1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-12, 07:18   Temat: Clark V Breslow 36mm
Jeżeli znasz angielski to w Pubmedzie znajdziesz wszystko na ten temat.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-07, 09:06   Temat: Clark V Breslow 36mm
Ponadto leczenie inhibitorami nie wyklucza późniejszej immunoterapii. Jakkolwiek zdecydujesz ważne byś rozpoczął leczenie.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-06, 23:07   Temat: Clark V Breslow 36mm
Czy przeprowadzono badanie na obecność mutacji w genie Braf? Jeśli mutacja jest w grę wchodzą inhibitory i immunoterapia. Jeśli mutacji nie ma tylko immunoterapia.

[ Dodano: 2018-01-06, 23:10 ]
Doczytałem że mutacja jest obecna. Zatem opcji leczenia jest więcej. Z tego co widać na forum preferowana jest najpierw terapia inhibitorami a w dalszych etapach immunoterapia.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-20, 16:21   Temat: Clark V Breslow 36mm
[quote="mf54"]
Z kolei, ten zmutowany gen, jest wszędzie?, w każdej komórce? Np w paznokciu też :-D
I tylko czeka na sprzyjające warunki (jakiś katalizator) żeby zaatakować ? :shock:
Czy tylko tam, gdzie się rozpanoszył ? I np wycięcie tych komórek załatwia sprawę.
Wiemy, jak on się rozprzestrzenia
[quote]

Nie, zmutowany gen występuje w komórkach czerniaka u około 50% osobników. Występuje także w zdrowych melanocytach zlokalizowanych w zdrowych znamionach, pieprzykach, jak zwał tak zwał. Dlatego aby mieć 100% pewności co do obecności mutacji powinno się badać nie wyciętego czerniaka ze skóry tylko przerzutowe węzły chłonne.

[quote="mf54"]
A jak się rozprzestrzenia u osób bez mutanta? Też pewnie niekontrolowany podział, ale bez ingerencji tego białka/aminokwasu.
[quote]

Mutacja w genie Braf jest tylko jedną z wielu dróg, które prowadzą do transformacji nowotworowej zdrowych melanocytów w czerniaka.

[quote="mf54"]
Jestem ciekawy, który to aminokwas się tak zmutował, czy ten produkowany przez organizm?
[quote]

Mutacja dotyczy pozycji 600 w białku BRAF polegającej na zamianie waliny na kwas glutaminowy.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-19, 23:16   Temat: Clark V Breslow 36mm
Immunoterapie można stosować niezależnie od tego czy się ma mutacje w genie Braf czy nie. Z kolei tylko w przypadku zmutowanego białka Braf można stosować terapię celowana czyli inhibitory takie jak dabrafenib czy trametynib

[ Dodano: 2017-07-19, 23:21 ]
Chemii w tradycyjnym tego słowa znaczeniu już raczej nie stosuje się w przypadku czerniaka.

[ Dodano: 2017-07-19, 23:23 ]
W porównaniu do nowych terapii wykazuje minimalny efekt terapeutyczny.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-18, 12:23   Temat: Clark V Breslow 36mm
To dobrze ale zwracaj uwagę bo zastój może dotyczyć nie tylko pachy ale też całej kończyny.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-18, 09:55   Temat: Clark V Breslow 36mm
Limfadenektomia - usuniecie wszystkich węzłów chłonnych znajdujących się w obszarze spływu limfy np. Wszystkich pod pachą czy w pachwinie.

Limfadenopatia - zastój limfy prowadzący do obrzęku, opuchlizny wynikający np. z limfadenektomii gdy limfa ma utrudniony splyw ze względu na brak węzłów.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-05, 21:55   Temat: Clark V Breslow 36mm
Możesz zrobic zdjęcie tej zmiany koło ucha?
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-15, 11:49   Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54 napisał/a:
Wynik badania molekularnego :shock: na obecność mutacji w genie Braf.
Nazwę gena piszę z dużej litery, bo geny to ważna rzecz :)
Tutaj, zanim ogłoszę wynik chciałbym się podzielić z moimi dywagacjami. Co jest lepsze? Czy lepszy zmutowany, czy nie? Jak zmutowany to można prowadzić nowoczesną immunoterapię, a jeżeli nie zmutowany to tylko chemia lub radio?
Dlatego przez 2 tygodnie nie wiedziałem (i dalej nie będę wiedział) jaki wynik jest dla mnie najlepszy. Czyli nic nie wiem :cry: Czy lepiej mieć zmutowanego, czy odwrotnie.
A wynik jest taki:
Wykryto :mrgreen: mutację :shock: w obrębie kodomu 600 genu BRAF w eksonie 15 potencjalnie wrażliwą na działanie inhibitora kinazy BRAF.
Komentarz:
Zasadnym jest stosowanie u pacjenta terapii z wykorzystaniem leczenia inhibitorem kinazy BRAF.
To narazie tyle.


mutacja w genie Braf obecna - można stosować terapie celowane oraz immunoterapię

brak mutacji w genie braf - tylko immunoterapia

Nazwy genów zasadniczo pisze się z wielkiej litery :) ich produkty białkowe już niekoniecznie
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-03, 13:45   Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54 napisał/a:
I tutaj mam wątpliwości, o których nie chciałem napisać w jego wątku. Miał małego czerniaka, i po roku, po chemii tak jakby :|
Takiego małego :shock: ,to ja miałem 4 lata temu. I nie poleciałem do lekarza, i w związku z tym mam 4 lata do przodu. Jaki mam wyciągnąć wniosek?


Wygląda na to że Twój czerniak był po prostu mniej agresywny niż ccc


mf54 napisał/a:
Moim zdaniem, jak już wycięli wszystkie węzły, to skąd wiedzieć gdzie, w jakie miejsce zastosować np. radioterapię, lub dlaczego zastosować chemię. Jak już wszystko wycięli to powinno być w porządku.


Wszystko zależy od wyników histpat wyciętych węzłów ale takowych nie przytaczasz więc ciężko jest coś napisać


mf54 napisał/a:
Moim zdaniem, chemia zabija, i nie wiem czy zdecyduję się na następne aplikacje na moim organiźmie, Jak napisałem, mam już 4 lata do przodu.


Dzisiejsze leczenie czerniaka, zwłaszcza immunoterapia nijak się ma do tradycyjnego pojęcia chemii.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-25, 07:39   Temat: Clark V Breslow 36mm
Rehabilitacja ważna ale równie ważne jest aby natychmiast po wygojeniu rany rozpocząć pracę z blizna aby nie doszło do przerostow i przykurczow które skutecznie mogą utrudnić przepływ limfy. W Poznaniu znakomitym specjalista jest dr Slawek Marszałek, ktory oprócz prywatnej praktyki pracuje też w WCO.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-23, 18:50   Temat: Clark V Breslow 36mm
Za pierwszym razem miales wyciete tylko znamie czy takze biopsje wezla wartowniczego ?
  Temat: Clark V Breslow 36mm
TP53

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 125580

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-23, 18:49   Temat: Clark V Breslow 36mm
Chemii bys nie dostal bo od kilku lat dla czerniaka dostepna jest juz terapia celowana oraz immunoterapia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group