dalsze leczenie to należy wykorzystać szansę. Wiemy, że skutki uboczne będą fatalne, ale "coś za coś", w jaki sposób można złagodzić działanie chemii?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group